Strojírenství

03. dubna 2019 09:04

Třinecké železárny letos slaví 180 let s celým regionem

Významné výročí v letošním roce slaví Třinecké železárny. 1. dubna roku 1839 byla slavnostně zapálena dřevouhelná vysoká pec. Tento den se do historie zapsal jako začátek hutní výroby v Třinci. A právě k tomuto datu v roce 2019 současní představitelé hutě směřují zahájení oslav.

Detailní pohled na významné historické milníky hutě a celé oblasti Těšínského Slezska nabídne široké veřejnosti především nově zrekonstruovaná stálá expozice Muzea Třineckých železáren a města Třince, kterou každý rok navštíví přes 12 000 lidí. „Stálá expozice s chronologicky řazenou historií získá nový kabát pro poutavější vyprávění, ale vybavujeme ji i moderními technologiemi, abychom návštěvu u nás ještě zatraktivnili,“ prozrazuje vedoucí muzea Eva Zamarská. Slavnostním otevřením stálé expozice v úterý 2. dubna firma odstartuje sérii akcí.

Oslavy spojené se 180. výročím pak protknou všechny tradiční aktivity pro veřejnost, jimiž největší zaměstnavatel na Třinecku každoročně zpestřuje společenský život regionu.

Inzerce

Ať už jde o Hutnický den s bohatým hudebním programem, který letos proběhne v sobotu 4. květnav areálu Werk Areny i se speciální nabídkou extra hořkého piva, či tradiční oceňování nejlepších zaměstnanců v jeho předvečer na galavečeru Královna ocel 3. května.

Pro tuto speciální příležitost huť do Třince pozvala unikátní hudební show Vivaldiano Reloaded. Vizuální koncept barokní hudby v rockovém pojetí skladatele a muzikanta Michala Dvořáka z kapely Lucie s novými 3D projekcemi zavítá po Bratislavě, Brně a Praze také do Třinecké WerkAreny. A to v pátek 3. května večer.

Na zájemce čeká v letošním roce unikátní příležitost prohlédnout si provozy Třineckých železáren, které mimořádně uspořádají pro omezený počet návštěvníků Dny otevřených dveří. O jejich přesném termínu bude veřejnost informována v průběhu března a dubna.

Obyvatelé hutnického města budou moci také od dubna sledovat v místní televizi cyklus reportáží, jimiž se vrátí o pár let zpátky do minulosti a budou moci okem i uchem porovnat prostředí železáren se současností.

Významné výročí v letošním roce slaví i místní regionální týdeník Třinecký hutník, který se na stránkách rovněž ohlédne do svých výtisků až od roku 1949, kdy začal oficiálně a pravidelně vycházet nejen v podniku, ale později i na pultech trafik, kde za ně do roku 1968 lidé platili 15 haléřů.

Redakčně zkráceno z www.trz.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]