Automotive

12. srpna 2022 10:29

Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Společnost Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky v automobilovém průmyslu, ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu v Brandýse nad Labem. Díky svému vybavení se jedná o unikátní pracovní prostředí v celém Středočeském kraji. Vedle moderního designu nabízí také prostory jako digitální laboratoř s virtuální realitou, nové tréninkové centrum nebo fyzioterapeutickou místnost.

Jeden rok od položení základního kamene. Tak dlouho trvala výstavba nové multifunkční budovy modelového závodu pro digitalizaci Continental v Brandýse nad Labem. S ohledem na stále rostoucí počet pracovníků, jejichž počet čítá okolo 3 000, ale i změny v preferencích zaměstnanců, se zrodila potřeba zavést nový model pracovního prostředí. Kromě vizuální proměny prošly zásadní změnou i administrativní procesy, které je nově možné řešit pomocí aplikace z mobilního telefonu každého zaměstnance.

Hlavním cílem projektu bylo zavést zcela unikátní a nový koncept založený na otevřeném, kooperativním prostoru, kde se prolínají potřeby jednotlivce i týmu a který podporuje tzv. koncept 4K: Koncentrace, Kooperace, Komunikace a Komunita. Jako modelový závod pro digitalizaci je Continental Brandýs nad Labem průkopníkem v oblasti hybridní práce. I z tohoto důvodu vyvstala potřeba přizpůsobit kancelářské prostory novému modelu, kdy se týmy střídají u sdílených pracovních stolů i parkovacích míst.

„Naším záměrem bylo vytvořit unikátní prostor, kde se prolnou potřeby našich zaměstnanců
s inovativními prvky. Kromě moderního designu a speciálního osvětlení pro povzbuzení kreativity multifunkční budova disponuje rozsáhlým tréninkovým centrem, které bude pracovat s virtuální realitou, fyziocentrem, střediskem závodního lékaře, odpočinkovou místností, kavárnou nebo hlídacím koutkem pro děti. Novinkou je také netradiční digitální laboratoř s virtuální realitou – tzv. Digi Lab,“ říká Tomáš Vondrák, ředitel brandýského závodu.

Kromě toho má Continental další specialitu – pomocného robota v kantýně, na kterého zaměstnanci mohou narazit ve výjimečných dnech. Pomůže odnést nádobí nebo popřeje dobrou chuť.

Prostředí nové budovy by mělo zaměstnancům poskytnout otevřený, kooperativní prostor. Zároveň nabízí místo i pro ty, kteří jsou alokování v jiných administrativních prostorách a mohou si místa v nové budově jednoduše zarezervovat ze svého chytrého telefonu. Na zavedení těchto nástrojů Continental spolupracoval se společností JOBka.cz, která byla schopna v rekordním čase implementovat vize a potřeby společnosti do svého systému. Zásadní přínos vidí společnost v optimalizaci času stráveného v kanceláři, mimo kancelář, ale i v jiných částech závodu, jako je sklad nebo výroba.

Speciální vybavení

S otevřením multifukční budovy se pojí také digitální inovace, na které se zaměstnanci budou muset postupně adaptovat. Nově se učí využívat možnosti aplikace, díky které si jednoduše zarezervují pracovní stůl, parkovací místo či v budoucnu nahlásí dovolenou.

Pro optimální řešení akustiky jsou zde dělící zvukové stěny a speciální akustické atesty. Nechybí ani plně funkční zvukové odhlučnění hovorů či drobných jednání v podobě telefonních „budek“, polohovatelné stoly, osobní uzamykatelné boxy a prostorné společenské zázemí, tzv. komunitní centra.

S ohledem na přírodu

Veškeré kroky, které společnost Continental dělá, koná v souladu se svou strategií být uhlíkově neutrální. Proto i při plánování a stavbě nové multifunkční budovy bylo toto kritérium důkladně zohledněno. Při výběru kancelářského nábytku byl kladen důraz na to, aby použitý materiál byl funkční, ale zároveň ekologický. Svítidla jsou například vyrobena z recyklovaného PVC, stejně jako akustické panely, které kromě své výborné funkčnosti šetří přírodní prostřední opakovaným využitím. LED osvětlení a rekuperace vzduchu jsou samozřejmostí.

 


O společnosti Continental

Continental AG je inovátorem v oblasti technologií a služeb, jimiž usiluje o udržitelnou a propojenou mobilitu lidí
a jejich zboží. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a především cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu i přepravu. V roce 2021 Continental vygeneroval tržby ve výši 33,8 miliard EUR a v současnosti zaměstnává více než 190 000 lidí v 58 různých zemích a trzích. Dne 8. října 2021 společnost oslavila 150. výročí od svého založení.

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental Automotive sahají až k národnímu podniku PAL. V roce 1998 se výroba z původních pražských prostor přesunula do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. V současné době je brandýský závod předním dodavatelem elektroniky pro široké spektrum výrobců automobilů po celém světě. Ve výrobkovém portfoliu najdeme velkoformátové displejové řešení, palubní přístroje, multimediální systémy, ovládací panely klimatizací, autorádia, displeje středových panelů vysoce výkonné počítače, ale i telematiku a connectivity boxy s funkcí eCall. V Brandýse dnes pracuje zhruba 3 000 zaměstnanců.

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]