Strojírenství

26. dubna 2022 18:27

Svařování WIG mezi 230 A a 600 A: nová řada Tetrix XQ od společnosti EWM

Uživatelsky přívětivé a výkonné

Chytré, robustní, rafinované a digitálně propojitelné do sítě – EWM aktualizuje úspěšnou historii řady XQ a dodává svařovací přístroje WIG ve výkonovém pásmu od 230 A do 600 A. Ať už modulární, nebo nemodulární – konfigurovatelné přístroje řady Tetrix XQ mohou být přizpůsobeny každé úloze, takže jsou „digitálnější“, univerzálnější a ještě osobnější. Navíc přesvědčí vysokým stupněm účinnosti a uživatelsky příjemným provedením s mnoha promyšlenými detaily. Výsledek: nový zážitek ze svařování WIG s kdykoli reprodukovatelnými, optimálními výsledky svařování.

Inzerce

Proč jsou nové přístroje Tetrix XQ společnosti EWM tak výjimečné? Jsou mimořádně energeticky účinné, nabízí vysokou spolehlivost procesu i maximální komfort při obsluze a lze je perfektně přizpůsobit jakémukoli svařovacímu úkolu. Uživatel si může vybírat mezi různými výkonnostními třídami od 230 A do 600 A pro procesy svařování DC nebo AC/DC a obdrží svařovací přístroj s nadprůměrně vysokým dovoleným zatížením. K dispozici je nespočet inteligentních funkcí WIG a MMA, které usnadňují každodenní práci svářeče v rámci širokého spektra použití. Svařovací hořáky v provedení chlazeném plynem nebo vodou a rozsáhlé příslušenství umožňují ideální konfiguraci přístrojů Tetrix XQ.

Snadné ovládání a digitální připojení do sítě

Uživatelé profitují z inteligentního řízení, které lze jednoduše a intuitivně ovládat – a to dokonce se svářečskými rukavicemi (bez dotykového displeje). Kromě osvědčeného ovládání Comfort 3.0 je nový Expert 3.0 k dispozici se 7palcovým barevným displejem s vysokým rozlišením. Poskytuje vizuální podporu při nastavování parametrů. Pomocí pěti oblíbených tlačítek lze opět vyvolat předprogramované svařovací úkoly. Tlačítkem Xbutton vytváří společnost EWM individuální přístupová práva k systému managementu svařování ewm Xnet. Díky tomuto inovativnímu systému se Průmysl 4.0 stává realitou – pro svařovací provozy jakékoli velikosti a zaměření. Výhody jsou zřejmé: silnější propojení výrobku a lidí zvýší účinnost a kvalitu, sníží náklady a šetří zdroje. Systém managementu svařování nabízí měřitelnou přidanou hodnotu v celém hodnotovém řetězci, díky inteligentnímu monitoringu a transparentním průběhům plánování, výroby, řízení jakosti, svářečskému dozoru a následnému a předběžnému výpočtu.

Funkční skříň a individuální konfigurace

Nemodulární přístroje řady Tetrix XQ se vyznačují robustní a praktickou skříní s velkými koly a možností přemístění jeřábem. Velký rozchod kol nabízí dobrou stabilitu i v šikmých polohách do 15°. Systém skříní umožňuje variabilní upevnění držáků hořáků, nádrží pro svařovací materiály nebo dalších užitečných komponent. Dodatečné vlastnosti zajišťují zlepšení pracovního procesu. Velkou výhodou řady Tetrix XQ je variabilní a individuální přizpůsobení aktuálnímu svařovacímu úkolu. Ať už dodatečný prachový filtr, svařovací hořák WIG TIG 450 GRIP RETOX XQ, robustní ochrana proti nárazům nebo početné držáky pro svazky hadic, svařovací hořáky a svařovací tyčinky – svařovací přístroj lze individuálně konfigurovat, čímž splňuje různé, dokonce i speciální požadavky.

Při výběru správného svařovacího přístroje je tým EWM připraven vám pomoci a poradit, protože služby orientované na zákazníka a komplexní poradenství jsou důležitými pilíři firemní filozofie EWM.

Další informace najdete na webové stránce EWM.


Obrázek 1                 
Svařování WIG na vysoké úrovni s přístroji Tetrix XQ od EWM: Kromě modulární varianty je nyní k dispozici i nemodulární varianta.


Obrázek 2     
U chytrého ovládání Expert 3.0 jsou všechny parametry v rámci jednoho postupového diagramu zobrazeny na 7palcovém barevném displeji s vysokým rozlišením.


Obrázek 3
Svařovací hořák WIG TIG 450 GRIP RETOX XQ má optimalizovanou hmotnost, ergonomický design a mnoho chytrých funkcí. Tím je zajištěna práce bez únavy.


O společnosti EWM:

WE ARE WELDING – již více než 60 let se společnost EWM řídí tímto mottem a vyvíjí inovativní svařovací techniku svařovacích oblouků made in Germany. Rodinný podnik z Mündersbachu ve Westerwaldu založený v roce 1957 je dnes s více než 400 prodejními a servisními středisky po celém světě potvrzeným skrytým šampionem a také mezinárodně jedním z nejvýznamnějších dodavatelů svařovací techniky. V paletě výrobků společnosti EWM najdete udržitelná kompletní řešení a nejmodernější technologie pro každého svářeče – jak pro zákazníky z průmyslu, tak i pro malé a středně velké řemeslné podniky. Vedle kvalitních a chytrých přístrojů vyrábí společnost EWM v rámci vlastního vývoje všechny potřebné komponenty, jako jsou svařovací hořáky pro ruční a automatizované aplikace. Jednoduchá obsluha, kvalitní výsledky svařování, automatizace a Průmysl 4.0 – společnost EWM staví uživatele do středu svého inovativního vývoje a neustálé optimalizace výrobků. Mnohé procesy svařování společnosti EWM jsou patentované a snižují spotřebu energie, materiálů a času. Navíc snižují emise svařovacího kouře až o 75 % a přispívají k udržitelnosti při svařování. Tento stanovený cíl doplňuje společnost EWM rozsáhlou, na cíl a zákazníky zaměřenou nabídkou služeb a poradenstvím. Vždy se držíme svého tvrzení: WE ARE WELDING.

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]