Strojírenství

10. března 2016 15:44

SpotScan™ Společnost Fluke® Process Instruments představuje zařízení pro řádkové skenování bodovými pyrometry

Společnost Fluke® Process Instruments představila SpotScan™ – zařízení, určené jako příslušenství pro její špičkové bodové pyrometry, které jim umožní řádkové skenování. Toto zařízení, jež je kompatibilní s bezkontaktními infračervenými (IR) snímači teploty Endurance™, Marathon, Modline® 5 a Modline 7, se vyznačuje moderním skenovacím mechanismem, který umožňuje uživateli měřit teplotu z velké plochy cílového objektu.

Inzerce

Zařízení pro řádkové skenování SpotScan optimalizuje výkonost infračervených teploměrů v různých úlohách, od metalurgie a indukčního ohřevu až po zpracování grafitu. Zvláště vhodný je pro vyhledávání horkých nebo chladných míst např. v distribučních sítích nebo na dopravnících.

SpotScan umožňuje využívat pokročilé objektivy infračervených snímačů teploty Fluke Process Instruments, které dovolují přesné zaostření na malý bod měřeného objektu, a přitom monitorovat větší plochu – a tak získat více informací o kritických výrobních procesech. Uživatelé mohou vidět horké body na velké ploše a kontinuálně monitorovat analogový výstup snímače, aby zjistili odchylky teploty přesahující stanovené meze.

Zařízení SpotScan umožňuje operátorům zpracovávat signál ze senzorů, a získávat tak informaci o teplotě mnoha různými způsoby. Například využití funkce „peak picker“ pomáhá identifikovat na velké ploše horká místa. Funkce průměrování poskytuje průměrnou teplotu měřenou na velké ploše a za určenou dobu. Operátoři v každém případě získávají širší přehled o podmínkách probíhajících procesů.

Zařízení SpotScan má volitelně funkci zaměřování a periodické kontroly přesnosti zaměření. Vestavěný řídicí systém usnadňuje nastavení hranice nebo středu skenování, stejně jako frekvence měření. U snímačů vybavených laserem může uživatel jednotku jednoduše využít k tomu, aby viděl, kam přesně je snímač zaměřen. U snímačů vybavených průhledovým hledáčkem může být skenování zastaveno v koncových polohách, aby bylo možné snímač přesně nastavit.

Zařízení SpotScan pro řádkové skenování využívá stávající DC napájení snímačů. Jeho odolný kryt s třídou krytí IP 65 je navržen tak, aby zařízení odolávalo okolní teplotě do +60 °C (140 °F). Pro použití v prašném prostředí lze použít volitelný ofuk vzduchem.


O firmě Fluke Process Instruments

Firma Fluke Process Instruments vyvíjí, vyrábí a prodává kompletní řadu měřicích přístrojů pro měření teploty na principu detekce infračerveného (IR) záření a analýzu teplot v průmyslu pro údržbu a kontrolu kvality. Naše produkty jsou distribuovány po celém světě pod značkami Raytek, Ircon a Datapaq a odráží se v nich zkušenosti získané za 125 let činnosti v oblasti výroby nejpřesnějších zařízení a přístrojů pro měření teploty.

O firmě Fluke

Firma Fluke Corporation, založená v roce 1948, je celosvětově předním dodavatelem kompaktních profesionálních elektronických měřicích zařízení. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, inženýři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují průmyslová, elektrická a elektronická zařízení, hledají jejich závady, udržují je a zabývají se kalibracemi.


www.flukeprocessinstruments.com
Raytek, Ircon, Datapaq a Fluke jsou registrované značky Fluke Corporation.
Názvy společností a produktů zde zmíněné mohou být registrovanými značkami jejich vlastníků.

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]