26. května 2019 09:08
TESCAN spouští program stáží pro studenty
Výrobce elektronových mikroskopů TESCAN spustil Internship program, jehož prostřednictvím chce získávat mladé talenty i popularizovat elektronovou mikroskopii mezi studenty.
Stáže pro studenty fungovaly v TESCANu již řadu let, ale letos se na ně firma zaměřuje ještě intenzivněji. „Vše jsme řešili individuálně a až v okamžiku, kdy se nám někdo ozval. Nyní se chceme studentům více otevřít, a podpořit tak i naši spolupráci s brněnskými univerzitami,“ vysvětlila Jana Sedlická, HR specialistka TESCANu.
Elektronové mikroskopy jsou všestranně využitelné nástroje a stejně multioborová je i jejich výroba a vývoj. „TESCAN je mezi brněnskými studenty fyziky a inženýrství poměrně známý, my ale nabízíme zajímavou a smysluplnou práci například také softwarovým vývojářům, technologům a celé řadě dalších profesí,“ vysvětlila Jana Sedlická.
Její slova potvrzuje i Ondřej Čechák, student oboru Elektrotechnická výroba a materiálové inženýrství na VUT, který v TESCANu působí už půl roku na pozici Technolog. „Překvapilo mě, že výroba elektronových mikroskopů je tak náročný a komplexní proces. Díky tomu, že v Brně je centrála firmy, mám pocit, že jsem přímo ve středu toho dění. Škola mi dala dobrou přípravu, ale teoretické znalosti je dobré si doplnit i praxí.“
Program je určen studentům 4. a 5. ročníků vysokých škol a umožňuje jim získat unikátní pohled do zákulisí výroby elektronových mikroskopů a dalších špičkových vědeckých přístrojů, jako jsou například mikrotomografy. Studenti se dostanou k reálným úkolům, a mají tak možnost pochopit, jak funguje TESCAN jako celek: od práce v malých týmech přes spolupráci jednotlivých oddělení až po možnosti nadnárodního holdingu. Přihlásit se mohou na náborovém webu firmy.
„Těm nejšikovnějším chceme po skončení Internship programu nabídnout možnost další spolupráce na hlavní pracovní poměr na pozici odpovídající jejich zaměření. Kromě stáží spolupracujeme se studenty i formou vedení závěrečných prací, nabídkou exkurzí ve firmě nebo pořádáním odborných přednášek přímo na univerzitách, kde se také řada z nich s našimi přístroji i přímo setkává,“ dodala Jana Sedlická.
Mohlo by se Vám líbit
Na trh vstupuje soudkovitá fréza CoroMill® Plura barrel – řešení, s nímž se tvarové obrábění posouvá o další krok vpřed
- Obrábění
-
04. července 2025
Společnost Sandvik Coromant zařadila do své nabídky novou koncepci monolitních karbidových stopkových fréz, která umožňuje zkrácení času cyklu až o 90 %. Inzerce Společnost Sandvik Coromant, která […]
Přípravy na MSV 2025 jsou v plném proudu. Podívejte se na první novinky letošního ročníku
- Strojírenství
-
03. července 2025
Od 7. do 10. října 2025 se na brněnském výstavišti koná již 66. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Svým návštěvníkům představí průmyslové inovace a nejnovější trendy napříč obory. Letos se […]
Bez mazání i při použití kovu: Polymerová kuličková ložiska pro nápojáře
- Strojírenství
-
02. července 2025
Samomazná a bezúdržbová kloubová ložiska igubal nově dostupná s cenově výhodnými plechovými domečky V nápojářském průmyslu jsou ložisková tělesa a přírubová ložiska často vystavena silnému […]