Strojírenství

17. června 2021 22:57

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu řídícího systému letadel a podvozku, nebo k utěsnění podvozkových tlumičů.

Po osvědčeném těsnicím prvku Turcon® VL Seal® nabízí toto těsnění nové generace účinné utěsnění, snadnější instalaci a ještě větší spolehlivost. Rozsáhlé testování dokazuje vynikajicí ‘nulový’ prosak, díky čemuž je možné prodloužit životnost a minimalizovat plánovanou údržbu.

Torben Andersen, Director Aerospace Segment Management, říká: „Společnost Trelleborg Sealing Solutions je díky novému těsnění Turcon® VL Seal® II leadrem ve výrobě těsnění hydrauliky letadel. Výkon tohoto těsnění je mnohem vyšší než u jiných těsnění na trhu.“

Osvědčený výkon

Torben Andersen pokračuje: „Během pětiletého vývoje jsme mimo jiné provedli v krátké době testování s několika miliony cykly na pokročilém zkušebním zařízení, které dosahuje rychlosti nárůstu tlaku až 360,000 psi/vteřinu a umožňuje zrychlené vysokofrekvenční cyklování až na 5 Hz, při maximálním tlaku nebo extrémních teplotních podmínkách. To znamenalo, že testování potenciálních návrhů na vylepšené těsnění trvalo spíše pouhé týdny než měsíce, což značně zkrátilo počáteční vývoj a umožnilo nám vytvořit dokonalý design těsnění v rané fázi testování.”

Efektivita zpětné hydrodynamické dodávky nového těsnění Turcon® VL Seal® II se oproti Turcon® VL Seal®, který nyní představuje standard pro tento typ těsnění hydrauliky, více než zdvojnásobila až na 3,000 psi a téměř ztrojnásobila až na 5,000 psi. Akumulovaný prosak byl přibližně o 4 ml menší a výražně nižší (přibližně o polovinu) z 1,000,000 na 2,000,000 cyklů.

Optimalizovaná konstrukce těsnění zlepšuje kontrolu utěsnění a usnadňuje instalaci

Turcon® VL Seal® II je jednosměrné těsnění pístnice s vratným pohybem, které se skládá z primárního těsnění ve tvaru písmene “L” z materiálu Turcon® a o-kroužku. Inovativní design těsnění je kombinací jedinečné schopnosti zpětného tahu těsnění Turcon® VL Seal® s novými patentovanými funkcemi. Zakřivená záda umožňují přizpůsobení šířky těsnění provoznímu tlaku, zlepšují kontrolu úniku kapaliny, zatímco přední těsnicí břit chrání těsnicí hranu během montáže. Kromě toho, optimalizovaný design těsnění zlepšuje podporu a držení o-kroužku.

Přispívá k úspoře hmotnosti a paliva

‘Těsnění na celý život‘ znamená, že těsnění vydrží tak dlouho, jako samotný aktuátor. Navíc, s vyloučením potřeby odtokových potrubí a s profilem, který umožňuje menší konstrukci systému, může těsnění významně přispět k úspoře hmotnosti a účinnosti paliva, což jsou cíle výrobců letadel.

Turcon® VL Seal® II je k dispozici v řadě materiálů Turcon® pro použití v extrémních provozních podmínkách. Jedná se o kombinaci s různými druhy o-kroužku, které jsou vhodné pro použití ve všech hydraulických kapalinách.

Těsnění Turcon® VL Seal® II překračuje současné letecké standardy pro výkon těsnění a je navržen pro instalaci do drážek pouzder o-kroužku AS4716, což umožňuje instalaci na místo jiných řešení předepnutých o-kroužkem, včetně původního těsnění Turcon® VL Seal®, Turcon® Plus Seal®, Turcon® Wedgpak® a Turcon® Variseal®, jakož i dalších návrhů těsnění. K dispozi je také metrická verze.

Zjistěte podrobné informace o vlastnostech tohoto těsnění nebo si stáhněte si brožuru „Turcon® VL Seal® II“.

Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme řešit utěsnění aplikace pro letecký průmysl.


www.tss.trelleborg.com/cz

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]