Elektro

02. října 2017 15:51

Budoucnost výrobní elektroniky na veletrhu Productronica

Jak bude v budoucnu vypadat vývoj a výroba elektroniky, to ukáže přední světový veletrh Productronica, který se koná od 14. do 17. listopadu 2017 v areálu výstaviště Messe München. Ke klíčovým tématům patří kromě robotiky a miniaturizace také polovodičová řešení a digitalizace. V této souvislosti se paralelně konají další dvě akce, a to SEMICON Europa a IT2Industry.

Podle nejnovějšího průzkumu podnikatelského klimatu provedeného specializovaným oddělením productronic asociace VDMA se v Německu očekávají v této branži v letošním roce nejvyšší obraty od roku 2014. Němečtí výrobci zařízení, komponentů a strojů pro výrobní elektroniku očekávají růst o 10,5 procenta. Důvodem pro výrazný nárůst tržeb je zvýšená poptávka po polovodičích v automobilovém průmyslu a potřeba digitalizace ve výrobě.

Falk Senger, jednatel společnosti Messe München, se v souvislosti s těmito prognózami dívá na veletrh Productronica 2017 velmi optimisticky: „Veletrhy vždy odráží aktuální situaci každé branže. Z tohoto důvodu jsou čísla asociace VDMA příslibem pro úspěšnost veletrhu Productronica, a to jak pro vystavovatele, tak i pro návštěvníky. Spolu s paralelně konanými akcemi SEMICON Europa a IT2Industry nabízíme ucelený přehled o výrobě elektroniky, polovodičů a Průmyslu 4.0.“

Nabídka na veletrhu Productronica zahrnuje pět různých segmentů:

PCB & EMS Marketplace

Poskytování služeb elektronické výroby (EMS) a výroba desek s plošnými spoji tvoří základ výroby elektroniky. Pro tuto oblast je právě veletrh Productronica vhodnou platformou. K tomu můžeme započítat jak nabídky pro výrobu desek s plošnými spoji, tak i systémová řešení poskytovatelů EMS. V pavilonu B3 představí své výrobky firmy jako je Atotech, Schmid Group a Schmollmaschinen.

Obr. 1 Na veletrhu Productronica mají navštěvníci možnost vidět nasazení nejnovějších technologií pro elektronickou výrobu přímo v provozu.

SMT – Budoucnost montážní technologie

Montážní technologie (SMT) je jádrem výrobní elektroniky. Umožňuje, spolu s doprovodnou miniaturizací a snižovaním hmotnosti, výrobu zařízení jako jsou chytré telefony nebo tablety. Ve čtyřech pavilonech (A1 až A4) představí vystavovatelé veletrhu Productronica celý řetězec přidané hodnoty, a to od montáže, přes pájecí, měřící a zkušební techniky až po zajištění kvality a konečnou úpravu produktu. Mimo jiné se veletrhu Productonica 2017 zúčastní následující věhlasné společnosti: ASM Assembly, ERSA, Fuji Machine a Yamaha Motor.

Kabely, cívky a hybridy – základ pro moderní civilizaci

Navzdory rozvoji bezdrátové komunikace a řízení strojů hrají kabely stále důležitou roli v oblasti výroby. Počínaje vysokorychlostním internetem přes měřicí techniky až po elektromobilitu, zde všude jsou podmínkou kabely, materiály pro vinutí a hybridní komponenty. Na veletrhu Productonica v pavilonu A5 představí výrobci jako Japan Automatic Machine, Komax, Schäfer Werkzeug , Sondermaschinenbau a Schleuniger různé možnosti využití v průmyslu a automobilové elektronice.

Segmenty trhu budoucnosti – na stopě budoucnosti

Kam směřuje cesta výrobní elektroniky? Odpovědi na tuto otázku získáte v sekci Future Markets v pavilonu B2. Centrálními tématy zde jsou Průmysl 4.0, Smart Factory nebo 3D tisk. Tento segment je doplněn veletrhem IT2Industry, který se pořádá v témže pavilonu. Odborný veletrh a Open Conference týkající se inteligentního digitálně zasíťovaného prostředí představí řešení pro průmyslový Internet věcí v oblasti Cloud Computingu, zpracování velkých objemů dat, zabezpečení IT a komunikace M2M. Po úspěšné premiéře v roce 2015 se IT2Industry koná již podruhé v rámci veletrhu Productronica.

Segment polovodičů – v této branži dochází v roce 2017 k nárůstu

Podle nedávné studie analytické společnosti Gartner zaznamená polovodičový průmysl v tomto roce nárůst přes sedm procent na zhruba 364 miliard dolarů. V popředí zájmu stojí zejména paměťové čipy, jak udává společnost Gartner. V této oblasti spolupracuje Productronica s veletrhem SEMICON Europa. Ten se koná letos poprvé souběžně s předním světovým veletrhem pro vývoj a výrobu elektroniky a představí inovace v oblasti polovodičů, LED a MEMS.

Pro veletrhy Productronica, SEMICON Europa a IT2Industry potřebují návštěvníci pouze jednu vstupenku. Ta je platná pro všechny akce.

www.productronica.com

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]