Strojírenství

21. května 2020 11:49

HEXAGON: Servisní středisko v Praze obdrželo akreditaci ISO 17025 pro kalibraci laser trackerů

Zavedené servisní středisko Hexagon v Praze v České republice nyní nabízí kompletní kalibraci systémů Absolute Tracker v kalibrační laboratoři nově akreditované dle ISO 17025.

Pražské servisní středisko divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon nyní oficiálně provádí rekalibrace laser tracker systémů v souladu s uděleným osvědčením o akreditaci dle ČSN EN ISO/IEC 17025. Nově akreditovaná kalibrační laboratoř zvyšuje stávající celosvětovou kapacitu společnosti Hexagon pro kalibrace prováděné v souladu s normou ISO 17025 a podporuje její cíl rozvíjet po celém světě lokalizovanou infrastrukturu služeb a podpory pro uživatele laser trackerů.

Kalibrace zařízení je složitá a velmi důležitá služba pro uživatele všech souřadnicových měřicích systémů, která zajišťuje neustávající přesnost dat v souladu s celosvětově uznávaným a plně vysledovatelným standardem. Kalibrace prováděné v souladu s normou ISO 17025 pro laser trackery zahrnují řadu testů, které ověřují všechny schopnosti zařízení, včetně sledovatelných testů přesnosti sond a optické stupnice, porovnání standardní frekvence dálkoměru a ultra vysoce přesného měření pomocí nainstalovaných lineárních systémů.

„Těší nás, že uživatelům systémů Absolute Tracker z celého světa můžeme nabídnout tuto novou službu,“ uvedl Tomáš Podlešák, Service Manager z pražského servisního střediska. „Udělali jsme všechno pro to, abychom splnili nejpřísnější požadavky na laboratoře certifikované ISO a nyní jsme hrdí, že provozujeme jedno z mála zařízení na světě, které může poskytovat kalibrace laser trackerů podle ISO 17025.“

Kalibrace dle ISO 17025 je k dispozici pro laser trackery společnosti Hexagon, včetně Leica Absolute Trackeru AT960 s Leica Absolute Scannerů LAS a LAS-XL, Leica T-Scan 5 a Leica T-Probe. Také včetně Leica Absolute Trackeru AT403 a Leica B-Probe a Leica Absolute Trackeru AT930.

„Obdržení akreditace servisního střediska v Praze je dalším krokem v našem plánu nabídnout zákazníkům po celém světě více míst, kde mohou využít těchto vysoce kvalitních služeb,“ dodal Colin Osborne, Technical Service Director pro laser trackery ve společnosti Hexagon. „Je naší prioritou mít vysoce odborný personál a zařízení na co největším počtu míst. Nechceme tak spoléhat pouze na centrální středisko jako mnoho jiných dodavatelů“.

Kalibrace laser trackerů v Praze je k dispozici uživatelům těchto systémů po celém světě. Stačí kontaktovat lokálního zástupce společnosti Hexagon. Středisko umožňuje objednat poskytované služby ve střední Evropě napřímo.

Akreditace laboratoře v Praze byla udělena Českým institutem pro akreditaci, o.p.s.


Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

 

Více informací na hexagonmi.com

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]