Strojírenství

10. března 2016 15:44

SpotScan™ Společnost Fluke® Process Instruments představuje zařízení pro řádkové skenování bodovými pyrometry

Společnost Fluke® Process Instruments představila SpotScan™ – zařízení, určené jako příslušenství pro její špičkové bodové pyrometry, které jim umožní řádkové skenování. Toto zařízení, jež je kompatibilní s bezkontaktními infračervenými (IR) snímači teploty Endurance™, Marathon, Modline® 5 a Modline 7, se vyznačuje moderním skenovacím mechanismem, který umožňuje uživateli měřit teplotu z velké plochy cílového objektu.

Inzerce

Zařízení pro řádkové skenování SpotScan optimalizuje výkonost infračervených teploměrů v různých úlohách, od metalurgie a indukčního ohřevu až po zpracování grafitu. Zvláště vhodný je pro vyhledávání horkých nebo chladných míst např. v distribučních sítích nebo na dopravnících.

SpotScan umožňuje využívat pokročilé objektivy infračervených snímačů teploty Fluke Process Instruments, které dovolují přesné zaostření na malý bod měřeného objektu, a přitom monitorovat větší plochu – a tak získat více informací o kritických výrobních procesech. Uživatelé mohou vidět horké body na velké ploše a kontinuálně monitorovat analogový výstup snímače, aby zjistili odchylky teploty přesahující stanovené meze.

Zařízení SpotScan umožňuje operátorům zpracovávat signál ze senzorů, a získávat tak informaci o teplotě mnoha různými způsoby. Například využití funkce „peak picker“ pomáhá identifikovat na velké ploše horká místa. Funkce průměrování poskytuje průměrnou teplotu měřenou na velké ploše a za určenou dobu. Operátoři v každém případě získávají širší přehled o podmínkách probíhajících procesů.

Zařízení SpotScan má volitelně funkci zaměřování a periodické kontroly přesnosti zaměření. Vestavěný řídicí systém usnadňuje nastavení hranice nebo středu skenování, stejně jako frekvence měření. U snímačů vybavených laserem může uživatel jednotku jednoduše využít k tomu, aby viděl, kam přesně je snímač zaměřen. U snímačů vybavených průhledovým hledáčkem může být skenování zastaveno v koncových polohách, aby bylo možné snímač přesně nastavit.

Zařízení SpotScan pro řádkové skenování využívá stávající DC napájení snímačů. Jeho odolný kryt s třídou krytí IP 65 je navržen tak, aby zařízení odolávalo okolní teplotě do +60 °C (140 °F). Pro použití v prašném prostředí lze použít volitelný ofuk vzduchem.


O firmě Fluke Process Instruments

Firma Fluke Process Instruments vyvíjí, vyrábí a prodává kompletní řadu měřicích přístrojů pro měření teploty na principu detekce infračerveného (IR) záření a analýzu teplot v průmyslu pro údržbu a kontrolu kvality. Naše produkty jsou distribuovány po celém světě pod značkami Raytek, Ircon a Datapaq a odráží se v nich zkušenosti získané za 125 let činnosti v oblasti výroby nejpřesnějších zařízení a přístrojů pro měření teploty.

O firmě Fluke

Firma Fluke Corporation, založená v roce 1948, je celosvětově předním dodavatelem kompaktních profesionálních elektronických měřicích zařízení. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, inženýři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují průmyslová, elektrická a elektronická zařízení, hledají jejich závady, udržují je a zabývají se kalibracemi.


www.flukeprocessinstruments.com
Raytek, Ircon, Datapaq a Fluke jsou registrované značky Fluke Corporation.
Názvy společností a produktů zde zmíněné mohou být registrovanými značkami jejich vlastníků.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]