Automotive

07. prosince 2018 08:00

Kaletech – Zákaznické centrum

Společnost Kaletech se v České republice a na Slovensku již více než 13 let specializuje na poskytování komplexních technických řešení a poradenství v široké oblasti spektra průmyslového lepení. Nově svým zákazníkům firma nabízí možnost vyzkoušet si pro své produkty jednotlivé aplikace lepidel, popřípadě porovnávat jejich varianty v Zákaznickém centru pro technologii lepení.

Plzeňská firma Kaletech mnoho let spolupracuje se švýcarskou společností Robatech, která je v oblasti průmyslového lepení světovou špičkou. Díky vlastním zkušenostem z tuzemského i světového trhu, podpořených švýcarskou kvalitou a know-how, může nyní nabídnout svým zákazníkům návrh konkrétního způsobu lepení pro jejich produkty, a to včetně výroby a provádění zkoušek konkrétních výrobků a dalších doporučeních pro zlepšení.

Hlavní součástí testovacího centra je převíjecí a laminační linka GF-FL2000R. Linka je sestavena z několika sekcí – odvíjení, rovnání materiálu, lepení a kalandrování, podélné formátování a navíjení.  Velikost převíjecí linky umožňuje zpracovávat materiály do šířky 2000 mm, a to rychlostí až 50 metrů za minutu. Zkušební lepení nebo předprodukční výroba může nanášet lepidlo na jeden materiál a kalandrovat jej s druhým materiálem, což umožňuje na několik průchodů vyrobit konečný produkt z více vrstev, a také jej naformátovat na požadovanou šířku. Pro menší testy lepení nebo zkoušky lepidel je k dispozici malá nanášecí hlava nebo klasická sprejová/housenková aplikační hlava. Pro tyto testy je určena část převíječky s malými cívkami pro šířku materiálu do 300 mm a je možno zde dosáhnout rychlosti nánosu až 100 metrů za minutu.

Přesnost linky a lepícího zařízení, umožňuje spojovat i materiály, které jsou náročné na tah, jakými jsou třeba folie, popřípadě lepit dohromady materiály s různými gramážemi a tloušťkami. Testovat je možno všechny typy tavných lepidel. Pro běžné použití, nejčastěji v obalovém průmyslu se používají lepidla EVA. APAO – kvalitnější lepidla se používají pro konstrukční lepení, lepení dřeva a náročnější aplikace. Pružná lepidla PSA jsou vhodná například pro výrobu samolepících pásek. Pro nejsložitější aplikace jsou používány lepidla PUR a POR, reaktivní lepidla pro vysoce pevné a namáhané spoje.

V centru je možné provádět testy lepení, laminování či formátování rolí. Hlavním přínosem zákazníkovi je možnost otestování a vývoje předprodukčních vzorků, a nastavení jejich požadovaných vlastností ještě před spuštěním sériové výroby. Centrum umožní vyzkoušet novou výrobní technologii s minimálními vstupními náklady. Další možností je i výroba malých sérií a ušetření nákladů za přenastavování vlastních strojů.

Pro více informací je možno obrátit se na team Kaletech na webových stránkách https://www.kaletech.cz/ nebo na telefonním čísle +420 378 605 805.

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]