Strojírenství

06. listopadu 2019 12:18

Věhlasné soustruhy se šikmým ložem TAKISAWA v širokém sortimentu

Největší změnou v sortimentu tohoto výrobce pro modelový rok 2019 je skutečnost, že nyní veškeré vyráběné modely mohou dostat nástrojové hlavy – original TAKISAWA – vybavené pro upínání nástrojových držáků v systému VDI.

V tomto článku se budeme zabývat pouze nejnovějšími stroji tohoto výrobce, které představují špičku v oboru a jejich použitím značně vzroste produktivita výroby malých a středních dílů v malosériové až středně sériové výrobě. Oba představované stroje jsou již vybaveny nástrojovými hlavami TAKISAWA upravenými pro systém držáků VDI velikosti 40 stejně tak jako všechny ostatní soustruhy nesoucí značku TAKISAWA.

Řada EX 2000 – stavebnicová řada supermoderních soustruhů zahrnující možnosti protivřetena, poháněných nástrojů, osy „Y“ a osy „B“ Stroje jsou standardně vybaveny lineárními motory na obou vřetenech je‑li jimi stroj vybaven.

Inzerce

 

Řada MX 800 – stavebnicová řada supermoderních soustruhů zahrnující možnosti protivřetena, poháněných nástrojů, osy „Y“ dvou nástrojových hlav v horní poloze nad ložem. Stroje jsou standardně vybaveny lineárními motory na obou vřetenech.

Pro oba stroje je pochopitelně volit další prvky automatizačního procesu výroby jako například zakladače nebo robotizované nakládání a odebírání obrobků.

Firma TAKISAWA Taiwan je součástí japonského koncernu TAKISAWA Japan. V praxi pro uživatele strojů to znamená, že níže uvedené modelové řady strojů jsou sice vyráběny na Taiwanu, ale jednak pod přísným dohledem „japonské matky“, co se týká kvality a – hlavně – za použití nejmodernějších technických řešení, která jsou v této kategorii obráběcích strojů používána. Firma TAKISAWA jde klasickou „japonskou konstrukční školou“ a nejdůležitější díly potřebné pro stavbu dokonalých strojů si vyrábí sama. Toto konstatování se týká zejména nástrojových hlav všech používaných typů, ať se jedná o hlavy určené pro statické nástroje, rotační nástroje nebo nejdokonalejší hlavy, které kromě rotačních nástrojů používaji i obrábění v ose Y.

Stroje TAKISAWA jsou na českém trhu zabezpečeny servisními techniky firmy MACH TRADE, kteří byli vyškoleni přímo ve výrobním závodě. Stroje této značky tvoří u naší firmy dokonalý pár s vertikálními centry značky QUASER. Můžeme tak klientům nabídnout dokonalé řešení jak v oblasti obráběcích center, tak i soustruhů se šikmým ložem. To vše od nejlepších společností, které dnes na Taiwanu obráběcí stroje vyrábí.


www.machtrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]