Strojírenství

22. září 2017 14:40

Servo-výrobní a montážní systém BIMERIC Modulární výrobní platforma pro vysoce produktivní výrobu montovaných dílů

Majitelé servo-výrobního a montážního systému BIMERIC od firmy Bihler nyní vyrábí své produkty výrazně pružněji, s vyšší produktivitou a nižšími náklady.

Obsluha u ovládacího pultu VC 1

S ohledem na zadání je možné systém vybavit různými procesními moduly, které se integrují stavebnicovým systémem do platformy BIMERIC. Servosystém vtahuje drát či kovovou pásku odvíjenou přímo ze svitku, lisuje ji, ohýbá, navařuje kontakty, formuje závity, šroubuje šroubky různých velikostí a přivádí další potřebné, např. plastové, komponenty ze zásobníků a nakonec vše montuje dohromady. A to vše rychlostí i více než 100 kusů za minutu. Tyto hotové součástky (sestavy) mohou být dle přání zákazníka strojem na závěr třeba i zabaleny.

Inzerce

Jeden stroj pro všechna zadání

Touto plynulou výrobou na jednom stroji se zkracuje výrobní řetězec, snižují se náklady a lze tak dosáhnout vysoké produktivity ve výrobě. Moderní servo – a řídicí technika mimo jiné zaručují velice krátké časy nutné na přestavbu stroje a dovolují pružně reagovat na přání zákazníků. Především u malých a středních sérií a velkého počtu variant výrobků se stává BIMERIC jasným trumfem. Při změně produktu nebo jeho varianty jsou měněny pouze specifické „aktivní“ díly na jednotlivých procesních modulech. Následně již stačí pouze vyvolat z knihovny výrobní program a 100% opakovatelná výroba může začít. V případě potřeby dalších výrobních kroků je možné zařadit servo-procesní moduly z nabídky firmy Bihler pro různá použití, např. pro formování, montáž, manipulaci a přivádění dílů, stejně jako moduly pro laser nebo roboty.

Díky přehlednému rozdělení stroje na jednotlivá stanoviště je zajištěn i vynikající přístup během přestavby nebo údržby k těmto pracovním pozicím.

Ovládání podporuje uživatele

BIMERIC je vybaven vlastním řídicím systémem VariControl VC1. Nejmodernější software a hardware zaručuje velice jednoduché a intuitivní ovládání i při vysokých výrobních nárocích. Multimediální online nápověda „bASSIST“ integrovaná do systému VC1 napomáhá při práci obsluze videem, grafikou, textem a dalšími informacemi. Nepřetržité hlídání různých strojních a nástrojových funkcí zaručuje nejvyšší produktivitu stroje.

Součástky vyrobené v BIMERICu


Profil firmy

Firma Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG je společně s 900 zaměstnanci předním světovým dodavatelem systémů pro kompletní řešení lisování a ohýbání, svařování a finální montáž dílů. Technologie Bihler najdou uplatnění v průmyslových odvětvích jako je automobilový průmysl, elektrický a elektronický průmysl, zdravotnictví atd. Sídlo firmy se nachází v německém Halblechu. Další pobočky naleznete ve Füssenu (Německo), Phillipsburgu (USA) a Kunshanu (Čína). Obchodní zastoupení i v dalších zemích pak garantují zákazníkům perfektní servis.


www.bihler.de

© foto: Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG

 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]