Strojírenství

17. června 2021 22:57

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu řídícího systému letadel a podvozku, nebo k utěsnění podvozkových tlumičů.

Po osvědčeném těsnicím prvku Turcon® VL Seal® nabízí toto těsnění nové generace účinné utěsnění, snadnější instalaci a ještě větší spolehlivost. Rozsáhlé testování dokazuje vynikajicí ‘nulový’ prosak, díky čemuž je možné prodloužit životnost a minimalizovat plánovanou údržbu.

Torben Andersen, Director Aerospace Segment Management, říká: „Společnost Trelleborg Sealing Solutions je díky novému těsnění Turcon® VL Seal® II leadrem ve výrobě těsnění hydrauliky letadel. Výkon tohoto těsnění je mnohem vyšší než u jiných těsnění na trhu.“

Osvědčený výkon

Torben Andersen pokračuje: „Během pětiletého vývoje jsme mimo jiné provedli v krátké době testování s několika miliony cykly na pokročilém zkušebním zařízení, které dosahuje rychlosti nárůstu tlaku až 360,000 psi/vteřinu a umožňuje zrychlené vysokofrekvenční cyklování až na 5 Hz, při maximálním tlaku nebo extrémních teplotních podmínkách. To znamenalo, že testování potenciálních návrhů na vylepšené těsnění trvalo spíše pouhé týdny než měsíce, což značně zkrátilo počáteční vývoj a umožnilo nám vytvořit dokonalý design těsnění v rané fázi testování.”

Efektivita zpětné hydrodynamické dodávky nového těsnění Turcon® VL Seal® II se oproti Turcon® VL Seal®, který nyní představuje standard pro tento typ těsnění hydrauliky, více než zdvojnásobila až na 3,000 psi a téměř ztrojnásobila až na 5,000 psi. Akumulovaný prosak byl přibližně o 4 ml menší a výražně nižší (přibližně o polovinu) z 1,000,000 na 2,000,000 cyklů.

Optimalizovaná konstrukce těsnění zlepšuje kontrolu utěsnění a usnadňuje instalaci

Turcon® VL Seal® II je jednosměrné těsnění pístnice s vratným pohybem, které se skládá z primárního těsnění ve tvaru písmene “L” z materiálu Turcon® a o-kroužku. Inovativní design těsnění je kombinací jedinečné schopnosti zpětného tahu těsnění Turcon® VL Seal® s novými patentovanými funkcemi. Zakřivená záda umožňují přizpůsobení šířky těsnění provoznímu tlaku, zlepšují kontrolu úniku kapaliny, zatímco přední těsnicí břit chrání těsnicí hranu během montáže. Kromě toho, optimalizovaný design těsnění zlepšuje podporu a držení o-kroužku.

Přispívá k úspoře hmotnosti a paliva

‘Těsnění na celý život‘ znamená, že těsnění vydrží tak dlouho, jako samotný aktuátor. Navíc, s vyloučením potřeby odtokových potrubí a s profilem, který umožňuje menší konstrukci systému, může těsnění významně přispět k úspoře hmotnosti a účinnosti paliva, což jsou cíle výrobců letadel.

Turcon® VL Seal® II je k dispozici v řadě materiálů Turcon® pro použití v extrémních provozních podmínkách. Jedná se o kombinaci s různými druhy o-kroužku, které jsou vhodné pro použití ve všech hydraulických kapalinách.

Těsnění Turcon® VL Seal® II překračuje současné letecké standardy pro výkon těsnění a je navržen pro instalaci do drážek pouzder o-kroužku AS4716, což umožňuje instalaci na místo jiných řešení předepnutých o-kroužkem, včetně původního těsnění Turcon® VL Seal®, Turcon® Plus Seal®, Turcon® Wedgpak® a Turcon® Variseal®, jakož i dalších návrhů těsnění. K dispozi je také metrická verze.

Zjistěte podrobné informace o vlastnostech tohoto těsnění nebo si stáhněte si brožuru „Turcon® VL Seal® II“.

Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme řešit utěsnění aplikace pro letecký průmysl.


www.tss.trelleborg.com/cz

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]