Strojírenství

24. srpna 2021 22:00

Zvýhodněné ceny do konce srpna a nová hygienicko-bezpečnostní pravidla

Přípravy MSV probíhají ve standardním režimu za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zvyšující se kolektivní imunita zásluhou očkování je dobrým signálem pro restart veletržního průmyslu. „Podmínky pro konání veletrhů jsou zcela jiné než před rokem zásluhou rostoucí kolektivní imunity. Nacházíme se tedy ve zcela jiné situaci a nevidíme důvod pro nekonání veletrhu,“ komentuje situaci generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Mezinárodní strojírenský veletrh znovu umožní osobní setkání s vašimi zákazníky, partnery a zástupci odborné veřejnosti. Naším cílem je připravit pro účastníky bezpečný veletrh s reprezentativní účastí firem.

Termín pro podání přihlášky k účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se rychle blíží. Výstavní plochu za zvýhodněných cenových podmínek lze objednat do 31. srpna 2021.

Pozvánka pro vystavovatele | Jak se přihlásit

Nová hygienicko-bezpečnostní pravidla

Vzhledem k obavám některých firem o zdraví svých zaměstnanců současně uvádíme informaci o aktuálních hygienicko-bezpečnostních pravidlech, která jsou nově nastavena dle opatření Ministerstva zdravotnictví pro veletrhy a hospodářské výstavy v rámci systému O-N-T („očkování – nemoc – test“). Dle tohoto pravidla je umožněn vstup účastníkům včetně provozních zaměstnanců pouze na základě prokázání imunity/bezinfekčnosti na základě aplikace Tečka/digitálního certifikátu EU Covid Pass apod. nebo aktuálního testu. Toto opatření se stává evropským standardem pro návštěvu restaurací, hotelů a dalších provozů včetně veletrhů.

Mezi další bezpečnostní opatření patří standardní ochrana dýchacích cest dle aktuálních pravidel nebo dodržování rozestupů. Tímto způsobem je dosaženo relativně bezpečné prostředí pro konání veletrhu. Provozní podmínky, které jsou konzultovány s Krajskou hygienickou stanicí, jsou tedy nastaveny bez dalších omezení, která by popírala podstatu veletrhu. Rovněž od září není omezována kapacita osob ve venkovních ani ve vnitřních prostorách.

Se zavedením evropských Covid pasů neočekává ministerstvo zdravotnictví omezení přeshraničního cestování v rámci EU a zejména se sousedními zeměmi. Účast firemních zástupců z mimoevropských zemí lze řešit v rámci zvláštního režimu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR.

Podrobná pravidla najdete ZDE.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Řízení robotů: Intuitivní ovládání robotů díky digitálnímu dvojčeti

Nákladově efektivní řízení robotů a simulace zdarma Možnost naprogramovat si vhodné řešení ještě před pořízením samotného robota. To umožňuje nový software pro snadné programování robotů, […]

Téměř bez zpoždění s až 226,5 snímků za sekundu

Firmy congatec a MATRIX VISION představují techniku pro vysokorychlostní snímání obrazu založenou na PCIe Společnosti congatec a MATRIX VISION na veletrhu Vision ve Stuttgartu (hala […]

Přesné hlubokotažené díly pro lékařskou techniku s dokonalou povrchovou úpravou

Dokonale přizpůsobená řešení a spotřební materiály zaručující vysokou kvalitu a bezpečnost procesu omílání Hlubokotažené funkční díly se stále více prosazují při výrobě zdravotnické techniky a […]