Strojírenství

22. září 2017 14:40

Servo-výrobní a montážní systém BIMERIC Modulární výrobní platforma pro vysoce produktivní výrobu montovaných dílů

Majitelé servo-výrobního a montážního systému BIMERIC od firmy Bihler nyní vyrábí své produkty výrazně pružněji, s vyšší produktivitou a nižšími náklady.

Obsluha u ovládacího pultu VC 1

S ohledem na zadání je možné systém vybavit různými procesními moduly, které se integrují stavebnicovým systémem do platformy BIMERIC. Servosystém vtahuje drát či kovovou pásku odvíjenou přímo ze svitku, lisuje ji, ohýbá, navařuje kontakty, formuje závity, šroubuje šroubky různých velikostí a přivádí další potřebné, např. plastové, komponenty ze zásobníků a nakonec vše montuje dohromady. A to vše rychlostí i více než 100 kusů za minutu. Tyto hotové součástky (sestavy) mohou být dle přání zákazníka strojem na závěr třeba i zabaleny.

Inzerce

Jeden stroj pro všechna zadání

Touto plynulou výrobou na jednom stroji se zkracuje výrobní řetězec, snižují se náklady a lze tak dosáhnout vysoké produktivity ve výrobě. Moderní servo – a řídicí technika mimo jiné zaručují velice krátké časy nutné na přestavbu stroje a dovolují pružně reagovat na přání zákazníků. Především u malých a středních sérií a velkého počtu variant výrobků se stává BIMERIC jasným trumfem. Při změně produktu nebo jeho varianty jsou měněny pouze specifické „aktivní“ díly na jednotlivých procesních modulech. Následně již stačí pouze vyvolat z knihovny výrobní program a 100% opakovatelná výroba může začít. V případě potřeby dalších výrobních kroků je možné zařadit servo-procesní moduly z nabídky firmy Bihler pro různá použití, např. pro formování, montáž, manipulaci a přivádění dílů, stejně jako moduly pro laser nebo roboty.

Díky přehlednému rozdělení stroje na jednotlivá stanoviště je zajištěn i vynikající přístup během přestavby nebo údržby k těmto pracovním pozicím.

Ovládání podporuje uživatele

BIMERIC je vybaven vlastním řídicím systémem VariControl VC1. Nejmodernější software a hardware zaručuje velice jednoduché a intuitivní ovládání i při vysokých výrobních nárocích. Multimediální online nápověda „bASSIST“ integrovaná do systému VC1 napomáhá při práci obsluze videem, grafikou, textem a dalšími informacemi. Nepřetržité hlídání různých strojních a nástrojových funkcí zaručuje nejvyšší produktivitu stroje.

Součástky vyrobené v BIMERICu


Profil firmy

Firma Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG je společně s 900 zaměstnanci předním světovým dodavatelem systémů pro kompletní řešení lisování a ohýbání, svařování a finální montáž dílů. Technologie Bihler najdou uplatnění v průmyslových odvětvích jako je automobilový průmysl, elektrický a elektronický průmysl, zdravotnictví atd. Sídlo firmy se nachází v německém Halblechu. Další pobočky naleznete ve Füssenu (Německo), Phillipsburgu (USA) a Kunshanu (Čína). Obchodní zastoupení i v dalších zemích pak garantují zákazníkům perfektní servis.


www.bihler.de

© foto: Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG

 

Mohlo by se Vám líbit

Veletrhy wire & Tube nastavují nové standardy

Globální hráči z celého světa na vrcholném setkání oboru v Düsseldorfu Inzerce Veletrhy wire & Tube potvrzují i v roce 2024 (s více než 2.600 vystavovateli z 65 zemí) […]

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]