Strojírenství

15. prosince 2021 10:56

Společnost Fronius nabízí řešení pro komplexní svařovací výzvy, studie proveditelnosti i malosériovou výrobu

Potřebujete vypracovat individuální řešení pro náročné svařovací úkoly? Prototypové centrum Fronius v rakouském Welsu nabízí podporu podnikům z oblasti průmyslu i obchodu. Bez ohledu na to, zda se jedná o studie proveditelnosti, svařování prototypů, předsériovou výrobu, nebo smluvní výrobu malých sérií, zákazník vždy profituje z obsáhlých svářečských znalostí odborníků společnosti Fronius a snižuje tlak na termín dodání a investiční riziko.

Podniky, které chtějí zachytit nové trendy nebo proniknout do nových segmentů trhu, opouštějí svou komfortní zónu. Potřebují totiž nové materiály a díly a čelí novým výzvám ve výrobě. Hlavním tématem je přitom vývoj a konstrukce prototypů. Občas to znamená vysoké investice, např. do zařízení, softwaru a zaměstnanců, což s sebou někdy nese nejistotu. Pro snížení rizika a nákladů nabízí společnost Fronius těmto podnikům možnost trvale outsourcovat oblasti konstrukce prototypů, které se týkají svařování. V prototypovém centru Fronius, které se rozkládá na více než 900 metrech čtverečních, pracují odborníci společnosti Fronius na individuálních řešeních pro veškeré svařovací úkoly.

Inzerce

Obr. 1: Robotická svařovací buňka je vybavena špičkovými procesními variantami od společnosti Fronius, např. Cold Metal Transfer (CMT), Pulse Multi Control (PMC) a Low Spatter Control (LSC). Navíc disponuje technologií horkého aktivního plazmatu pro čištění povrchu ACERIOS.

Od začátku roku 2021, kdy jsme uvedli prototypové centrum Fronius do provozu, jsme poskytli zákazníkům z různých průmyslových odvětví řešení pro širokou škálu požadavků,“ zdůrazňuje Wolfgang Scherleitner, vedoucí prototypového centra. „Nenabízíme však jen technickou podporu procesů, ale rozšířili jsme nabídku také o mnoho špičkových analýz a simulací. Díky tomu můžeme zajistit vysokou kvalitu a kompletní dokumentaci svařovacích dat.“

Obr. 2: V LaserHybridové buňce se kombinuje výkonný systém obloukového svařování v ochranné atmosféře s moderní laserovou technologií. Při rychlosti až 8 m/min tak lze svařovat komponenty z různých materiálů ve vysoké kvalitě a zároveň s nepatrnou deformací.

Prototypové centrum má k dispozici mimo jiné 3D konstrukci přípravků, 3D měření a možnost offline programování včetně simulace svařovacího procesu. Standardem je však také simulace tepla a deformace, kontrola svarů, laserová kamera pro detekci svarů, technologie horké aktivní plazmy pro čištění povrchu a laboratoř pro metalografické vyšetření. Průkopnický software WeldCube pro dokumentaci a analýzu svařovacích dat od společnosti Fronius umožňuje podrobně sledovat celou historii každého dílu. Kromě toho odborníci na svařovací techniku od samého počátku kladou velký důraz na racionální a efektivní výrobu, která šetří zdroje.

Obr. 3: Simulační software Pathfinder umožňuje analýzy doby cyklu a realistické zobrazení kompletních procesních postupů už ve fázi projektové studie. Díky tomu lze provést optimalizace již v rané fázi, což minimalizuje náklady a časovou náročnost.

Prototypové centrum Fronius nabízí významnou přidanou hodnotu, zejména pokud jde o vysoké požadavky na kvalitu a efektivnější výrobní metody. Problémem přitom nejsou ani velké rozměry, komplexní design, napjaté termíny nebo zcela nové výrobky, které vyžadují obzvláště inteligentní koncepce svařování. Špičkoví odborníci poskytují podporu také při přechodu z ručního svařování na robotizované nebo při použití nových materiálů či svařovacích postupů.

Obr. 4: Pro konstrukci prototypových přípravků jsou k dispozici flexibilní modulární 3D upínací systémy. Všechny upínací komponenty lze simulovat i virtuálně.

Toho již bylo úspěšně dosaženo u zákazníků z celé řady průmyslových odvětví, např. automobilového a dodavatelského průmyslu, kosmické techniky, zemědělské výroby a stavitelství nebo pro komerční dopravu. V prototypovém centru je možné spojovat díly až do hmotnosti 1 500 kg a rozměrů 3 x 2 metry, ať už se jedná o akumulátorové vany pro e-mobilitu, nápravy, části rámů nebo nejrůznější použití v dalších průmyslových odvětvích. A to díky technologii, která stanovuje celosvětové standardy v oblasti simulace, monitorování procesů a kontroly kvality.

Obr. 5: Optický 3D měřicí systém s kamerou s vysokým rozlišením detekuje minimální odchylky a deformace dílu.


Obchodní jednotka Perfect Welding
Fronius Perfect Welding je inovativní jedničkou v oblasti obloukového svařování a celosvětovou jedničkou na trhu robotizovaného svařování. Odbor Fronius Welding Automation jako systémový dodavatel kromě toho realizuje zakázková automatizovaná kompletní svařovací řešení, např. v oblasti výroby nádrží nebo navařování na námořních plošinách. Portfolio doplňují svařovací zdroje pro ruční použití, příslušenství pro svařování a široké spektrum služeb. S více než 1 000 prodejních partnerů na celém světě je Fronius Perfect Welding zákazníkům velmi blízko.

Fronius International GmbH
Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu, Steinhausu a Sattledtu. Podnik má 5 660 zaměstnanců po celém světě a působí v oborech: svařovací technika, fotovoltaika a technika nabíjení akumulátorů. Díky 36 mezinárodním společnostem Fronius a prodejním partnerům / zastoupením ve více než 60 zemích dosahuje podílu exportu zhruba 92 procenta. Díky inovativním výrobkům a službám a také 1.321 uděleným patentům je společnost Fronius inovační jedničkou na světovém trhu.

Mohlo by se Vám líbit

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]

Digitalizace podniků: Česko je evropskou špičkou v elektronickém sdílení informací

České firmy patří v rámci EU ke špičce ve výměně dat v elektronické podobě, naopak podíl využívání ERP systémů se meziročně snížil. Nejen to vyplývá […]