Automotive

20. května 2019 15:37

Společnost Varroc otevřela v Novém Jičíně novou výrobní halu

Světová špička ve vývoji a výrobě vnějšího osvětlení a elektroniky pro automobilový průmysl, společnost Varroc Lighting Systems, otevřela v Novém Jičíně novou halu na výrobu zadních a mlhových světel. Výrobu plánuje firma zahájit v srpnu. Za rok by se v ní mělo vyrobit milion světel.

Novojičínská hala má plochu 7200 metrů čtverečních. Podle firmy jde o jedno z nejmodernějších specializovaných pracovišť nejen v kraji, ale i v České republice. „Vliv technologií v oblasti osvětlení rychle roste a my nyní vyvíjíme produkty s integrovanými senzory a kamerami pro autonomní vozidla,“ uvedl viceprezident firmy pro globální vývoj produktů Todd Morgan. Firma díky nové hale zvýší kapacitu i rozšíří portfolio svých produktů.

Společnost díky nové hale navýší kapacitu výroby téměř o deset procent. „Náš hlavní závod vyrábí 10,5 milionu světlometů ročně, což je podle mých statistik už největší fabrika na světlomety v Evropě. Tady budeme vyrábět další milion světlometů ročně,“ řekl viceprezident společnosti Varroc pro evropské závody Kristijan Fiket. V hale bude firma vyrábět světla pro vozy Mercedes nebo Audi. „Dostáváme se do prémiových značek a tuto výrobu jsme chtěli zahájit v novém perfektním závodě,“ řekl Fiket.

Výši investic firma nesděluje. Agentura CzechInvest už dříve uvedla, že projekt Varrocu byl největší investicí, která loni v kraji získala příslib státní pobídky. Šlo o více než 2,5 miliardy korun. Na podzim firma otevřela novou výrobní halu v Rychvaldě na Karvinsku.

Plné kapacity výroby chce firma dosáhnout během roku. V nové hale má díky tomu vzniknout přibližně 350 pracovních míst. Neznamená to ale, že firma nabere tolik nových lidí. V hlavním závodě v Šenově u Nového Jičína nyní Varroc zefektivňuje výrobu a některé ze zaměstnanců chce do nové haly přesunout. O kolik lidí půjde, zatím není jasné. „Prozatím dáváme přednost interním kandidátům. Probíhají interní přesuny. Pokud bude potřeba, tak do budoucna určitě budeme nabírat i zvenku,“ řekla evropská personální ředitelka společnosti Zuzana Vitamvásová.

Redakčně zpracováno z materiálů ČTK

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]