Strojírenství

06. listopadu 2019 12:18

Věhlasné soustruhy se šikmým ložem TAKISAWA v širokém sortimentu

Největší změnou v sortimentu tohoto výrobce pro modelový rok 2019 je skutečnost, že nyní veškeré vyráběné modely mohou dostat nástrojové hlavy – original TAKISAWA – vybavené pro upínání nástrojových držáků v systému VDI.

V tomto článku se budeme zabývat pouze nejnovějšími stroji tohoto výrobce, které představují špičku v oboru a jejich použitím značně vzroste produktivita výroby malých a středních dílů v malosériové až středně sériové výrobě. Oba představované stroje jsou již vybaveny nástrojovými hlavami TAKISAWA upravenými pro systém držáků VDI velikosti 40 stejně tak jako všechny ostatní soustruhy nesoucí značku TAKISAWA.

Řada EX 2000 – stavebnicová řada supermoderních soustruhů zahrnující možnosti protivřetena, poháněných nástrojů, osy „Y“ a osy „B“ Stroje jsou standardně vybaveny lineárními motory na obou vřetenech je‑li jimi stroj vybaven.

Inzerce

 

Řada MX 800 – stavebnicová řada supermoderních soustruhů zahrnující možnosti protivřetena, poháněných nástrojů, osy „Y“ dvou nástrojových hlav v horní poloze nad ložem. Stroje jsou standardně vybaveny lineárními motory na obou vřetenech.

Pro oba stroje je pochopitelně volit další prvky automatizačního procesu výroby jako například zakladače nebo robotizované nakládání a odebírání obrobků.

Firma TAKISAWA Taiwan je součástí japonského koncernu TAKISAWA Japan. V praxi pro uživatele strojů to znamená, že níže uvedené modelové řady strojů jsou sice vyráběny na Taiwanu, ale jednak pod přísným dohledem „japonské matky“, co se týká kvality a – hlavně – za použití nejmodernějších technických řešení, která jsou v této kategorii obráběcích strojů používána. Firma TAKISAWA jde klasickou „japonskou konstrukční školou“ a nejdůležitější díly potřebné pro stavbu dokonalých strojů si vyrábí sama. Toto konstatování se týká zejména nástrojových hlav všech používaných typů, ať se jedná o hlavy určené pro statické nástroje, rotační nástroje nebo nejdokonalejší hlavy, které kromě rotačních nástrojů používaji i obrábění v ose Y.

Stroje TAKISAWA jsou na českém trhu zabezpečeny servisními techniky firmy MACH TRADE, kteří byli vyškoleni přímo ve výrobním závodě. Stroje této značky tvoří u naší firmy dokonalý pár s vertikálními centry značky QUASER. Můžeme tak klientům nabídnout dokonalé řešení jak v oblasti obráběcích center, tak i soustruhů se šikmým ložem. To vše od nejlepších společností, které dnes na Taiwanu obráběcí stroje vyrábí.


www.machtrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku. Inzerce 3D […]

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]