Automotive

24. září 2018 09:21

Zakázkové měření

Naše společnost 100% REWORK v roce 2015 otevřela v Brně nové kontrolní měrové středisko (KMS), ve kterém pro naše zákazníky zajišťujeme zakázkové měření na různých typech souřadnicových měřicích strojů.

Provádíme jak standardní zakázkové měření podle výkresové dokumentace, tak i porovnání dílu s dodaným 3D modelem.

Kromě kompletního proměření dodaného dílu (geometrické parametry a jejich porovnání, vyhodnocování tolerancí atd.) zajišťujeme i měření pro účely vzorkovaní, FMEA, zpracování dat pro SPC apod. Ke všem měřením je vždy vystaven měřicí protokol.

Jsme schopni měřit také kontrolní přípravky a lehry včetně zajištění jejich následného seřízení a oprav v případě, že se při měření zjistí nějaká odchylka či poškození.

K měření používáme CNC SMS Wenzel LH1210, který je osazen přesnou skenovací sondou Renishaw SP25M, která umožňuje kromě standardního bodového měření i snímání obecných tvarů, které je pak možné porovnávat s dodaným datamodelem (stp, iges), popř. je možné data použít dále i pro tzv. reverzní inženýrství pro účely např. oprav tvarových dílů a forem, od kterých chybí CAD data.

CNC SMS Wenzel LH1210

Pro drobné díly, díly z tenkostěnných materiálů, gumy, tištěné spoje apod. máme k dispozici CNC multisenzorový souřadnicový měřicí stroj Baty Venture (dotek + kamera).

CNC SMS Baty Venture

Celé portfolio pak doplňuje mobilní 7osé měřicí rameno Tomelleri, které je vhodné zejména k měření těžko dostupných prvků nebo svařenců. S tímto zařízením jsme schopni měření přijet zrealizovat přímo k zákazníkovi.


Parametry používaných měřicích zařízení:

Wenzel LH1210 (doteková skenovací sonda SP25M)

  • měřicí rozsah: 1 200 × 2 500 × 1 000 mm
  • přesnost: 2,2 + L/350 (μm)
  • max. váha dílu: 3 500 kg

Baty Venture (kombinace měřicího doteku a kamery)

  • měřicí rozsah: 300 × 300 × 160 mm
  • přesnost: 2 + L/100 (μm)
  • max. váha dílu: 25 kg

TOMELLERI SPACE Plus 2.5.

  • měřicí rozsah: 2 500 mm
  • volumetrická přesnost: 34 μm

 

TOMELLERI SPACE Plus 2.5.

 


Navštivte nás na MSV Brno
1. –  5. října 2018
v pavilonu F, stánek č. 31


100% REWORK s. r. o.
Křižíkova 70
612 00 Brno
Tel.: +420 515 500 761
kms@rework.cz
www.rework.cz


 

 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]