Strojírenství

16. května 2016 15:10

TOS VARNSDORF

Společnost TOS VARNSDORF je největší strojírenská firma v děčínském okresu a jedna z nejsilnějších v Ústeckém kraji. Je to tradiční výrobce obráběcích strojů, vlastněný výhradně českým kapitálem. Po desítky let je jedním z nejúspěšnějších českých exportérů v oboru a trvale se umisťuje na vysokých příčkách v různých soutěžích (Exportér roku, Nejoblíbenější firma roku atd.).

Podíl exportu trvale překračuje 50 %. Nyní vývoz vodorovných vyvrtávaček představuje zhruba 73 % z celkové produkce. Společnost má celosvětovou prodejní síť, obchodní zastoupení ve více než 50 zemích světa a ovládá řadu dceřiných firem, z toho dvě výrobní v České republice (TOS Olomouc a Metalurgie Rumburk), dvě (obchodní a výrobní) v Ruské federaci, dvě (obchodní a výrobní) v Číně, po jedné v USA a Indii.

TOS VARNSDORF je předním evropským výrobcem vodorovných vyvrtávaček stolového a deskového typu a vodorovných obráběcích center. Nenabízí však jen stroje jako takové, svým zákazníkům dokáže nabídnout před vlastním prodejem i komplexní zpracování přípravy (návrh umístění stroje do výrobních hal, návrh a zajištění potřebných technologií) a po prodeji je samozřejmostí záruční a pozáruční servis. Produkce ročně přesahuje 100 strojů, tržby za vlastní výrobky a služby se již několik let pohybují kolem 2 miliard Kč.

Každým rokem společnost investuje do rozvoje své výrobní základny. Modernizuje výrobní haly, staví nové, průběžně obnovuje svůj výrobní park. TOS VARNSDORF se jako jeden z velkých českých výrobců obráběcích strojů směle poměřuje s největšími evropskými konkurenty.

Majitelé společnosti říkají, že nejcennější ve firmě jsou lidé. Také proto firma potřebuje pro dosažení svých cílů kvalifikované lidi, kteří jsou schopni těchto cílů dosáhnout. Firma pociťuje aktuální nedostatek technicky vzdělaných absolventů, proto několik posledních let usiluje o zlepšení úrovně technického školství ve svém regionu. Ve firmě pracuje 485 zaměstnanců. Společnost svým zaměstnancům nabízí také bonusy, ke kterým patří příspěvek na stravování, pět dnů dovolené navíc, k dispozici je rekreační zařízení v Harrachově. TOS VARNSDORF tradičně pořádá vždy na Velký pátek den otevřených dveří pro varnsdorfskou veřejnost, každým rokem zpravidla v červnu pak zákaznický den, který je určen k představení společnosti a jejích produktů současným i potenciálním zákazníkům.

Mezi aktuální aktivity patří příprava Střední průmyslové školy TOS VARNSDORF, která zahájí od září 2016 svoji činnost. Učebny i dílny praktického vyučování jsou přímo v areálu firmy, již v prvním roce fungování budou s ohledem na počet přihlášených zájemců otevřeny všechny čtyři plánované třídy, dva učební a dva studijní s maturitou. Ve stadiu příprav je vybudování mateřské školy ve spolupráci s městem. TOS VARNSDORF podporuje řadu aktivit a akcí v celém regionu, spolupracuje s mnoha malými dodavatelskými firmami z blízkého okolí, a tak se snaží nejen podílem z odváděných daní přispět ke zlepšení života ve Varnsdorfu a regionu.

www.tosvarnsdorf.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]