Automotive

28. června 2023 07:58

Společnost Olife Energy vyrostla v roce 2022 čtyřnásobně

Mezi zákazníky patřilo Letiště Praha, Coca-Cola HBC Česko, nebo Pilsner Urquell.

Česká technologická společnost Olife Energy zabývající se vývojem a výrobou dobíjecích stanic pro elektromobily vyrostla v roce 2022 čtyřnásobně. Její obrat byl v tomto roce 50,8 milionů korun což je 4,3 násobek oproti roku 2021. Obchodně expandovala zejména do zemí východní Evropy. Zvítězila také v tendrech pro společnosti Letiště Praha, Coca-Cola HBC Česko nebo Pilsner Urquell.

V uplynulém roce společnost Olife Energy zvítězila například v tendru na dodávku AC dobíjecích stojanů pro společnost Letiště Praha, jejíž projekt zahrnuje dodávku a instalaci celkem 33 dobíjecích stanic včetně spolupráce na propojení s centrálním energetickým managementem společnosti. V první etapě do konce roku 2022 stihla Olife Energy nainstalovat zatím 10 dobíjecích stanic.

Největší zájem pak společnost Olife Energy zaznamenala, co se produktů týče, zejména o své wallboxy (AC dobíjecí stanice) a chytrou technologii řízení nabíjecího výkonu s názvem Smartmeter. Ten se zároveň stal jejím druhým nejprodávanějším produktem vůbec. Roční obrat společnosti Olife Energy v roce 2022 činí 50,8 milionů korun, což více než čtyřnásobně převyšuje obrat firmy v předchozím roce.

Předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman k datům říká: “Celkový růst společnosti Olife Energy byl v roce 2022 podpořen mimo jiné i stále probíhajícím dotačním titulem Ministerstva životního prostředí s názvem Nová zelená úsporám. Ten umožnil dostupné pořízení nabíjecí stanice pro elektromobily mnoha zájemcům z řad koncových zákazníků.”


Předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman

Olife Energy také pokračovala v budování infrastruktury zejména pro firemní elektro-flotily. Ke stávajícím zákazníkům jakými jsou  Plzeňský Prazdroj, Innogy, Moneta Money Bank nebo PRE se přidala také Coca – Cola. Pro společnost Coca-Cola HBC Česko vybudovala Olife Energy nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily u centrály společnosti v pražských Kyjích. Konkrétně se jednalo o parkoviště dimenzované pro 20 firemních elektroaut.

Zahraničních zakázek si velice vážíme. Prokazuje se tím, že jsme zcela konkurenceschopní v rámci evropského trhu. Mezi jednu z našich významných spoluprací patří například firma Photomate, která se stará o distribuci našich produktů zejména ve východní Evropě, konkrétně v Polsku, Pobaltských státech, na Ukrajině, v Maďarsku, Slovensku a Rumunsku. Během roku 2023 pak Olife Energy plánuje expandovat také za hranice Evropy, například do Indie, Turecka a Spojených arabských emirátů. ” upřesňuje finanční ředitel OE Radek Sklenář.


Finanční ředitel OE Radek Sklenář

Silný růst společnosti nadále pokračuje dle plánů na tento rok. V rámci zahraničních trhů v roce 2022 Olife Energy nejvíce působila ve východní Evropě, zejména v Polsku.

 


O společnosti Olife Energy:

Olife Energy je česká technologická firma zabývající se především vývojem dobíjecích stanic pro elektromobily. Jejím hlavním cílem je pomocí inovativních řešení přispívat k udržitelné budoucnosti osobní dopravy. Olife Energy také buduje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. V provozu elektromobilů totiž společnost vidí šanci ke zlepšení ovzduší ve městech, snížení nákladů na výrobu, údržbu i provoz automobilů a zvýšení efektivity spotřeby elektrické energie. Olife Energy zajišťuje nabíjecí infrastrukturu pro podniky jako ČEPS, Moneta Money Bank, Řízení Letového provozu ČR, a další české early adopters elektromobility.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]