Strojírenství

28. února 2024 20:45

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního veletrhu zve VDMA Fachverband Druck- und Papiertechnik společně s veletrhem drupa. Na výstavní ploše 400 m² představuje touchpoint sustainability velký počet příkladů „best practice“ a inovativních řešení nejvýznamnějších společností pro zvýšení udržitelnosti podél celého řetězce tvorby hodnot tohoto oboru.

Inzerce

Touchpoint sustainability je fórum veletrhu drupa, na kterém se bude tiskařský a papírenský průmysl zabývat svou rolí v udržitelné transformaci a nabídne jedinečný pohled na aktuální stav oboru a jeho očekávaný vývoj ve středním a dlouhodobém horizontu. Rozhodující význam v kontextu kvality, bezpečnosti procesů v oblasti výroby a udržitelnosti přitom mají technologie strojů a zařízení. Zejména digitalizace a umělá inteligence hrají klíčovou roli při urychlení transformačních procesů v tiskařském a papírenském průmyslu a při realizaci multiplikačních efektů. Touchpoint sustainability umožní výrobcům, hlavním hráčům oboru, značkám i uživatelům společně ukázat, jak se mohou takové změny společně podařit. Zapojeno je široké spektrum společností – od velikánů oboru, jako Koenig & Bauer, Heidelberger Druckmaschinen, Müller Martini či Voith, až po specializované start-upy.

Perspektivy zelené transformace

Lze snížit spotřebu energií a zdrojů ve výrobě? Je možné snížít spotřebu materiálů a tiskařských barev na minimum, jak recyklovat barvy všeho druhu a jak provádět povrchové úpravy šetrně k životnímu prostředí? V rámci touchpoint sustainability se budou probírat tyto a další podobné otázky a zároveň se názorně prezentovat možná řešení na příkladech od mnoha různých uživatelů. Zvyšování efektivity, digitální řešení, klimatická neutralita a cirkulární ekonomika jsou jen některá z klíčových slov, která se objeví na touchpointu v hale 14, dále budou sdíleny nové obchodní modely a pohledy na celosvětovou budoucnost tiskařského a papírenského průmyslu.

Touchpoint sustainability jako specializované fórum, nikoliv klasická expozice, podá přehled o udržitelnosti, jejím aktuálním stavu, výzvách a šancích globálního megatrendu napříč celým oborem. Je tak současně showroomem i dialogovou platformou. „Veletrh drupa je předním globálním veletrhem našeho oboru. Jako platforma pro výměnu informací, diskuse a transfer know-how je místem, kde můžete zjistit, jak se megatrendy jako udržitelnost, digitalizace a technologické inovace projeví na budoucnosti tiskařského a papírenského průmyslu. Fóra propojující všechny související obory, jako například touchpoint sustainability, jsou zde zamýšleny jako centra pro setkávání a diskutování. Pokrok v udržitelnosti se bude nejlépe dařit tehdy, když na potřebných inovacích budeme pracovat společně,“ ilustruje význam veletrhu drupa a fóra touchpoint sustainability Dr. Andreas Pleßke, předseda veletržního výboru drupa a mluvčí představenstva společnosti Koenig & Bauer.

Inovativní scéna pro výměnu informací

Vedle rozmanité prezentace exponátů z celého portfolia tiskařského a papírenského průmyslu nabízí touchpoint sustainability návštěvníkům také rozsáhlý pódiový program, jelikož tento obor se chce k diskusi o budoucích opatřeních a cílech postavit čelem. Zajímavé budou otevřené/upřímné názory veřejnosti na aktuální stav řešení v rámci celého řetězce tvorby hodnot v roce 2024, stejně jako výhledy do roku 2028. Kromě toho má být nabídnuta platforma pro podporu kooperací, sdílení poznatků a navazování partnerství i aktérům z jiných oborů.

Společnou prezentací mnoha zástupců oborů a pódiovým programem s vysoce kvalifikovanými účastníky se touchpoint sustainability stane ústředním místem setkávání pro všechny, kteří se na veletrhu drupa chtějí informovat o tématu udržitelnost. Současně touchpoint nabízí mladým talentům hledajícím aktivní, na budoucnost zaměřené zaměstnavatele, jedinečné pohledy v rámci našeho oboru.

„Těším se na to, že pomocí touchpoint sustainability budeme moci prezentovat v této výjimečné dimenzi tak důležité téma pro celý tiskařský a papírenský průmysl. Svaz VDMA a jeho členové jsou si plně vědomi souvisejících výzev, proto chceme ukázat, kolik úsilí již bylo vynaloženo na řešení možných situací, ale také, co za úkoly jsou ještě před námi. Tím, že zapojíme studenty jako rovnocenné partnery do rozhovorů a diskusí, chceme oslovit a nadchnout pro náš obor co nejvíce mladých lidí, doplňuje Thomas Schiemann, jednatel svazu VDMA Fachverband Druck- und Papiertechnik, který je za touchpoint sustainability zodpovědný ze strany VDMA.

Vstupenky na veletrh drupa 2024 jsou k dostání na adrese Ticketshop. Další aktuální informace najdete na webu www.drupa.de.

 


O veletrhu drupa:

Čelní představitelé oboru se ve dnech od 28. května do 7. června 2024 setkají na veletrhu drupa. Předním světovém specializovaném veletrhu tiskařských technologií, komplexním souhrnu inspirací, inovací, transferu know-how a intenzivního networkingu. Setkání proběhne ve znamení současných megatrendů – udržitelnost a digitalizace – za účelem sdílení informací o aktuálních technologických trendech a o nových, průkopnických výsledcích z výzkumu a vývoje.

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]