Strojírenství

10. března 2015 10:27

Zpráva o projektu Sistema

Sistema využívá maximální hustotu uložení pomocí konzolových regálů OHRA

Sklad pro nadměrně dlouhé zboží pro hliníkové okenní profily

Specialista na logistiku, firma Sistema srl. Colegno, vybudovala společně s firmou OHRA nový sklad pro hliníkové profily pro výrobce oken F.T. alluminio srl. ve Volpianu v Itálii. Díky ocelovým, plnostěnným profilům konzolových regálů OHRA bylo možné dosáhnout o 10 procent vyšší kapacity skladu, ve srovnání s řešeními, které nabízí konkurence.

F.T. alluminio je součástí Fresia alluminio spa. Skupina vyvíjí a distribuuje systémy pro okenní rámy z hliníku s vysokou energetickou účinností. Logistické centrum společnosti se nachází ve Volpianu. Na ploše o velikosti 22.500 čtverečních metrů se zde ročně přesune plně automaticky asi 4000 tun hliníkových profilů. V zájmu zajištění dalšího růstu společnosti a zlepšení služeb zákazníkům, pověřil F.T. alluminio odborníka na logistiku, firmu Sistema mj. modernizací skladu pro dlouhé zboží na pobočce Volpiano.

Inzerce

Dodání potřebných regálových systémů zadala společnost Sistema společnosti OHRA Regalanlagen GmbH se sídlem v Kerpenu v Německu, která je lídrem a specialistou pro konzolové regály na evropském trhu. Poté, co Sistema optimalizovala logistické procesy a vybrala pro naskladnění a vyskladnění plně automatický jeřáb, optimalizovali odborníci z OHRA řešení konzolových regálů pro maximálně možnou skladovou kapacitu.

Plánovači těžili ze stabilních, plnostěnných ocelových profilů, z nichž jsou vyrobeny konzolové regály OHRA. Jedině tak mohla být plně využita stávající výška stropu. I v případě výšky 13,5 m stojí regály volně v prostoru tak, aby nevznikla pro jeřáb žádná překážka. I přesto se nepřekračuje maximální přípustný průhyb 1/200 na vrcholu stojanu ani při maximálním zatížení. Navíc bylo možné, díky stabilním sloupům, ve srovnání s původními plány a konkurenčními nabídkami, integrovat další řadu jednostranných regálů. To představuje nárůst o skladovací kapacitu okolo 10 procent.

Celkově využila Sistema 30 řad oboustranných a 5 řad jednostranných konzolových regálů. Ve všech 17 skladovacích úrovních s 550 mm dlouhými konzolami lze skladovat jednotky až do 6.500 mm délky a hmotnosti 500 kg. Celkově se podařilo společnostem Sistema a OHRA zajistit pro Společnost Fresia alluminio vysokou hustotu skladovaného materiálu na velmi malé ploše.

www.ohra.cz

O Fresia alluminio spa

Fresia alluminio byla založena před více než 40 lety. Dnes je italská společnost s hlavním sídlem v Turíně lídrem v oblasti energeticky účinných hliníkových oken a dveří. Přibližně 90 zaměstnanců generuje obrat vy výši více než 30 milionů Euro. Kromě logistického centra ve Volpianu, které zahrnuje i výrobní část, provozuje společnost ve Vado Ligure další sklad.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]