Strojírenství

16. května 2016 15:10

TOS VARNSDORF

Společnost TOS VARNSDORF je největší strojírenská firma v děčínském okresu a jedna z nejsilnějších v Ústeckém kraji. Je to tradiční výrobce obráběcích strojů, vlastněný výhradně českým kapitálem. Po desítky let je jedním z nejúspěšnějších českých exportérů v oboru a trvale se umisťuje na vysokých příčkách v různých soutěžích (Exportér roku, Nejoblíbenější firma roku atd.).

Podíl exportu trvale překračuje 50 %. Nyní vývoz vodorovných vyvrtávaček představuje zhruba 73 % z celkové produkce. Společnost má celosvětovou prodejní síť, obchodní zastoupení ve více než 50 zemích světa a ovládá řadu dceřiných firem, z toho dvě výrobní v České republice (TOS Olomouc a Metalurgie Rumburk), dvě (obchodní a výrobní) v Ruské federaci, dvě (obchodní a výrobní) v Číně, po jedné v USA a Indii.

Inzerce

TOS VARNSDORF je předním evropským výrobcem vodorovných vyvrtávaček stolového a deskového typu a vodorovných obráběcích center. Nenabízí však jen stroje jako takové, svým zákazníkům dokáže nabídnout před vlastním prodejem i komplexní zpracování přípravy (návrh umístění stroje do výrobních hal, návrh a zajištění potřebných technologií) a po prodeji je samozřejmostí záruční a pozáruční servis. Produkce ročně přesahuje 100 strojů, tržby za vlastní výrobky a služby se již několik let pohybují kolem 2 miliard Kč.

Každým rokem společnost investuje do rozvoje své výrobní základny. Modernizuje výrobní haly, staví nové, průběžně obnovuje svůj výrobní park. TOS VARNSDORF se jako jeden z velkých českých výrobců obráběcích strojů směle poměřuje s největšími evropskými konkurenty.

Majitelé společnosti říkají, že nejcennější ve firmě jsou lidé. Také proto firma potřebuje pro dosažení svých cílů kvalifikované lidi, kteří jsou schopni těchto cílů dosáhnout. Firma pociťuje aktuální nedostatek technicky vzdělaných absolventů, proto několik posledních let usiluje o zlepšení úrovně technického školství ve svém regionu. Ve firmě pracuje 485 zaměstnanců. Společnost svým zaměstnancům nabízí také bonusy, ke kterým patří příspěvek na stravování, pět dnů dovolené navíc, k dispozici je rekreační zařízení v Harrachově. TOS VARNSDORF tradičně pořádá vždy na Velký pátek den otevřených dveří pro varnsdorfskou veřejnost, každým rokem zpravidla v červnu pak zákaznický den, který je určen k představení společnosti a jejích produktů současným i potenciálním zákazníkům.

Mezi aktuální aktivity patří příprava Střední průmyslové školy TOS VARNSDORF, která zahájí od září 2016 svoji činnost. Učebny i dílny praktického vyučování jsou přímo v areálu firmy, již v prvním roce fungování budou s ohledem na počet přihlášených zájemců otevřeny všechny čtyři plánované třídy, dva učební a dva studijní s maturitou. Ve stadiu příprav je vybudování mateřské školy ve spolupráci s městem. TOS VARNSDORF podporuje řadu aktivit a akcí v celém regionu, spolupracuje s mnoha malými dodavatelskými firmami z blízkého okolí, a tak se snaží nejen podílem z odváděných daní přispět ke zlepšení života ve Varnsdorfu a regionu.

www.tosvarnsdorf.cz

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]