Strojírenství

21. září 2021 15:14

Tryskací, omílací, čistící a procesní prostředky (omílací tělíska) z jedné ruky od jednoho dodavatele

Zařízení přizpůsobená optimálně požadavkům poskytovatelů služeb

Omílání, odstranění otřepů, tryskání, leštění, čištění a balení jsou procesy, které jsou prováděny jako služba u B+S Metallbearbeitung. Spektrum dílů, které mají být obráběny, jsou z hlediska geometrie, materiálů a požadavků stejně tak rozmanité, jako odvětví, ze kterých zákazníci pocházejí. Aby bylo možné v každém případě dodávat optimální kvalitu s ohledem na ekonomiku a včas, poskytovatel služeb se spoléhá na dobře školené zaměstnance a nejmodernější technologie a procesní média od společnosti Rösler.

Počátky B+S Metallbearbeitung GmbH sahají až do roku 1959. Společnost založená panem Herbert Bickel se specializuje na služby mechanických povrchových úprav jako je omílací technika. Mustafa Sahin začínal v roce 1991 jako zaměstnanec ve společnosti se sídlem ve švábském městě Murr a od roku 2004 má 50ti-procentní podíl. Po odchodu zakladatele společnosti ze zdravotních důvodů v polovině roku 2007 se pan Mustafa Sahin stal jediným majitelem firmy, bylo mu jasné, že zastaralá zařízení musí být modernizována, aby v budoucnosti byla firma úspěšná. Pan Mustafa Sahin chtěl také rozšířit nabídku mechanických povrchových úprav pro vyšší konkurenceschopnost společnosti. Bylo přitom důležité, aby bylo možné opracovávat široké spektrum dílů ve spolehlivém a reprodukovatelném výrobním procesu se zaručením  vysoké využitelnosti zařízení.

Optimální technologické zařízení pro každou aplikaci omílací techniky

„Nejprve jsem jednal s různými výrobci omílacích zařízení, včetně zaměstnanců firmy Rösler. Zde mě zaujalo jak široké spektrum produktů, tak vysoce výkonná zařízení, které lze flexibilně používat. Dalším důležitým aspektem bylo, že Rösler vyrábí ve vlastní režii také procesní média pro omílání. Zařízení, omílací tělíska a kompoundy lze skvěle použít pro naše technologie a kdykoliv se mohu opřít o Know-how a zkušenosti technického centra. V neposlední řadě také zafungovaly velmi dobré mezilidské vztahy“, vzpomíná jednatel. Mustafa se rozhodl pro průchozí omílací zařízení R 425/6600 DA, které bylo přizpůsobeno jeho požadavkům a uvedeno do provozu v roce 2008. V následujících letech investovala firma do 2 průchozích omílacích zařízení a 14 ti kruhových vibrátorů a 3 odstředivých zařízení od výrobce z Untermerzbachu.

Nabídka byla rozšířena o tryskací zařízení a čištění součástí

Nezávisle na finanční krizi, která již vykazovala svoje dopady, udělal podnikatel v roce 2008 s investicí do tryskacího zařízení rozšíření řady nabídky na zpracování. Zde se také prosadil Rösler jako partner oproti konkurenci.  „Předpokládal jsem, že kvalita tryskacích zařízení je srovnatelná s omílacími zařízeními. Po konzultaci a předaným znalostem tryskacích zařízení jsme získali jistotu, že vybrané průchozí tryskací zařízení je pro nás tím správným strojem“, uvádí pan Mustafa Sahin. Při provozu tryskacích zařízení se nelze vyhnout opotřebení, takže dobrý servis s krátkými reakčními časy a rychlé dodávky náhradních dílů byly také rozhodujícími faktory, které hrály velkou roli v rozhodnutí pro Rösler. „Jako poskytovatel služeb si nemůžeme dovolit čekat delší dobu na servisního technika nebo dodávku náhradních dílů“, dodává jednatel. V důsledku neustálého rozšiřování nabídky tryskání nakoupila mezitím společnost B+S Metallbearbeitung 6 tryskacích zařízení. „Tryskací zařízení podléhají určitému stupni opotřebení, proto zařízení prodáváme každé tři až pět let jako použité tryskací zařízení v závislosti na délce používání a jejich stavu. Díky tomu neustále používáme nejnovější technologii a můžeme našim zákazníkům nabídnout optimální výsledky s vysokou úrovní nákladové efektivity“, vysvětluje jednatel.

S trendem stále vyšších požadavků na čistotu dílů se naskytla další možnost na rozšíření služeb. „Během rozhovorů se zákazníky jsme opakovaně slyšeli, že mnoho společností by chtělo čistit díly a hledali proto spolehlivého poskytovatele služeb.  „V tomto jsme viděli vhodný doplněk výroby“, uvádí Mustafa Sahin. Po provedení rozsáhlé rešerš a důkladném průzkumu trhu bylo rozhodnuto ve prospěch tryskacího zařízení pro čistění dílů vodou od firmy Rösler. Čistění dílů v kooperaci se provádí ve spojení s omíláním, tryskáním a 100 % kontrolou a/nebo samostatnou nabídkou pro balení dílů. Tato oblast se mezitím stala klíčovou kompetencí společnosti a je dále rozvíjena a rozšiřována. Jednatel společnosti přitom kromě jiného dohlíží na spolupráci laboratoří pro čistotu dílů, aby se prokázalo, že bylo dosaženo definovaných požadavků na čistotu dílů.

Postavení na trhu se rozšířilo s kvalitou, flexibilitou a odvahou riskovat

B+S se úspěšně etablovala na trhu s konceptem reagovat individuálně, v optimální kvalitě a nákladově efektivně na požadavky zákazníků. Na služby švábské společnosti se spoléhají také renomované společnosti z různých průmyslových odvětví jako například automobilový a dodavatelský průmysl, strojírenství, nábytkářský průmysl, lékařská technika a také slévárny a lisovny. Opracovávají zde díly z hliníku, oceli, nerezové oceli hořčíku, mědi, mosazi a plastů. Rozhodnutí spoléhat se na nejnovější technologie, používat vysoce kvalitní zařízení a procesní prostředky a ochota investovat i v těžkých časech určitě patří mezi faktory úspěchu. „Dnes můžeme v našem odvětví věci změnit pouze tehdy, pokud máme správné zařízení a provozní prostředky a kompetentní spolupracovníky, kteří nás budou informovat o novém vývoji a tím získat rozsáhlý přehled znalostí. To máme z jedné ruky od firmy Rösler “, poznamenal na závěr Mustafa Sahin.

www.rosler.com, www.bs-metallbearbeitung.de 


Soukromá společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH se již více než 80 let aktivně zabývá oblastí povrchových úprav. Jak lídr globálního trhu nabízíme komplexní portfolio vybavení, spotřebního materiálu a služeb v oblasti omílání a tryskání pro široké spektrum rozmanitých průmyslových odvětví. Náš sortiment asi 15 000 spotřebních materiálů, vyvinutých v našich zkušebních centrech po celém světě, slouží našim zákazníkům pro jejich individuální dokončovací operace. Pod značkou AM Solutions nabízíme řadu řešení a služeb v oblasti aditivní výroby/ 3D tisku. V centrální školicím středisku Rösler Academy nabízíme praktické semináře k tématům technologie omílání a tryskání, štíhlé výroby a aditivních technologií. Ke skupině Rösler patří vedle německých závodů v Untermerzbachu/ Memmelsdorfu a Bad Staffelsteinu/Hausenu dalších 15 poboček a cca. 150 obchodních zastoupení po celém světě.

Detailní informace naleznete na: www.rosler.com

Mohlo by se Vám líbit

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří […]