Strojírenství

07. září 2020 12:15

Už se vám rozkutálely šrouby, matky nebo vruty po dílně?

Anebo hledáte nástroj, nářadí, vrták či bit, který jste právě někam odložili?

Jak zajistit, aby nářadí, nástroje a drobné kovové díly byly během práce na dílně vždy po ruce a nerozsypaly se po stole?

Inzerce

Řešením je neviditelný pomocník – síla magnetu! Montéři, servisní technici, automechanici, řemeslníci, ale i pracovníci v kovovýrobě či stolařských dílnách potřebují mít během práce po ruce často i desítky kusů nářadí, nástrojů, drobných dílů. Jak ale zajistit, aby byly nástroje, nářadí a komponenty vždy přehledně uloženy, nepoztrácely se, či nepoškodily pádem na zem z pracovní plochy? Jak zajistit, abyste k montáži či servisu přinesli vždy vše potřebné a už jste znovu nikam neodcházeli, nic nehledali a také nic nepoztráceli? Řešení je jednoduché: oboustranná magnetická miska!

Vtip spočívá v tom, že magnet je oboustranný. Z jedné strany přitahuje miska kovové předměty, které budete při práci potřebovat, a z druhé strany pomocí magnetu připevníte misku do prostoru na jakýkoliv kovový předmět. Třeba na zařízení, které montujete, na stroj, kde pracujete, na karoserii automobilu, který opravujete, na pracovní stůl, či doma na kovové dveře garáže.

Strany, kterými se misky přichytávají ke kovovým plochám a předmětům, jsou pogumovány silnou vrstvou měkké gumy, takže je možné je bez problémů umístit i na citlivé leštěné a broušené kovové povrchy, či karoserie aut.

Aby vše fungovalo, a na misku jste mohli připevnit i těžší nářadí, a miska sama pevně držela na kovovém povrchu, je vybavena silným permanentním magnetem (o indukci 1000 – 1200 gaussů). Miska může být fixována ve vodorovné, svislé, a dokonce i obrácené poloze „vzhůru dnem“. Pokud je umístěna vodorovně, tak do misky můžete umístit i nekovové předměty, které magnet nepřitahuje, které ale budete při práci případně také potřebovat. Pak funguje magnetická miska „jen“ jako obyčejná miska a díky tvaru nádoby předměty nepoztrácíte.

Vedle přehledu a jednoduchosti během práce vám miska zaručí i určité pohodlí, například, když ležíte pod autem. Ale je to i otázka bezpečnosti práce, pokud například pracujete ve výškách, tak může každý díl, který z výšky upadne, představovat problém. Magnetická miska je také řešením v případě, kdy pracujete ve stísněném prostoru (kde často nemáte vodorovnou plochu). Nebo naopak při práci ve velkém prostoru, například při montáži v exteriéru, kdy potřebujete přemisťovat nářadí a materiál na větší vzdálenosti a nechce se vám chodit s předměty po kapsách. Výborné je také užití na dílně, kde se při montáži stroje střídají různí pracovníci se svým nářadím a materiálem, který si mohou předem na misku připravit. Při práci ve velkých provozech hromadné sériové výroby mohou misky na materiál a nářadí přinést i zajímavou ekonomickou výhodu, neboť každý prostoj má svou cenu. Ale asi nejvíce opravdu oceníte  možnost umístění misky přímo tam, kde pracujete a máte tak vše potřebné jen pár centimetrů po ruce, v tom vám žádný kufr na nářadí nepomůže.

V nabídce naší společnosti najdete různé druhy magnetů dle typu předpokládané práce. Pokud potřebujete pro práci jen pár hřebíků, šroubků, matiček a imbusový klíč, pak vám postačí malé kulaté misky o průměru 100 nebo 150 mm. Pokud potřebujete více nářadí a nástrojů, či ruční nářadí, pak je vhodné sáhnout po větších obdélníkových miskách. Ideální rozměr je pak ten, který zaručuje, že se vše vejde do půdorysu misky (například násada nářadí nepřesahuje ven), pak je upínací síla magnetu největší.

Magnetické misky jsou vyrobeny z kvalitního nerezového materiálu, který zaručuje použití a dlouhodobou životnost i v těch nejtěžších provozech.

Vedle celé řady magnetických misek je tu ještě mobilní verze přímo na tělo!

Mobilní držák nástrojů je velký pomocník. Jedná se v principu o stejný oboustranný magnet jako misky. Avšak rozměrově přizpůsobený „na tělo“.

Držák má na konci plastové očko, kterým lze pomocí karabiny, řemenu nebo laclu umístit držák na montérky. Držák je z obou stran plochý a magnetická síla směřuje na obě strany. Toto patentované řešení tak umožňuje mít na jedné straně držáku připevněné třeba pracovní nástroje, které ale po práci nemusíte „odepínat“, a celou „sadu s nástroji“ jednoduše připevníte na kovovou plochu, kde čeká na další použití.

Na veškeré magnetické misky a držáky je poskytována záruka 24 měsíců a zakoupit je můžete z našeho e-shopu:

Kulatá magnetická miska průměr 110 mm

Kulatá magnetická miska průměr 150 mm

Obdélníková miska dvojitá 240 x 140 mm (2 magnety)

Obdélníková miska trojitá 360 x 160 mm (3 magnety)

Obdélníková miska 294 x 273 mm (4 magnety)

Magnetický držák nářadí (mobilní na tělo)

Magnetické misky a mobilní držák nástrojů jsou v nabídce naší společnosti již více jak dvacet let. Za tuto dobu si pro svou praktičnost a dlouhou životnost našly obrovské množství spokojených uživatelů od domácích kutilů až po velké firmy z oblasti automobilového průmyslu!


Jiří Klusáček

www.mtools.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]