Automotive

25. září 2017 10:22

ŠKODA AUTO zahajuje sériovou výrobu nového kompaktního SUV KAROQ v závodě Kvasiny

Kompaktní SUV přesvědčuje svým emocionálním designem, mimořádnou nabídkou prostoru a nejmodernější technikou

Nový vůz ŠKODA KAROQ sjel 26. 7. 2017 poprvé z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Nové kompaktní SUV kombinuje pro značku typický emocionální a dynamický design s mimořádnou nabídkou prostoru, novými asistenčními systémy i silnými a zároveň úspornými motory. První exempláře kompaktního SUV české automobilky budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.

„Zahájení sériové výroby nového vozu ŠKODA KAROQ je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ dodává Oeljeklaus.
Kompletně nově vyvinutý model ŠKODA KAROQ, který měl světovou premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu, je sportovně-užitkový vůz se svébytným charakterem. Jeho krystalický design je zcela ve znamení nového designového jazyka vozů SUV české tradiční značky. K jeho četným přednostem patří mimo jiné zavazadlový prostor s objemem až 1 630 litrů, Full-LED světlomety i libovolně programovatelný digitální přístrojový panel. Ten je ve vozech ŠKODA k dispozici vůbec poprvé. Na výběr je pět variant motorů s výkonem od 85 kW (115 k) až do 140 kW (190 k). Kromě toho nový vůz ŠKODA KAROQ přesvědčí chytrou výbavou, jako například zadními sedadly se systémem VarioFlex nebo virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání pátých dveří.
Závod v Kvasinách je jedním ze tří výrobních závodů automobilky ŠKODA v České republice. S přibližně 8 000 pracovníky je tento závod největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 investovala společnost ŠKODA AUTO přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.
Vedle nového vozu KAROQ vyrábí v současné době česká automobilka v Kvasinách modely SUPERB, SUPERB COMBI a KODIAQ. Od května 2009 do června 2017 v Kvasinách vznikalo první kompaktní SUV značky ŠKODA – model YETI. Historie tohoto závodu je více než osmdesátiletá. Již na počátku třicátých let dvacátého století se zde vyráběla auta, mezi jinými i JAWA 700. Prvním vozem značky ŠKODA, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 ŠKODA SUPERB.
V rámci Strategie 2025 bude v následujících letech značka ŠKODA dále důsledně pokračovat v budování své modelové palety. Důraz je kladen především na rozšíření nabídky vozů SUV. Zahájením sériové výroby vozu ŠKODA KAROQ si podnik připisuje další milník. Na trh bude nové kompaktní SUV uvedeno v říjnu tohoto roku.

Redakčně zpracováno z www.skoda-auto.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]