Strojírenství

08. listopadu 2023 15:21

Soutěž Obal roku 2023 zná své vítěze

Letošní jubilejní 30. ročník soutěže Obal roku vyvrcholil slavnostním galavečerem ve čtvrtek 19. října v Aquapalace Praha, kde si prestižní ocenění v podobě skleněných trofejí odnesly společnosti Van De Velde Unipap, Antalis, Logik, a na prvním místě THIMM za Boxy pro T-phone launch pro firmu T-mobile.

Inzerce

Ze 34 vybraných obalů vybrala předsedkyně poroty Jana Žižková čtyři nejlepší obalové exponáty, kterými se staly – o třetí místo se rozdělily společnosti Antalis s papírovou vázací páskou a společnost Logik s interaktivním boxem pro kočky Brit Care Cat, na druhém místě společnost Van De Velde Packaging Unipap s obalovým řešením ADAPT. Na prvním místě se umístila společnost THIMM s Boxy pro T-phone launch pro zadavatele T-mobile, která byla přihlášená do kategorie Marketing, jež byla letošní novinkou.

Na prvním místě se umístilo obalové řešení Boxy pro T-phone launch pro T-mobile, které byly určení ke slavnostnímu uvedení nových telefonů na trh. Byly to velké boxy pro prodejny a malé boxy pro ambasadory a influencery.

„Mám radost, že nová kategorie Marketing přinesla tolik skvělých obalů. Ukazuje se, že obaláři jsou opravdu kreativní, protože tradiční obalový materiál použijí nejenom na obal, ale i na produkty, které jsou součástí obalu. Také dokázali, že správně použitý obalový materiál může podpořit značku produktu nebo produkt samotný. Opět je vidět, že transportní balení je silnou stránkou našich výrobců a že krabice z vlnité lepenky dnes vůbec nemusí být běžným či dokonce nudným obalem,“ komentuje dění Iva Werbynská, ředitelka Obalového institutu Syba, jež je organizátorem soutěže.

V soutěži byla také vyhlášena Cena udržitelnosti, kterou získala společnost Smurfit Kappa se svým obalem na Medovník – Lidl Mix a nově byla vyhlášena také cena Packaging Print Prize, za výjimečnou inovaci v tisku, kterou obdržela společnost Pebal za svůj obal na kávu Coffee Mountain Gorilla, kdy najednou lze vytisknout 6 barevných mutací obalu, což je opravdová novinka na trhu.

 


O soutěži OBAL ROKU
OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Celá soutěž vyvrcholí slavnostním předání ocenění na Galavečeru OBALu ROKU. Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Award. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

Generálním partnerem a zároveň partnerem třídění je společnost EKO-KOM, stříbrnými partnery jsou společnosti DS SMITH PACKAGING CZECH REPUBLIC, EMBAX-PRINT, FACHPACK, THIMM, SMURFIT KAPPA. Bronzovým partnerem je společnost Logik. Partnerem je Český svaz pivovarů a sladoven, veletrh BRAU-BEVIALE a společnost IPSOS. Záštitu nad akcí převzal Svaz obchodu a cestovního ruchu, Hospodářská komora České republiky, Zväz obchodu SR, Vel’vyslanectvo Slovenskej republiky v Prahe, Potravinářská komora České republiky, České Sdružení pro značkové výrobky, Slovenské združenie pre značkové výrobky a další. 

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]