Automatizace + Robotizace

28. června 2022 00:33

Společnost Universal Robots rozšiřuje své portfolio o zbrusu nový průmyslový kobot UR20

Společnost Universal Robots oznámila, že do svého sortimentu přidává nový kobot. Jmenuje se UR20 a má zcela novou konstrukci založenou na zkušenostech společnosti Universal Robots s vysoce sofistikovaným inženýrstvím.

V čem je UR20 výjimečný?

Nový kobot UR20 je vybaven zcela novou konstrukcí kloubů, která umožní ještě rychlejší časy cyklů a také schopnost zvládnout těžší břemena. Jeho dosah 1750 mm byl navržen tak, aby mohl pracovat v plné výšce standardní europalety, což změní způsob balení a paletizace v podnicích, zatímco jeho malé rozměry umožní firmám dosáhnout více ve stávajících výrobních prostorách.

Kromě paletizace bude UR20 moci být využíván pro svařování, manipulaci s materiálem, nakládání strojů a obsluhu strojů, jakož i pro další inovativní řešení vytvořená rozsáhlým partnerským ekosystémem.

„UR20 je nejinovativnější kobot, který jsme dosud vyrobili, a odráží nejnovější vývoj za 17 let technických zkušeností v robotickém průmyslu. Naši inženýři kompletně přepracovali rameno, přičemž zachovali stejné intuitivní uživatelské rozhraní, kterým jsme již dlouho proslulí,“ představuje novinku prezident společnosti Universal Robots Kim Povlsen.

Universal Robots uvedla na trh první komerčně využitelný kobot na světě v roce 2008 a od té doby vybudovala ekosystém více než 1 100 integrátorů, distributorů a nezávislých partnerů, kteří pro její koboty vytvářejí komponenty, sady a aplikace. UR prodala více než 50 000 kobotů a při návrhu nového UR20 využila poznatky získané díky své zavedené zákaznické základně.

Očekává se, že UR20 bude možno předobjednat koncem 4. čtvrtletí 2022 a začne se dodávat ve 2. čtvrtletí 2023.


O společnosti Universal Robots

Cílem společnosti Universal Robots je umožnit změnu způsobu práce pomocí špičkové robotické platformy.

Od uvedení prvního komerčně využitelného kolaborativního robotu (kobotu) na světě v roce 2008 vyvinula společnost UR portfolio produktů zahrnující modely UR3e, UR5e, UR10e a UR16e, které odrážejí řadu dosahů a užitečných zatížení. Každý model je podporován širokým výběrem koncových efektorů, softwaru, příslušenství a aplikačních sad v ekosystému UR+. Díky tomu lze koboty používat v široké škále průmyslových odvětví a lze je přenášet na různé úkoly.

Společnost je součástí firmy Teradyne Inc., sídlí v Odense v Dánsku a má regionální pobočky v USA, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, České republice, Polsku, Turecku, Číně, Indii, Singapuru, Japonsku, Jižní Koreji, na Tchaj-wanu a v Mexiku. Společnost Universal Robots instalovala po celém světě více než 50 000 kobotů. Další informace naleznete na adrese www.universal-robots.com nebo si přečtěte její blog na adrese www.blog.universal-robots.com.

 

Mohlo by se Vám líbit

Tři noví partneři v „Power for All Alliance“

Maximální přidaná hodnota pro uživatele: Známé značky, jako je Husqvarna, rozšiřují možnosti použití akumulátorového systému Neustálé rozšiřování produktového portfolia – další výrobci budou následovat Jeden […]

Hyundai Motor uzavřel multilaterální dohodu o výstavbě vodíkového ekosystému pro mobilitu v České republice

Veřejné instituce a soukromé organizace z Jižní Koreje a České republiky se dohodly, že zde prozkoumají potenciál využití vodíku Hyundai Motor bude spolupracovat na výstavbě […]

Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Společnost Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky v automobilovém průmyslu, ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu […]