Strojírenství

30. září 2022 08:54

V pavilonu E se uskuteční veletrhy PROFINTECH a FOND-EX

Mezi specializovanými technologickými veletrhy, které se konají souběžně s MSV, nechybí ani PROFINTECH a FOND-EX. Vystavovatelé z těchto oborů představí své exponáty, řešení a služby v pavilonu E.

Inzerce

PROFINTECH: Přehlídka technologií pro povrchové úpravy

Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH získal za dobu své existence pozici jedničky na českém výstavním trhu v oboru povrchových úprav. Tyto technologie zasahují téměř do všech oborů lidské činnosti. Výrazným způsobem zvyšují užitnou hodnotu výrobku, a tím i jeho konkurenceschopnost na trhu a cenu. Nejvíce vystavovatelů tvoří pravidelně dodavatelé zařízení na čištění a úpravu povrchů, následují firmy prezentující zařízení pro lakování, smaltování a nanášení plastových povlaků. Výhradně odborní návštěvníci působí převážně ve strojírenství, plastikářském a chemickém průmyslu a automobilovém průmyslu.

Veletrhu PROFINTECH se zúčastní firmy jako AABO-IDEAL, Advantage-fl.cz, AEROTERM, AUREN, Bio-Circle, Bottling Printing, Ecoclean, ENVICOMP, FK system – povrchové úpravy, GALATEK, Georg Render, I.K.V., IBS Scherer, IDEAL-Trade Service, Kovo Staněk, Kraintek Czech, Media CZ, OTECO CZ, P.W. Galkor, PRAMARK, Rösler Oberflächentechnik, STEM Slovakia, SURFIN Technology, SUMMA, UAB “TG Technika“ a prezentovat se bude také Asociace českých a slovenských zinkoven.

SURFIN Technology představí novinky z oblasti robotického lakování, měřicích přístrojů i novou řadu práškových barev

Na digitalizaci v průmyslu se společnost SURFIN Technology dlouhodobě zaměřuje. Letos vám představí novinky z oblasti robotického lakování, měřicích přístrojů i novou řadu práškových barev Interpon LOW-E, která je zaměřená na úsporu energie a je šetrná k životnímu prostředí. Budete mít možnost prohlédnout si produkty na vlastní oči, a zároveň zjistíte, jak firma automatizovala a robotizovala lakovací linku ve výrobním závodě Hitachi Energy Czech Republic.

Pavilon E, stánek č. 021

Více informací …

IDEAL-Trade Service
V Brně se vyvíjí a vyrábí unikátní lakovací technologie

ITS (IDEAL-Trade Service) se specializuje na realizaci práškových i mokrých lakovacích linek a technologických celků pro úpravu povrchu již od roku 1993. Prakticky každá linka z dílny ITS je unikátní a šitá potřebám zákazníků na míru. Často se jedná o složité a na vývoj velmi náročné projekty. Významnou roli při každém návrhu technologie hraje oddělení výzkumu a vývoje (R&D) podpořené vlastní aplikační laboratoří a programátorským oddělením.

Jedinečnost realizovaných linek podtrhuje v ITS vyvinutý řídicí systém HiVision, který patří k nejlepším na trhu. Mezi ojedinělá řešení z dílny ITS patří například robotické měření vrstvy laku ještě před vypálením, které uspoří v lakovacím provozu až 20 % množství barvy a tím i nemalé finanční prostředky.

V reakci na aktuální stav na trhu s energiemi (zvláště co se týče plynu), navrhla ITS duální vypalovací a sušicí pece, které umožnují spořit díky volbě zdroje energie. Další novinkou je zbrusu nové práškové centrum zkonstruované ve spolupráci s francouzskou značkou aplikační techniky SAMES KREMLIN, jež se pyšní mnoha inovativními prvky.

Pavilon E, stánek č. 024

Více informací …

FOND-EX: Představí nové technologie pro slévárenství

Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX je stálicí brněnského veletržního kalendáře. Koná se zde již od roku 1972 a zařadil se mezi největší specializované slévárenské veletrhy v Evropě. FOND-EX je místem, kam si zástupci sléváren a modeláren z celého regionu přijíždějí prohlédnout nové stroje a zařízení a seznámit se s progresivními technologiemi a materiály. Z této pozice plyne vysoký podíl zahraničních účastníků.

Na veletrhu se představí například ACESO PRAHA, AGRATI, ASK Chemicals Czech, H-GLOST, Heinrich Wagner Sinto Maschinenfabrik, Hüttenes-Albertus CZ, Inductotherm Europe, Insertec Italia, LAEMPE + PANÁČKOVÁ, Maschinenfabrik Gustav Eirich nebo Mazzon. Na přípravách veletrhu FOND-EX se aktivně podílí také Svaz sléváren ČR.

Laempe + Panáčková s.r.o. opět představí několik zajímavých exponátů

Laempe + Panáčková je rodinnou firmou s dlouholetou tradicí, která je obchodním zastoupením pro Českou republiku a Slovensko. Zastupuje zahraniční společnosti vyrábějící stroje pro slévárny a strojírny. Laempe + Panáčková s.r.o. bude jako již tradičně vystavovat na veletrhu FOND-EX mnoho strojů a zařízení. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout průběžné tryskací zařízení, stroj na broušení odlitků a zařízení na odjádrování odlitků.

Pavilon E, stánek č. 018

Více informací …

Praktické informace

MSV se společně s technologickými veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

 

Novinky vystavovatelů

iKatalog

Doprovodný program

Registrovat/koupit vstupenku

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]