Automotive

28. března 2019 08:03

Nová generace skladů nebezpečných látek

Společnost DENIOS se již více než 30 let zabývá vývojem a výrobou prostředků a systémů pro bezpečnou manipulaci a skladování chemikálií, pohonných hmot, olejů, hořlavých látek, odpadů a jiných nebezpečných látek.


Tento kompletní program představuje širokou škálu nabízených řešení – od záchytných van z oceli, plastu nebo nerezu, podlahových plošin, regálů, sorbentů, čerpadel, bezpečnostních skříní až po velké skladovací kontejnery, které je možné umístit na volném prostranství i uvnitř budovy. Vrchol nabídky a technických možností společnosti DENIOS tvoří individuální projekty, ve kterých dokáží naši projektanti a technici vytvořit řešení, které bude přesně odpovídat požadavkům a potřebám zákazníka. Při navrhování těchto projektů vycházíme z dlouholetých praktických zkušeností, které jsme získali při realizaci nejrůznějších zakázek po celém světě. Touto činností zároveň umožňuje zákazníkům jít ruku v ruce s aktuální platnou legislativou v oblasti skladování nebezpečných látek. Zaměstnavatel – právnická či fyzická osoba, je povinen, z důvodu zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví svých zaměstnanců, skladovat nebezpečné látky jen na místech k tomu určených, v předepsaném množství a ve správných obalech. Zároveň je nutné dbát pokynů výrobce a dodržovat zásady společného skladování – tzn. neskladovat společně reagující látky.

Neustálé zlepšování produktů DENIOS

U produktů pro skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami nepřichází v úvahu kompromisy – Vaše bezpečnost je pro nás stejně důležitá, jako Váš komfort. Z tohoto důvodu jsou DENIOS produkty neustále vyvíjeny a zlepšovány. Příkladem toho je nový protipožární sklad řady WFP – nástupce mezinárodně osvědčené klasiky – protipožárního skladu BMC, kterého bylo doposud po celém světě prodáno více než 5 000 kusů. Nový model WFP nadále rozvíjí základní myšlenku svého předchůdce.

Pochůzný protipožární sklad WFP od DENIOSu je optimální, pokud potřebujete uskladnit menší či větší množství hořlavých a voduohrožujících látek. Kombinace skladovací plochy v rozměru od 7 do 22 m2 a světlé vnitřní výšky 2 280 a 2 500 mm umožní flexibilní přizpůsobení skladu WFP místu určení a požadavkům uživatele. K základnímu vybavení patří integrovaná nepropustná záchytná vana s příslušným záchytným objemem (dle Zákona o vodách č. 254/2001 Sb.) a konstrukce s požární odolností, která dosahuje až 90 minut při vnitřním i vnějším požárním zatížení – to umožní umístění skladu uvnitř budovy i na volné prostranství, a to bez nutnosti dodržení jinak nutných odstupových vzdáleností od okolních objektů. Vytvoříte tak samostatný protipožární úsek například přímo uprostřed výrobní haly. Celý sklad je vybaven větracím zařízením a zároveň může být vytápěný nebo naopak klimatizovaný.

Mezi inovace společnosti DENIOS patří bez pochyby také nový protipožární regálový sklad typové řady RFP, který v současné době nahrazuje stávající typ FBM. Protipožární sklady řady RFP nabízí certifikovanou bezpečnost ve velkém formátu – prostor až pro 32 sudů à 200 litrů, 12 europalet, 8 chemických palet nebo 8 IBC nádrží à 1 000 litrů. I tento typ protipožárního skladu je vybaven integrovanou nepropustnou záchytnou vanou, díky požární odolnosti tvoří samostatný požární úsek a lze ho vybavit nejrůznějším příslušenstvím přesně dle Vašich požadavků.

Mnoho dalších informací týkající se oblasti skladování nebezpečných látek a vybavení výroby najdete na téměř 700 stránkách našeho tištěného katalogu. Ten si můžete, stejně jako konzultaci či návštěvu našeho obchodního zástupce, vyžádat telefonicky na bezplatné lince 800 383 313 nebo prostřednictvím našich níže uvedených internetových stránek.

www.denios.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]