Automotive

19. prosince 2023 19:05

Jízda do roku 2024: Revoluce v ukládání dat v automobilovém průmyslu

Predikce společnosti Western Digital pro automobilový průmysl v roce 2024, univerzální paměť flash (UFS) a vestavěná karta MultiMediaCard (eMMC) budou stále populárnější

V roce 2024 můžeme očekávat, že se budou výrobci automobilů více zaměřovat na poskytování bezproblémových zážitků zpalubního infotainmentu. Přední výrobci automobilů již nyní rozšiřují své centrální informační a zábavní systémy do svých nejnovějších modelů a usilují o integraci obrazovek ve vozidlech s chytrými telefony při současném dodržování přísných bezpečnostních norem.

Rostoucí komplexnost palubního infotainmentu (IVI) představuje zásadní změnu v moderním automobilovém prostředí. Tato změna bude vyžadovat značný výpočetní výkon a vysokorychlostní úložná řešení vzhledem ke značnému objemu dat generovaných těmito technologiemi. Tyto objemy dat se budou zvyšovat také s tím, jak budou výrobci automobilů do svých vozidel zabudovávat větší obrazovky s vyšším rozlišením, a podporovat tak stále náročnější požadavky na lepší uživatelský zážitek. V podstatě je pravděpodobné, že vývoj v oblasti ukládání dat v automobilovém průmyslu bude kopírovat trajektorii růstu, kterou lze pozorovat u chytrých telefonů a osobních počítačů.

Univerzální paměť flash (UFS) a vestavěná karta MultiMediaCard (eMMC) budou stále populárnější a nahradí starší úložná řešení. Je tomu tak proto, že úložiště Flash Storage může poskytovat vysokou rychlost přenosu dat. U eMMC až 800 megabajtů za sekundu (MB/s) nebo u UFS 3.1 až 1450 MB/s na jednu linku, což vyhovuje datově náročným požadavkům moderních informačních a zábavních systémů.

Úložiště pro zábavu bude pravděpodobně odděleno od kritických dat používaných pro zmírnění rizik a k zajištění bezpečného provozu vozidla. S tím, jak se automobilové technologie stávají sofistikovanějšími a potřeba dat roste, bude poptávka po vylepšených a spolehlivých úložných řešeních, jako jsou eMMC a UFS, také růst. Tato úložiště budou nezbytná pro umístění kritických dat. To by zahrnovalo kód a informace z černých skříněk potřebné k zachování bezpečnosti vozidla. Výrobci automobilů musí implementovat úložná řešení, která upřednostní tato kritická data pro inteligentní bezpečnost vozidel.

Rozvíjející se prostředí infotainmentu spolu s rostoucím množstvím dat o vozidlech a uživatelích změní podobu automobilového průmyslu a vynutí si zavedení rychlejších úložných řešení, která v roce 2024 a v dalších letech zajistí bezproblémovější a datově bohatší zážitek z jízdy.

Christoph Mutz, Senior Product Marketing Manager ve společnosti Western Digital

 


O společnosti Western Digital

Společnost Western Digital má za cíl uvolnit potenciál dat tím, že využije možnosti jejich využití. S

franšízami Flash a HDD, podpořenými pokroky v paměťových technologiích, vytváříme průlomové inovace a výkonná řešení pro ukládání dat, která umožňují světu realizovat své touhy. V rámci našich hodnot si uvědomujeme naléhavost boje proti změně klimatu a zavázali jsme se k ambiciózním cílům v oblasti snižování emisí uhlíku schváleným iniciativou Science Based Targets. Více informací o společnosti Western Digital a značkách Western Digital®, SanDisk® a WD® najdete na adrese www.westerndigital.com.

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]