Automatizace + Robotizace

24. března 2021 13:52

DOPAG dynamicLine – dynamické směšování – komplexní řešení

Společnost DOPAG je přední výrobce a dodavatel systémů na nanášení PUR pěny, lepení, utěsňování, zalévání a plnění, včetně automatizace těchto procesů. Základem zařízení dynamicLine je nově vyvinutá dynamická míchací hlava s inovativní technologií dávkovacích ventilů.

Díky této  technologii se nám podařilo dosáhnout absolutní špičky v oboru dynamického směšování. Technologie využitá při vývoji řady dynamicLine se opírá o více než 40 let zkušeností v oboru. Dynamická směšovací hlava je vhodná pro širokou škálu materiálů, od nízko viskózních až po vysoce tixotropní. Použití lineárních nebo průmyslových robotů umožňuje automatizaci, nezbytnou pro komplexní řešení výrobního procesu. Video aplikace naleznete zde:

FIPFG – dynamický směšovací systém pro vypěňované těsnění

Zařízení dynamicLine zpracovává polymerní reakční materiály určené pro výrobu PU těsnění. Důraz je kladen na přesnost nanášení a zachování trvale vysoké kvality těsnění. Pomocí lineárního robota lze těsnění aplikovat přímo do drážky nebo formy, stejně jako na rovné plochy. Výsledkem procesu je měkké pěnové těsnění, které vytvrzuje při pokojové teplotě bez použití temperovací pece. Systém je možné temperovat a zabránit tak vlivu okolního prostředí na konzistenci kvality nanášení (např. při velkých teplotních výkyvech v hale).

Ve srovnání s ručně vkládanými těsněními lze PU těsnění automaticky zafixovat na místě s vysokou adhezí bez další lepicí pásky. Plynulý spoj těsnění lze libovolně nastavit programováním a díky tomu se počáteční a koncový bod pěnové housenky kontinuálně napojí  a nedochází k nežádoucím spojovacím bodům nebo nenapojení.

Řídící jednotka disponuje několika dávkovacími a polohovacími programy. Parametry tak lze flexibilně měnit. Můžete například přepínat mezi různými složkami nebo recepturou materiálu případně můžete zvolit různé rychlosti nanášení s odlišnou dimenzí, tedy šířkou nebo výškou těsnění.

Plnou automatizaci procesu zajišťuje dynamická míchací hlava společně s lineárním robotem. Ten je k dispozici ve dvou typech a lze volit různé rychlosti a zrychlení pohybu.

Podrobné informace, brožury ke stažení naleznete na stránkách společnosti: www.dopagcz.com

DOPAG Eastern Europe s.r.o., Průmyslová 492, 252 61 Jeneč

Tel.:     +420 777 762 161

Email:   info@dopagcz.com

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]