Plasty

19. ledna 2021 16:22

WINTEC zahajuje prodej v Evropě

Changzhou/Čína – leden 2021

WINTEC, člen skupiny ENGEL se sídlem v Rakousku, rozšiřuje prodej vstřikovacích strojů t-win na Evropu. Dvoudeskové velké stroje tak budou dostupné po celém světě.

Inzerce

 Společnost WINTEC vyrábí od roku 2014 v čínském Changzhou vysoce kvalitní vstřikovací stroje pro standardní aplikace. Během šesti let své existence společnost velmi dobře etablovala svou značku, nejprve v Asii, později v regionu METAI (Střední východ, Turecko, Afrika, Indie) a od roku 2018 i na trzích v Americe. Skupina ENGEL svou expanzí do Evropy důsledně rozvíjí svou strategii dvou značek.

 Největší odbornost v oblasti řešení na jednom místě

„I v Evropě můžeme vidět rostoucí poptávku po vysoce výkonných a zároveň rychle dostupných standardizovaných vstřikovacích strojích,“ říká Dr. Stefan Engleder, CEO skupiny ENGEL. Hybatelem tohoto vývoje jsou na jedné straně rostoucí tlaky na snižování nákladů a na druhé straně měnící se trendy u výrobků. Například v odvětví domácích spotřebičů se životní cykly výrobků zkracují. Standardizované vstřikovací stroje, které jsou rychle dostupné, umožňují zkrácení doby uvedení na trh. WINTEC dodává pro tyto požadavky řešení šitá na míru s atraktivním poměrem cena/výkon.

„Skupina ENGEL je jediným dodavatelem na světě, který může nabídnout komplexní řešení pro celou řadu požadavků – od standardního jednokomponentního vstřikování plastů až po technologicky sofistikované aplikace – se spolehlivými produkty a systémy, které byly vyzkoušeny a testovány po mnoho let,“ zdůrazňuje Dr. Christoph Steger, CSO skupiny ENGEL.

Evropská kvalita vyráběná v Číně

Vstřikovací stroje t-win se používají pro jednokomponentní vstřikování plastů, které nevyžaduje speciální technologie, ale klade vysoké nároky na kvalitu a konzistenci procesů. Mezi cílové sektory patří domácí spotřebiče, technické vstřikování plastů a automobily. Stroje jsou dodávány předkonfigurované, což zkracuje uvedení do provozu.

Stroje WINTEC jsou vyvíjeny v Evropě a vyráběny v Číně. Výrobní závod v Changzhou je zapojen do globálního řízení kvality skupiny ENGEL. S rozšířením areálu dokončeným počátkem léta 2020 a zdvojnásobením výrobní plochy je společnost WINTEC dobře vybavena pro rostoucí poptávku po celém světě.

„Mnoho prvotních zákazníků se u následných investic rozhodne také pro WINTEC, protože vysoká kvalita, energetická účinnost a spolehlivost strojů jim poskytne konkurenční výhodu,“ říká Steger. „Důležitým rozhodovacím kritériem je také velmi dobrý servis. Díky celosvětovému zastoupení skupiny ENGEL profitují naši zákazníci ve všech regionech světa díky rychlému servisu přímo v místě a velmi dobrému zásobování náhradními díly.“

 Energeticky efektivní, spolehlivé a výkonné

Hydraulické dvoudeskové stroje řady t-win jsou nabízeny s uzavírací silou od 4500 kN do 18000 kN a jsou standardně vybaveny energeticky úspornou servohydraulikou. Výkonný řídicí systém C3 umožňuje intuitivní ovládání, ergonomickou práci a flexibilní integraci robotů nejrůznějších typů a značek, zejména řady lineárních robotů viper značky Engel.

Předváděcí stroje t-win jsou k dispozici s různou uzavírací silou v Rakousku a dalších evropských zemích.

Nyní také k dispozici v Evropě: hydraulické stroje t-win se vyznačují vysokou produktivitou, nízkou spotřebou energie a kompaktní konstrukcí.

 

 

 

Vstřikovací stroje WINTEC jsou založeny na evropském vývoji a jsou vyráběny v Asii. Závod WINTEC se nachází v čínském Changzhou.

 

„Vysoká kvalita a spolehlivost strojů t-win, stejně jako celosvětová hustá síť služeb a náhradních dílů poskytují našim zákazníkům konkurenční výhody.“
Dr. Stefan Engleder, CEO skupiny ENGEL

Obrázky: WINTEC


WINTEC ENGEL MACHINERY (CHANGZHOU) CO., LTD.

WINTEC se zaměřuje na vysokou produktivitu, nízkou spotřebu energie a kompaktní design a vyrábí vysoce kvalitní vstřikovací stroje pro standardní aplikace v čínském Changzhou. WINTEC je podnik skupiny ENGEL se sídlem ve Schwertbergu v Rakousku.

www.wintec-machines.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Představitelé českého průmyslu jednali v Jižní Koreji o možné spolupráci na dostavbě jaderných bloků v ČR

Zástupci Aliance české energetiky (CPIA), která sdružuje významné české dodavatele do energetiky, se koncem května setkali s vedením jihokorejské společnosti KHNP, předním hráčem v oblasti výstavby jaderných […]

Plně propojená, řízená umělou inteligencí: Bosch otevírá v Drážďanech továrnu na čipy budoucnosti

Kancléřka Merkelová: „Nový závod společnosti Bosch na wafery posílí naši kapacitu v mikroelektronice.“ CEO společnosti Bosch Denner: „Naším prvním závodem AIoT definujeme nové standardy ve […]

Společnost Gardena dosahuje zvýšení produktivity a snížení nákladů díky optimalizaci procesů

Nové odstředivé omílací zařízení pro konečnou úpravu komponentů zahradních nůžek. Zvýšení produktivity, kapacity a kvality při současném snížení nákladů – to byly požadavky předního výrobce […]