Strojírenství

10. března 2017 17:14

Zpráva o projektu Notz Metall AG – Sklad s konzolovými regály pro obchod s nerezovou ocelí

Firma Notz Metall AG, jeden z vůdčích obchodníků s nerezovou ocelí ve Švýcarsku, vybavila svůj nový sklad zboží konzolovými regály od firmy OHRA. Za pomoci vysoké konstrukce regálů – nejvyšší skladové patro leží ve výšce 6,4 metrů – se firmě podařilo ve srovnání se starým skladovým systémem realizovat na menší skladové ploše vyšší skladovou kapacitu.

Multifunkční a prostorově úsporná skladová hala

Firma Notz Metall AG obchoduje s kompletním sortimentem v oblasti oceli a neželezných kovů. Podnik se sídlem v Brüggu, ve švýcarském kantonu Bern, vede široký sortiment kolem 6 300 artiklů a má skladem cirka 5 000 tun oceli a neželezných kovů. Na základě výstavby dálnice se musela fa Notz Metall vzdát významné části svého provozního areálu. Tím odpadla i plocha pro dosavadní venkovní sklad tyčoviny a trubek. Aby nemusela být ještě zastavěna zbývající zelená plocha firemního areálu, rozhodl se podnik uskladnit v budoucnosti dlouhé materiály v existující skladové hale. Avšak to předpokládalo takový regálový systém, kterým by mohla být plně využita výška haly, což by umožnilo navýšit na stejné ploše skladovou kapacitu.

Proto se fa Notz rozhodla pro systém konzolových regálů firmy OHRA. V německém Kerpenu sídlící firma vyrábí své regály ze stabilních, za tepla válcovaných ocelových profilů, které umožňují konstrukci vysokých regálů s velkou nosností. K tomu se zavěšují konzole OHRA regálů horizontálně do rastru vysekaného do sloupků a nešroubují se ani nesváří. Tak se nechá rychle změnit výška jednotlivých skladových pater – zcela bez nářadí. Přesně tato flexibilita je předpokladem pro firmou Notz požadovanou multifunkčnost regálového systému – koneckonců by zde měly být skladovány tak rozdílné produkty jako tyčová ocel, trubky, úhlové profily, tažená ocel nebo polotovary v délkách 3 a 6 metrů.

Fa OHRA instalovala odpovídající sklad s konzolovými regály umístěnými ve třech uličkách během devíti dnů. Přitom probíhala montáž naprosto plynule: Po ukončení jedné uličky se zde již zaskladňovalo zboží, zatímco v další uličce probíhala montáž další regálové sekce. To si vyžadovalo přesný projektový plán tak aby nebyl pokud možno narušen provoz firmy.

Do 6 740 milimetrů vysokých sloupků regálového systému je zavěšeno 12 regálových pater. Sklad tak nabízí celkem 2 640 úložných míst – to je o 800 více než v předcházejícím skladě. Současně zabírá regálový systém kolem 366 m2 méně plochy. Navýšením skladových kapacit mohly být také o 15,5 procent sníženy náklady na skladové místo.


O společnosti Notz Metall AG

Hlavním zaměřením firmy Notz Metall AG jsou servisní práce, obchod a další zpracování vysoce kvalitních a nerezových ocelí, neželezných kovů a speciálních materiálů a jejich polotovarů. Produkty slouží jako vstupní materiály v mnoha vysoce specializovaných průmyslových segmentech. Servisní centrum Notz Metall AG nabízí rychlý servis a zpracovává materiál podle zákaznicky specifických požadavků a přání. Firma, jejíž kořeny sahají do roku 1898, zaměstnává 85 spolupracovníků a vytváří roční obrat 70 miliónů eur.


www.ohra.cz

Mohlo by se Vám líbit

Před 55 lety začala výroba modelu Škoda 1203, doprovázela občany Československa celý život

V listopadu 1968 se lehký užitkový automobil Škoda 1203 dostal do výroby a k prvním zákazníkům Škoda 1203 se v Československu stala nedílnou součástí životů […]

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná […]

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]