Automatizace + Robotizace

21. listopadu 2022 14:42

Společnost Parker uvádí na trh sérii VA nové generace load sensing ventilů pro mobilní zařízení

Předkompenzované, proporcionální a load sensing: nové LS ventily s průtokem až 450 l/min pro mobilní aplikace.

Společnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, uvádí na trh novou generaci předkompenzovaných load sensing (LS) ventilů, které jsou součástí série VA, navržených speciálně pro vysoce náročné mobilní aplikace.

Špičková výkonnost mobilních rozvaděčů série VA zajišťuje vynikající manévrovatelnost a robustnost a také umožňuje větší flexibilitu a modularitu. Tyto ventily jsou navrženy a připraveny tak, aby splňovaly budoucí požadavky v řadě náročných průmyslových odvětví, jako je lesnictví, stavebnictví, těžba a manipulace s materiálem.

Série VA je založena na stávajících špičkových ventilech L90LS a K220LS společnosti Parker, které jsou známé svou robustností, ovladatelností a flexibilitou. Předkompenzované ventily LS nové generace jsou podstatně vylepšeny, zvyšují modularitu a nabízí zákazníkům efektivní řešení. Byly například navrženy se zaměřením na snížení nároků na prostor a zlepšení možností upevnění a také na optimalizaci kanálů za účelem minimalizace ztrát průtoku.

S maximálním průtokem do pracovního prostoru až 450 l/min se série VA vydává po stopách ventilu K220LS a posouvá výkonnost na další úroveň. Série VA byla navržena a optimalizována pro využití funkcí, jako je integrovaná elektronika a připravenost na Průmysl 4.0 nebo jakýchkoli dalších budoucích požadavků týkajících se IoT a diagnostiky. Kromě toho nová série ventilů zahrnuje nejnovější hydraulické funkce – proporcionální protitlak s aktivním plněním, možnost ohřevu a několik dalších vylepšení zvyšujících výkonnost, které uvádí úsvit nové generace mobilních rozvaděčů.

V rámci série VA pokračuje společnost Parker v poskytování špičkových řešení s cívkami přizpůsobenými funkci a bezproblémovou integrací funkčních hydraulických bloků speciálně navržených pro konkrétní potřeby zákazníků. Se zaměřením na udržitelnost a energetickou účinnost od surovin po hotové produkty, které snižují celkovou ekologickou stopu, zůstává série VA věrná cíli společnosti Parker, kterým jsou technologie pro lepší budoucnost.

Model VA300 je prvním ventilem nové série, který byl uveden na trh. Další ventil v sérii, VA450, má být uveden na začátku roku 2023.

Další informace o sérii VA naleznete na následující webové stránce: https://ph.parker.com/cz/cs/mobile-directional-contol-valve-va-series

 


O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

 

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]