Elektro

16. listopadu 2018 12:44

Jste připraveni na novou generaci modulů Serial to Ethernet?

 Společnost WIZnet právě spustila výrobu nové gene­race modulů Serial to Ethernet, založených na čipech W7500 a W7500P (moduly S2E), které jsou kom­patibilní se stávajícími moduly WIZnet S2E s ozna­čením WIZ1XX.

Stejná HW platforma, stejné SW schéma

Stávající moduly S2E byly použity v různých oblastech, byly založeny na různých platformách MCU, což mělo za následek použití různých konfiguračních nástrojů a kon­figuračních příkazů pro nastavení, navíc i komplikovanou technickou podporu. Pro minimalizaci komplikací WIZnet standardizoval sady příkazů a použil stejný softwarový modul pro nové moduly WIZ750SR a WIZ752SR.

Pinově kompatibilní náhrady, běžná a vylepšená konfigurace

Pro nové série WIZ750 a 752 vydal WIZnet konfigurační nástroj založený na rozhraní CLI (CommandLineInterface) protože evidoval stížnosti na nástroj pro konfiguraci grafic­kého rozhraní, který pracuje pouze pod operačním systé­mem Windows. Nový nástroj ke konfiguraci je implemen­tován v Pythonu a může pracovat na jakémkoli systému, na kterém může běžet Python. Dávkové úkoly mohou být od nynějška vykonávány také.

Schéma nového názvosloví produktů tvoří dvě části –první část je „kategorie“ a druhá část je „kompatibilní výro­bek“. Podívejme se tedy na níže uvedené příklady.

Příklad č. 1: WIZ ’750‘ SR – ’100‘

  • Kategorie: produkty s jedním sériovým portem mají označení 750
  • Kompatibilní produkt: 100 znamená, že je pinově kom­patibilní s WIZ100SR

Příklad č. 2: WIZ ’752‘ SR – ’120‘

  • Kategorie: produkty se dvěma sériovými porty mají označení 752
  • Kompatibilní produkt: 120 znamená, že je pinově kom­patibilní s modulem WIZ120SR

Služby výrobce při úpravě HW nebo SW

Nové moduly S2E společnosti WIZnet podporují různá sériová rozhraní: 3,3 V TTL signál, RS-232/422/485, výrobce poskytuje služby v oblasti úpravy hardware.

Vývojáři z WIZnet umístili zdrojové kódy firmware i na svoji stránku Github. Uživatelé si tak mohou stáhnout a upravit zdrojové kódy podle vlastních potřeb nebo je možné o úpravu SW požádat přímo WIZnet.

Redakčně upraveno z www.soselectronic.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]