Elektro

14. března 2017 08:40

Osciloskop Rohde & Schwarz s vertikálním rozlišením 10 bitů

Společnost Rohde & Schwarz uvádí na trh základní model osciloskopu, který jako první v daném segmentu nabízí ovládání dotykovým displejem a desetibitové vertikální rozlišení.

Osciloskopy jsou klíčové přístroje používané inženýry, techniky, kutily a studenty. Slouží pro odstraňování potíží v elektronických obvodech a pro jejich testování, kde umožňují sledovat a měřit elektrické signály. Na veletrhu embedded world 2017 bude mít premiéru nový přístroj R&S® RTB2000, základní model osciloskopu z produkce společnosti Rohde & Schwarz. Osciloskop je určen pro školy, výzkum a vývoj a pro výrobu. Jeho cena začíná na pouhých 1 250 eurech, a přesto poskytuje funkcionalitu, jako osciloskopy na vyšších cenových úrovních.

Společnost Rohde & Schwarz rozšiřuje své narůstající portfolio osciloskopů modelem R&S® RTB2000. Jedná se o první osciloskop nižší cenové hladiny vybavený dotykovým displejem a 10bitovým vertikálním rozlišením. „Inženýři naší společnosti milují výzvy, při jejichž řešení mohou pro uspokojování potřeb zákazníků použít špičkové technologie.“ Říká Joerg Fries, viceprezident divize osciloskopů společnosti Rohde & Schwarz. „Nabídli jsme našemu týmu další výzvu: poskytnout kvalitu typickou pro R&S za neobyčejně konkurenceschopné ceny. Výsledek uživatele překvapí, zejména když zjistí, kolik schopností mohou získat od renomovaného dodavatele, a přitom nepřekročit své omezené rozpočty.“

Displej s úhlopříčkou 10,1 palce a s kapacitním dotykovým ovládáním

Osciloskopy řady R&S® RTB2000 se pyšní působivým kapacitním dotykovým displejem s úhlopříčkou 10,1 palce. Používání osciloskopů patří k vizuálnímu vnímání, protože trávíte značné množství času sledováním displeje přístroje. Osciloskopy R&S® RTB2000 mají dvakrát větší displej a víc než sedminásobek obrazových bodů v porovnání se srovnatelnými osciloskopy v tomto segmentu, a proto nabízejí lepší zobrazení měřených signálů. Kapacitní dotykový displej má pro uživatele osciloskopů stále větší význam, protože umožňuje rychlejší a efektivnější ovládání. Dotykové ovládání je navíc stále běžnější jak v pracovním, tak osobním životě. Díky osciloskopům R&S® RTB2000 budou mít poprvé i zákazníci s nižšími rozpočty přístup k ovládání kapacitním dotykovým displejem.

Desetibitové vertikální rozlišení

Osciloskopy měří průběhy napětí v závislosti na čase. Jejich klíčový elektronický blok, analogově-digitální převodník (ADC – Analog to Digital Converter), určuje, jak přesně mohou rozlišovat velikost měřených signálů. Osciloskopy nabízely po většinu z uplynulých tří desetiletí především 8bitové vertikální rozlišení, což umožňovalo mapovat signál na jednu z 256 úrovní. Osciloskopy R&S® RTB2000 jsou vybaveny patentovaným 10bitovým převodníkem s 1024 úrovněmi, což je čtyřikrát lepší rozlišení, než mají ostatní osciloskopy v daném segmentu. Zvýšené rozlišení umožňuje přesnější měření a může být užitečné zejména pro detekci malých signálu za přítomnosti signálů s velkými amplitudami.

Paměť pro 10 milionů vzorků

Kapacita paměti je, po šířce pásma a vzorkovacím kmitočtu, dalším nesmírně důležitým parametrem, který určuje schopnost osciloskopu zvládat širokou škálu úloh při odstraňování potíží v obvodech. Osciloskopy R&S® RTB2000 mají pro každý kanál paměť pro záznam 10 milionů vzorků, což je nejlepší hodnota v tomto odvětví, a 20 milionů vzorků na kanál v režimu prokládání. To představuje desetkrát větší paměť, než mají špičkové přístroje v tomto segmentu. Uživatelé mohou při testování obvodů a odstraňování potíží zaznamenávat data delší dobu a získají tak hlubší pohled do fungování elektronického zařízení. Tuto velkou standardní paměť je navíc možné rozšířit doplňky až na 160 milionů vzorků v segmentované paměti. Osciloskopy řady R&S® RTB2000 budou dostupné jako dvou nebo čtyř kanálové modely s šířkami pásma 70 MHz, 100 MHz, 200 MHz a 300 MHz. Základní ceny začínají na 1250 eurech za dvoukanálový model s šířkou pásma 70 MHz. K dispozici je také široká škála doplňků rozšiřujících schopnosti osciloskopu, včetně například 16 digitálních kanálů zabudovaných v doplňku MSO. Nechybí ani doplňky pro dekódování protokolů sběrnic celé řady průmyslových standardů a spouštění jejich obsahem, a také doplňky generátoru libovolných signálů a generátoru posloupností čtyřbitových dat.

Více informací naleznete na
www.digitalniosciloskopy.cz


Společnost Rohde & Schwarz předvede osciloskop R&S® RTB2000 veřejnosti poprvé na mezinárodním veletrhu embedded world 2017, který se koná ve dnech 14. až 16. března 2017 v Norimberku v Německu. Osciloskop R&S® RTB2000 bude dostupný u společnosti Rohde & Schwarz a jejích vybraných distribučních partnerů od 14. března 2017. Přístroj bude k vidění u společnosti R&S a jejich distributorů na Amperu 2017.


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]