Strojírenství

23. listopadu 2021 12:30

Těsnicí technologie pro systémy pozemní podpory od společnosti Trelleborg

Ve dnech 14. a 15. prosince 2021 pořádají odborníci společnosti Trelleborg Sealing Solutions Aerospace technický webový seminář na téma polymery a další těsnicí technologie pro pozemní podpůrná zařízení (ground support equipment – GSE).

Prozkoumejte inovace transformující výrobní procesy

Inzerce

Phil Allessi, Aerospace Application Engineer, představí portfolio výrobků z polymeru a další zařízení společnosti Trelleborg. Dále bude poukázáno na použití těchto výrobků v široké škále aplikací pro GSE. Účastníci webového semináře se dozví informace o tom:

  • jak naše polymerové těsnicí prvky, včetně elastomerových výrobků, výrobků na bázi PTFE, a zákaznických termoplastických a elastomerových komponentů, mohou optimalizovat výkon GSE, přičemž zabraňují kontaminaci, úniku kapaliny a usnadňují manipulaci,
  • jak mohou polymerové materiály, včetně elastomerů, materiálů na bázi PTFE a termoplastických materiálů zlepšit GSE a v jakých případech je daný materiál v souladu s předpisy, např. pro aplikace s pitnou vodou,
  • jak může společnost Trelleborg spolupracovat s Vaší společností, jako dodavatel celkových řešení při návrhu, výrobě a dodání komponentů z polymeru tak, aby splňovaly požadavky Vaší konkrétní aplikace.

> Zaregistrujte se již nyní a zajistěte si tak místo na tomto webovém semináři

Polymerové technologie pro pozemní podpůrná zařízení (GSE)

Pozemní podpůrná zařízení pomáhají s přepravou letadla na terminál a z terminálu před každým vzletem a po přistání. Řeší bezpečné a plynulé vykládání a nakládání zavazadel, nastupování a vystupování cestujících, napomáhají při údržbě systémů letadla, jako je např. doplňování vody a paliva. Všechny tyto podpůrné činnosti jsou životně důležité pro zajištění efektivní letecké dopravy po celém světě.

  • Vozidla na přepravu pohonných hmot, pitnou vodu či servis toalet doplňují, nebo vyprazdňují příslušné nádrže letadel. Těsnicí prvky, ložiska a polymerové komponenty mohou usnadnit manipulaci a zabránit úniku kapalin.
  • Pro zvedání a tažení letadla se používají zvedací, tažná a e-taxi zařízení. Těsnicí komponenty umožňují zvedání těžkých břemen a zajišťují bezpečnost.
  • Pozemní napájecí jednotky (ground power unit – GPU) poskytují letadlu potřebnou energii v případě pozemního pohybu a umožňují tak fungování elektrických systémů bez použití motoru. Polymerové komponenty a těsnicí prvky chrání motor a další komponenty GPU, čímž garantují stálou funkčnost všech systémů.
  • Odmrazovací zařízení připravuje letadla na létání i v nejchladnějších podmínkách. Těsnění a polymerové komponenty udržují toto zařízení v chodu jak ve velmi znečištěném, tak zejména ve velmi chladném prostředí.
  • Výrobky společnosti Trelleborg Sealing Solutions Aerospace zajišťují spolehlivý a dlouhodobý výkon, odolávající extrémním teplotám a agresivním kapalinám, jako jsou odmrazovací kapaliny a letecká paliva. Díky těmto vlastnostem je možné provádět účinnou údržbu letadla i v extrémním počasí.

Zaregistrujte se již nyní a zúčastněte se našeho webového semináře

Mohlo by se Vám líbit

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k […]

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH Inzerce Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH […]

Výroba autoprůmyslu nad předkrizovými hodnotami

V prvních dvou měsících 2024 bylo na linkách tuzemských výrobců osobních vozidel zkompletováno již celkem 263 028 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 22,3 %. […]