Strojírenství

25. září 2018 00:57

Značka AVIA nejsou pouze náklaďáky

Seznamte se s evropským výrobcem kovoobráběcích strojů

Zákazníci na českém trhu si pod značkou AVIA nejspíše představí nejprve stará dobrá modrá nákladní auta, poté snad nějaký produkt týkající se leteckého průmyslu. Přitom již více než sto let se pod touto značkou skrývá i významný polský výrobce kovoobráběcích strojů.

Rádi bychom Vám značku AVIA představili a dali na vědomí, že od letošního roku oficiálně a exkluzivně nabízíme CNC a konvenční kovoobráběcí stroje AVIA na českém a slovenském trhu.

Inzerce

Podpořili jsme tím naši filozofii nabízet a dodávat zákazníkům výhradně kvalitní a v Evropě vyráběné obráběcí stroje. Firma AVIA FOP S.A. tuto skutečnost bezezbytku splňuje, kvalita její produkce je podpořena dlouholetou tradicí (založena ve Varšavě již roku 1902) a je tak jedním z nejdéle bez přestávky fungujících výrobců strojů v Polsku.

Společnost ve vlastním závodě se 160 zaměstnanci a roční produkcí 250 ks strojů/rok vyrábí převážnou většinu komponentů, od základního ohrubování odlitků původem ze dvou významných polských sléváren, přes elektrorozvaděče, kuličkové šrouby i vřetena. Výroba i montáž strojů probíhá pod neustálou kontrolou kvality vysoce kvalifikovanými zaměstnanci a na špičkových strojích i měřicích a kontrolních přístrojích.

Výsledkem je skutečně vyvážené a kvalitní strojní zařízení, ať už 5osé CNC centrum, CNC soustruh či frézka. Přídomek FOP (Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych) za názvem AVIA je vlastně ekvivalentem českého názvu TOS, oboje jsou továrny obráběcích strojů.

A obojí zároveň specifikuje trvalou léty prověřenou kvalitu a tradici. Rozvoj firmy AVIA FOP S.A. probíhá kontinuálně a již nyní jsou stanoveny cíle s navýšením produkce při zachování kvality až na 400 ks strojů/rok.

Možná Vás napadne myšlenka, jak je možné, že jsme v Česku a na Slovensku o takto známé firmě neslyšeli a její produkty zde až na výjimky zatím nevidíme?

Je to dáno tím, že společnost se dlouhodobě orientovala zejména na náročný německý trh, kam dodala, a kde spolehlivě pracuje již téměř 5000 ks strojů a jsou zde tisíce spokojených a trvalých zákazníků.

V kooperaci s firmou PILART s. r. o., výhradním zástupcem na prodej a servis strojů značky AVIA pro Česko a Slovensko, vidí výrobce velký potenciál; tyto stroje představují pro zákazníky vysokou užitnou hodnotu a brzkou návratnost vynaložené investice, zejména aspektem špičkové kvality a příznivé ceny v porovnání s konkurencí. Další neméně důležitá skutečnost je fungující profesionální zázemí tvořené vlastními předváděcími a servisními techniky, servisní výjezdní místa v oblasti Čech i Moravy, náhradní díly na území Česka či Polska skladem z 90 %, servisní a záruční podmínky vytvářené zákazníkovi na míru, předváděcí hala v sídle firmy Pilart, kde je možno zhlédnout výrobu vzorových obrobků na CNC centru, soustruhu či frézce a obecně dobrá dostupnost jak výrobce, tak i obchodního zastoupení.

Důležité je i to, že oblíbená reklamní věta znějící „Vyrobeno v EU“ v tomto případě bezezbytku opravdu platí. Se stroji AVIA máte možnost se seznámit mimo jiné i na odborných veletrzích jako MSV Nitra anebo aktuálně MSV Brno. Pro zákazníky nabízíme možnost prohlídky výrobního závodu ve Varšavě a možnost seznámení se s funkcí a parametry strojů na stálé výstavě v prostorech sídla firmy PILART s. r. o. v Blansku, dále pak v referenčních provozech u zákazníků v Polsku, Německu či již na prvních referencích v Česku a na Slovensku.

Budeme velice rádi, stanete-li se našimi spokojenými zákazníky a uživateli strojů značky AVIA, a kvalita těchto strojů a služeb s dodáním a provozem spojená Vám umožní další rozvoj a inovace.

Za kolektiv pracovníků firmy PILART s. r. o. Vám správné rozhodnutí při nákupu stroje přeje

David Mauder, jednatel společnosti

www.avia-cnc.cz

Mohlo by se Vám líbit

Veletrhy wire & Tube nastavují nové standardy

Globální hráči z celého světa na vrcholném setkání oboru v Düsseldorfu Inzerce Veletrhy wire & Tube potvrzují i v roce 2024 (s více než 2.600 vystavovateli z 65 zemí) […]

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]