Strojírenství

10. března 2016 15:44

SpotScan™ Společnost Fluke® Process Instruments představuje zařízení pro řádkové skenování bodovými pyrometry

Společnost Fluke® Process Instruments představila SpotScan™ – zařízení, určené jako příslušenství pro její špičkové bodové pyrometry, které jim umožní řádkové skenování. Toto zařízení, jež je kompatibilní s bezkontaktními infračervenými (IR) snímači teploty Endurance™, Marathon, Modline® 5 a Modline 7, se vyznačuje moderním skenovacím mechanismem, který umožňuje uživateli měřit teplotu z velké plochy cílového objektu.

Zařízení pro řádkové skenování SpotScan optimalizuje výkonost infračervených teploměrů v různých úlohách, od metalurgie a indukčního ohřevu až po zpracování grafitu. Zvláště vhodný je pro vyhledávání horkých nebo chladných míst např. v distribučních sítích nebo na dopravnících.

SpotScan umožňuje využívat pokročilé objektivy infračervených snímačů teploty Fluke Process Instruments, které dovolují přesné zaostření na malý bod měřeného objektu, a přitom monitorovat větší plochu – a tak získat více informací o kritických výrobních procesech. Uživatelé mohou vidět horké body na velké ploše a kontinuálně monitorovat analogový výstup snímače, aby zjistili odchylky teploty přesahující stanovené meze.

Zařízení SpotScan umožňuje operátorům zpracovávat signál ze senzorů, a získávat tak informaci o teplotě mnoha různými způsoby. Například využití funkce „peak picker“ pomáhá identifikovat na velké ploše horká místa. Funkce průměrování poskytuje průměrnou teplotu měřenou na velké ploše a za určenou dobu. Operátoři v každém případě získávají širší přehled o podmínkách probíhajících procesů.

Zařízení SpotScan má volitelně funkci zaměřování a periodické kontroly přesnosti zaměření. Vestavěný řídicí systém usnadňuje nastavení hranice nebo středu skenování, stejně jako frekvence měření. U snímačů vybavených laserem může uživatel jednotku jednoduše využít k tomu, aby viděl, kam přesně je snímač zaměřen. U snímačů vybavených průhledovým hledáčkem může být skenování zastaveno v koncových polohách, aby bylo možné snímač přesně nastavit.

Zařízení SpotScan pro řádkové skenování využívá stávající DC napájení snímačů. Jeho odolný kryt s třídou krytí IP 65 je navržen tak, aby zařízení odolávalo okolní teplotě do +60 °C (140 °F). Pro použití v prašném prostředí lze použít volitelný ofuk vzduchem.


O firmě Fluke Process Instruments

Firma Fluke Process Instruments vyvíjí, vyrábí a prodává kompletní řadu měřicích přístrojů pro měření teploty na principu detekce infračerveného (IR) záření a analýzu teplot v průmyslu pro údržbu a kontrolu kvality. Naše produkty jsou distribuovány po celém světě pod značkami Raytek, Ircon a Datapaq a odráží se v nich zkušenosti získané za 125 let činnosti v oblasti výroby nejpřesnějších zařízení a přístrojů pro měření teploty.

O firmě Fluke

Firma Fluke Corporation, založená v roce 1948, je celosvětově předním dodavatelem kompaktních profesionálních elektronických měřicích zařízení. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, inženýři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují průmyslová, elektrická a elektronická zařízení, hledají jejich závady, udržují je a zabývají se kalibracemi.


www.flukeprocessinstruments.com
Raytek, Ircon, Datapaq a Fluke jsou registrované značky Fluke Corporation.
Názvy společností a produktů zde zmíněné mohou být registrovanými značkami jejich vlastníků.

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]