Automotive

11. května 2018 11:30

Zákaznické dny v Kovosvitu MAS

Ve dnech 11. a 12. 4. firma Kovosvit MAS otevřela své brány veřejnosti na již tradičních Zákaznických dnech. Akce se zúčastnilo na 600 zájemců z řad zákazníků, odborné veřejnosti, ale i zástupců médií, mezi nimiž nechybělo ani naše vydavatelství. Pro návštěvníky byly v tomto roce přichystány ukázky obrábění v zákaznickém centru, ale i řada odborných prezentací. Velkým lákadlem (a hojně využívaným) byla možnost prohlédnout si jak prostory výrobny, tak i slévárny. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo pro účastníky výborné pohoštění.

Zákaznické centrum Kovosvitu MAS

Pan Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu Mas, pohovořil v rámci úvodního slova o plánech firmy nejen na tento rok. Kovosvit MAS do budoucnosti hledí s optimismem, staré závazky by měly být splaceny na pomezí června/července. ,,Už od čtvrtého kvartálu minulého roku se nám daří ve výrobě i v obchodu, pokud současný trend vydrží, je reálné, že se nám podaří splnit obchodní plán, který je nastaven na obrat ve výši 1,5 – 1,6 miliard korun při zisku na úrovni 50 milionů korun,‘‘ dodává Libor Kuchař. Do dvou let by firma chtěla dosáhnout obratu ve výši dvou miliard korun.

Úvodní slovo (s mikrofonem generální ředitel Kovosvitu MAS Libor Kuchař, vedle něho po levé straně technický ředitel Kovosvitu MAS Petr Heinrich)

Cílem firmy je meziročně zdvojnásobit produkci tvárné slitiny. Slévárnu (na obratu Kovosvitu MAS se podílí z jedné pětiny) čekají investice ve výši dvaceti milionů korun. Ta největší, do nové lakovny, již aktuálně probíhá.

Kovosvit MAS se tradičně soustřeďuje převážně na český a slovenský trh (na Slovensku chce firma v letošním roce zdvojnásobit tým obchodníků). ,,Hodně si slibujeme též od Polska, kde máme dceřinou společnost. Ta v letošním roce oslavila deset let existence,“ připomíná generální ředitel Libor Kuchař. Kovosvitu MAS se daří také na trzích Evropské unie. Kromě Francie dodává Kovosvit MAS do Španělska, Itálie, Portugalska, Německa, do pobaltských zemí či na Balkán, kde loni prodal první stroje do Srbska. Nově se navazují také obchodní vztahy s Rumunskem.

Stroj MCU700

U příležitosti Zákaznických dnů představil Kovosvit MAS zásadní inovaci svého tradičního obráběcího centra MCU700. Mezi vylepšení patří například otočně-sklopný frézovací stůl nové generace, menší celková energetická náročnost stroje, nově navržené chlazení stroje a další.
Druhou novinkou je stroj MCV800 v provedení Clever. ,,MCV800Clever využívá úplně stejnou kostru, stejnou tuhost jako stroj MCV800Quick, ale zákazníci jej získávají za výhodnějších podmínek díky nižším požadavkům na pohony stroje,“ vysvětluje Petr Heinrich, technický ředitel Kovosvitu MAS.

Antivibrační tyč stroje MTC 630

O tento stroj je tak obrovský zájem, že v prvním pololetí roku je celá jeho produkce vyprodána.
Novinkou, která zatím na uvedení na trh čeká, je pětiosé vertikální centrum MCU450, které bylo poprvé představeno na loňském brněnském veletrhu. Tento stroj se momentálně nachází na Západočeské univerzitě v Plzni a aktuálně na něm specialisté ve spolupráci s Kovosvitem a se společností Siemens testují mikroobrábění, konkrétně tělesa hodinek z mosazi. ,,MCU450 je typickým obráběcím centrem vhodným například pro nástrojárny. Pro firmy, kde se vyrábějí tvarově složitější dílce a kde je potřeba dosáhnout velmi přesného obrábění. Jeho výhodou je, že umožňuje u pětiosého obrábění současný plynulý provoz ve všech pěti osách proti řadě jiných strojů, kde je možno obrábět současně například ve třech osách,“ popisuje Jiří Česánek z Katedry technologie obrábění Fakulty strojní Západočeské univerzity.
A na co se mohou těšit návštěvníci letošního strojírenského veletrhu v Brně? Firma dokončuje vývoj nového soustružnického centra, které chystá poprvé představit právě na tomto veletrhu.
Děkujeme Kovosvitu MAS, že jsme se mohli této akce zúčastnit,a přejeme mnoho úspěchů nejen v tomto roce.

Prohlídka areálu – Hřídelcentrum

Prohlídka areálu – pohled na stroje SP280

Renata Kučerová s použitím materiálů Kovosvit MAS
© foto: Renata Kučerová a Petr Beran

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]