Automotive

18. října 2018 14:01

Nové haly v okolí Mladé Boleslavi postaví P3 firmám na míru

Když dnes dodavatelé mladoboleslavské automobilky hledají v blízkém okolí hlavního závodu volné skladové či výrobní prostory, mají jen omezené možnosti. Jednou z posledních atraktivních lokalit nabízí park P3 Mladá Boleslav, kde je aktuálně k dispozici přes 20 000 m2 pro výstavbu na míru.

Spolu s náběhem nových modelů Škoda Auto a plánovaným rozvojem segmentu elektromobilů rostou také nároky na dodavatele dílů. Trendem je zkracování dojezdových vzdáleností a vyšší flexibilita. Jakkoliv se dodavatelé svou produkcí poblíž závodu Škoda Auto doplňují, v boji o zaměstnance a výrobní a skladovací prostory jsou zde konkurenty. Volné pozemky vhodné pro tyto účely rychle mizí.
Jedním z posledních takových míst je park P3 Mladá Boleslav. Nachází se v průmyslové zóně Plazy, tedy asi 5 minut jízdy autem od výrobního závodu ŠKODA AUTO. „Zákazníci z automobilového průmyslu mají na své budovy specifické nároky. Patří mezi ně vyšší počet světlíků, zesílená střecha, vysoká intenzita osvětlení, nebo třikrát až čtyřikrát vyšší elektrický příkon. Při výstavbě ale myslíme i na to, aby budova měla větší zázemí pro zaměstnance,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.
Jen u nás už ve svých parcích P3 ubytovala například společnost TI Auto, Knorr-Bremse, Bosal, nebo Emerge, přímo v P3 Mladá Boleslav pak působí HP-Pelzer a Yapp Czech Automotive.
„Ve velmi krátkém čase šesti měsíců můžeme v areálu parku postavit haly na míru, a to o výměrách 15 000 m², menší 5 000 m² a nejmenší 3 500 m² – jsou to poslední volné pozemky,“ komentuje Míček.
Díky osobnímu přístupu a zaměření na detail dostávají zákazníci P3 vždy špičkové budovy odpovídající přesně jejich potřebám, a to v těch nejlepších lokalitách Evropy. P3 je dlouhodobý investor, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí. S ohledem na dlouhodobou udržitelnost je buduje v lokalitách, které jsou atraktivní jak pro nájemce, tak pro jejich zaměstnance.


www.p3parks.com

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu […]

Nová Toyota z Česka

Toyota Motor Europe bude v České republice vyrábět nový model v segmentu A Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) přidá do svého portfolia druhý model […]

VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base.

Skupina VOITH Group je globální technologická skupina. Díky své široké různorodosti výrobních závodů, produktů, služeb a digitálních aplikací, určuje Voith standardy na trzích pro energii, […]