Strojírenství

24. srpna 2021 22:00

Zvýhodněné ceny do konce srpna a nová hygienicko-bezpečnostní pravidla

Přípravy MSV probíhají ve standardním režimu za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zvyšující se kolektivní imunita zásluhou očkování je dobrým signálem pro restart veletržního průmyslu. „Podmínky pro konání veletrhů jsou zcela jiné než před rokem zásluhou rostoucí kolektivní imunity. Nacházíme se tedy ve zcela jiné situaci a nevidíme důvod pro nekonání veletrhu,“ komentuje situaci generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Mezinárodní strojírenský veletrh znovu umožní osobní setkání s vašimi zákazníky, partnery a zástupci odborné veřejnosti. Naším cílem je připravit pro účastníky bezpečný veletrh s reprezentativní účastí firem.

Termín pro podání přihlášky k účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se rychle blíží. Výstavní plochu za zvýhodněných cenových podmínek lze objednat do 31. srpna 2021.

Pozvánka pro vystavovatele | Jak se přihlásit

Nová hygienicko-bezpečnostní pravidla

Vzhledem k obavám některých firem o zdraví svých zaměstnanců současně uvádíme informaci o aktuálních hygienicko-bezpečnostních pravidlech, která jsou nově nastavena dle opatření Ministerstva zdravotnictví pro veletrhy a hospodářské výstavy v rámci systému O-N-T („očkování – nemoc – test“). Dle tohoto pravidla je umožněn vstup účastníkům včetně provozních zaměstnanců pouze na základě prokázání imunity/bezinfekčnosti na základě aplikace Tečka/digitálního certifikátu EU Covid Pass apod. nebo aktuálního testu. Toto opatření se stává evropským standardem pro návštěvu restaurací, hotelů a dalších provozů včetně veletrhů.

Mezi další bezpečnostní opatření patří standardní ochrana dýchacích cest dle aktuálních pravidel nebo dodržování rozestupů. Tímto způsobem je dosaženo relativně bezpečné prostředí pro konání veletrhu. Provozní podmínky, které jsou konzultovány s Krajskou hygienickou stanicí, jsou tedy nastaveny bez dalších omezení, která by popírala podstatu veletrhu. Rovněž od září není omezována kapacita osob ve venkovních ani ve vnitřních prostorách.

Se zavedením evropských Covid pasů neočekává ministerstvo zdravotnictví omezení přeshraničního cestování v rámci EU a zejména se sousedními zeměmi. Účast firemních zástupců z mimoevropských zemí lze řešit v rámci zvláštního režimu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR.

Podrobná pravidla najdete ZDE.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]