Strojírenství

26. dubna 2022 18:27

Svařování WIG mezi 230 A a 600 A: nová řada Tetrix XQ od společnosti EWM

Uživatelsky přívětivé a výkonné

Chytré, robustní, rafinované a digitálně propojitelné do sítě – EWM aktualizuje úspěšnou historii řady XQ a dodává svařovací přístroje WIG ve výkonovém pásmu od 230 A do 600 A. Ať už modulární, nebo nemodulární – konfigurovatelné přístroje řady Tetrix XQ mohou být přizpůsobeny každé úloze, takže jsou „digitálnější“, univerzálnější a ještě osobnější. Navíc přesvědčí vysokým stupněm účinnosti a uživatelsky příjemným provedením s mnoha promyšlenými detaily. Výsledek: nový zážitek ze svařování WIG s kdykoli reprodukovatelnými, optimálními výsledky svařování.

Proč jsou nové přístroje Tetrix XQ společnosti EWM tak výjimečné? Jsou mimořádně energeticky účinné, nabízí vysokou spolehlivost procesu i maximální komfort při obsluze a lze je perfektně přizpůsobit jakémukoli svařovacímu úkolu. Uživatel si může vybírat mezi různými výkonnostními třídami od 230 A do 600 A pro procesy svařování DC nebo AC/DC a obdrží svařovací přístroj s nadprůměrně vysokým dovoleným zatížením. K dispozici je nespočet inteligentních funkcí WIG a MMA, které usnadňují každodenní práci svářeče v rámci širokého spektra použití. Svařovací hořáky v provedení chlazeném plynem nebo vodou a rozsáhlé příslušenství umožňují ideální konfiguraci přístrojů Tetrix XQ.

Snadné ovládání a digitální připojení do sítě

Uživatelé profitují z inteligentního řízení, které lze jednoduše a intuitivně ovládat – a to dokonce se svářečskými rukavicemi (bez dotykového displeje). Kromě osvědčeného ovládání Comfort 3.0 je nový Expert 3.0 k dispozici se 7palcovým barevným displejem s vysokým rozlišením. Poskytuje vizuální podporu při nastavování parametrů. Pomocí pěti oblíbených tlačítek lze opět vyvolat předprogramované svařovací úkoly. Tlačítkem Xbutton vytváří společnost EWM individuální přístupová práva k systému managementu svařování ewm Xnet. Díky tomuto inovativnímu systému se Průmysl 4.0 stává realitou – pro svařovací provozy jakékoli velikosti a zaměření. Výhody jsou zřejmé: silnější propojení výrobku a lidí zvýší účinnost a kvalitu, sníží náklady a šetří zdroje. Systém managementu svařování nabízí měřitelnou přidanou hodnotu v celém hodnotovém řetězci, díky inteligentnímu monitoringu a transparentním průběhům plánování, výroby, řízení jakosti, svářečskému dozoru a následnému a předběžnému výpočtu.

Funkční skříň a individuální konfigurace

Nemodulární přístroje řady Tetrix XQ se vyznačují robustní a praktickou skříní s velkými koly a možností přemístění jeřábem. Velký rozchod kol nabízí dobrou stabilitu i v šikmých polohách do 15°. Systém skříní umožňuje variabilní upevnění držáků hořáků, nádrží pro svařovací materiály nebo dalších užitečných komponent. Dodatečné vlastnosti zajišťují zlepšení pracovního procesu. Velkou výhodou řady Tetrix XQ je variabilní a individuální přizpůsobení aktuálnímu svařovacímu úkolu. Ať už dodatečný prachový filtr, svařovací hořák WIG TIG 450 GRIP RETOX XQ, robustní ochrana proti nárazům nebo početné držáky pro svazky hadic, svařovací hořáky a svařovací tyčinky – svařovací přístroj lze individuálně konfigurovat, čímž splňuje různé, dokonce i speciální požadavky.

Při výběru správného svařovacího přístroje je tým EWM připraven vám pomoci a poradit, protože služby orientované na zákazníka a komplexní poradenství jsou důležitými pilíři firemní filozofie EWM.

Další informace najdete na webové stránce EWM.


Obrázek 1                 
Svařování WIG na vysoké úrovni s přístroji Tetrix XQ od EWM: Kromě modulární varianty je nyní k dispozici i nemodulární varianta.


Obrázek 2     
U chytrého ovládání Expert 3.0 jsou všechny parametry v rámci jednoho postupového diagramu zobrazeny na 7palcovém barevném displeji s vysokým rozlišením.


Obrázek 3
Svařovací hořák WIG TIG 450 GRIP RETOX XQ má optimalizovanou hmotnost, ergonomický design a mnoho chytrých funkcí. Tím je zajištěna práce bez únavy.


O společnosti EWM:

WE ARE WELDING – již více než 60 let se společnost EWM řídí tímto mottem a vyvíjí inovativní svařovací techniku svařovacích oblouků made in Germany. Rodinný podnik z Mündersbachu ve Westerwaldu založený v roce 1957 je dnes s více než 400 prodejními a servisními středisky po celém světě potvrzeným skrytým šampionem a také mezinárodně jedním z nejvýznamnějších dodavatelů svařovací techniky. V paletě výrobků společnosti EWM najdete udržitelná kompletní řešení a nejmodernější technologie pro každého svářeče – jak pro zákazníky z průmyslu, tak i pro malé a středně velké řemeslné podniky. Vedle kvalitních a chytrých přístrojů vyrábí společnost EWM v rámci vlastního vývoje všechny potřebné komponenty, jako jsou svařovací hořáky pro ruční a automatizované aplikace. Jednoduchá obsluha, kvalitní výsledky svařování, automatizace a Průmysl 4.0 – společnost EWM staví uživatele do středu svého inovativního vývoje a neustálé optimalizace výrobků. Mnohé procesy svařování společnosti EWM jsou patentované a snižují spotřebu energie, materiálů a času. Navíc snižují emise svařovacího kouře až o 75 % a přispívají k udržitelnosti při svařování. Tento stanovený cíl doplňuje společnost EWM rozsáhlou, na cíl a zákazníky zaměřenou nabídkou služeb a poradenstvím. Vždy se držíme svého tvrzení: WE ARE WELDING.

 

Mohlo by se Vám líbit

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 […]

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se […]

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]