Automotive

11. května 2018 13:07

ROK 2018 s ROBOTY EPSON ve znamení novinek

Firma OPTICONTROL s. r. o. má výhradní zastoupení pro průmyslové roboty EPSON pro Českou a Slovenskou republiku. Mimo prodeje, servisu a technické podpory Vám díky dlouholetým zkušenostem v oblasti jednoúčelových strojů můžeme nabídnout i kompletní řešení automatizace a robotizace na míru Vašich potřeb. Rádi bychom Vám touto cestou představili novinky, které budou uvedeny v průběhu roku 2018 do prodeje.

První dostupnou novinkou bude v květnu k dostání robot T6-602S. Tento robot rozšiřuje sérii T o manipulátor s nosností 6 kg, dosahem 600 mm a zdvihem 200 mm a pokračuje v nastaveném směru této série. Série T je vyjimečná tím, že řídicí jednotka je integrovaná v těle manipulátoru, což výrazně snižuje integrační časy. Rovněž je tato série bezkonkurenční svou cenovou relací, kde první průkopník v této sérii T3-401S je označen cenovkou 7500,- EUR, u nástupce T6-602S je pak cena stanovena na 9500,- EUR. Spolu s pořizovací cenou a zachovanou funkcionalitou SCARA robotů EPSON je tato série ideálním kandidátem i pro jednoduché manipulace, pro které se dříve využívaly lineární servo osy či pneumatické válce.

Ve stejném duchu bude pokračovat i léto tohoto roku, kdy v srpnu vyjde robot VT6-A900S. Jedná se o 6osý robot s dosahem 900 mm a nosností 6 kg. Řídicí jednotka je opět integrována v těle manipulátoru a není tak potřeba zařízením protahovat kabeláž mezi těmito dvěma částmi robotu. Integrace pak probíhá extrémně jednoduše, kdy je robot přišroubován čtyřmi šrouby k podložce, zapojen na napájení a už je možné programovat aplikaci. Další specifikací je mechanické uspořádání 5. a 6. osy, které umožňuje protažení uživatelské kabeláže ke koncovému efektoru středem příruby 6. osy. Toto řešení zjednodušuje vyvazování kabeláže při komplikovaných pohybech robotu.
Od května bude k dostání nový přírůstek do série N s označením N6-A1000S. Jedná se o 6osý robot s nosností 6 kg, dosahem 1000 mm. Hlavní předností je u tohoto modelu, stejně jako u předchůdce N2-A450S, jeho mechanické uspořádáni ramen. Robot dokáže „prolomit loket“ tak, aby mu nezavazel ve stísněných prostorech. Je proto vhodný do zástaveb na zařízení, kde jsou požadavky na prostor zásadní a přitom je potřeba manipulovat s dostatečným dosahem ramene. Zařízení s použitím tohoto robotu mohou být o poznání menší, než při využití ekvivalentního robotu se standardní kinematikou.
V neposlední řadě bude v říjnu rozšířena léty prověřená série LS o model LS10-803S. Tento robot bude vyplňovat mezeru v sérii svými parametry nosnosti 6 kg, dosahem ramene 800 mm a zdvihem osy Z 300 mm. Rovněž v průběhu podzimu bude série LS vylepšena o výkonnější bezbateriové motorové jednotky, které umožní zvýšení výkonu. V tomto duchu budou na přelomu roku vylepšeny i standardní roboty série G.
Je tedy před námi mnoho novinek, s kterými bude radost vytvářet aplikace.

www.opticontrol.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]