Automotive

11. května 2017 10:57

Co je základ pro dobře naplánovanou logistiku v automobilovém průmyslu?

Automobilový průmysl je za poslední dvě desetiletí jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví. Zároveň je to prostředí silně konkurenční, kde je kladen velký důraz na vstupní náklady a efektivitu.

Skládací paletový kontejner
Magnum Optimum®

Balení je jeden z prostředků, jak dosáhnout snížení nákladů, ale je třeba si uvědomit, že právě balení úzce souvisí s ostatními částmi logistického řetězce – přeprava, manipulační technika, regálové systémy, systémy interní manipulace, kvalita a mnoho dalších částí výrobního a logistického procesu. Na celý proces je třeba nahlížet jako na celek, ne vždy úspora dílčí části může zajistit úsporu celku a naopak – zvýšené náklady dílčí části mohou znamenat značné úspory celku. Zejména u větších společností, kdy jsou často funkce a zodpovědnosti oddělené, je dobré, když v rámci plánování sedí u kulatého stolu vedoucí skladu, logistik, vedoucí výroby, vedoucí kvality a nákupčí a posuzují navrhovaná řešení z pohledu celku.

Společnost Schoeller Allibert úzce spolupracuje s předními výrobci automobilů, jejich dodavateli, případně s jejich logistickými operátory. Tato spolupráce pomáhá optimalizovat dodavatelské řetězce a v neposlední řadě snižovat plýtvání a dopady na životní prostředí.

Mezi 29 nově inovovanými produkty, které společnost Schoeller Allibert v roce 2016 vyvinula, jsou v automobilovém průmyslu nejvýraznějšími tyto:
EuroClick®: lehká, mimořádně všestranná, stohovatelná řada euro přepravek pro automobilové součástky, která je zcela kompatibilní s ostatními euro přepravkami. Dodává se s dvěma jedinečnými funkcemi: jednoklikový systém uchycení štítků ClickHolder® pro nejvyšší možnou sledovatelnost a Click Booster®, který zvedá výšku kontejneru o 15 mm a odstraňuje potřebu použití jiné výšky přepravky u podobně vysokých dílů. Tento inovativní modulární systém euro přepravek vyhrál ocenění „Obal roku 2016“ v České republice a prestižní ocenění World Star Packaging 2017. Pro ochranu elektronických dílů v automobilovém průmyslu lze tento systém vyrobit také v ESD provedení.

Skládací paletový kontejner Magnum Optimum® lze doporučit ve výrobách se zvýšeným nárokem na čistotu a efektivitu manipulace. Je to jediný certifikovaný plastový FLC (skládací paletový kontejner) na trhu s nosností až 750 kg. Nabízí o 10 % více prostoru než většina FLC a o 30 % menší prostor potřebný na jejich zpětnou dopravu či skladování, což má za následek výrazné snížení nákladů a uhlíkové stopy. Magnum Optimum lze rychle složit, rozložit a opravit. Má lehčí a jednoduše konstruované komponenty bez ostrých hran. Spolu s velkými přístupovými otvory usnadňuje obsluze práci a snižuje riziko poranění.

Schoeller Allibert s. r. o.
Na Rovince 879
720 00 Ostrava
Tel.: +420 596 790 010
info.czechrepublic@schoellerallibert.com
www.schoellerallibert.com

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]