Strojírenství

16. května 2016 16:01

Rychloposuvové frézování ještě nikdy nebylo rychlejší! – Frézujete produktivně? A využíváte při hrubovacích operacích maximálního potenciálu svého stroje?

Nabízíme ucelenou řadu rychloposuvových fréz, díky které dostanete na výše položené otázky jednoznačně kladné odpovědi. Směle můžeme prohlásit, že na současném trhu nenajdete komplexní řadu rychloposuvových fréz s takovým výkonem a takovým potenciálem. Jsou to mistrovské nástroje, co se na každé dílně stanou hlavní hvězdou obrábění. Tato prodloužená ruka stroje Vám suverénně maximalizuje množství odebraného materiálu za jednotku času. A to na většině Vašich strojů! Zatímco na nových CNC strojích etablujete jejich reálné limity, tak starší stroje s těmito nástroji dostávají druhý dech a otevírají možnosti objevit dosud netušené limity.

Inzerce

Těmi limity v žádném případě nemyslíme přetěžování stroje s hraniční zátěží vřetene a ohlušujícím řevem, před kterým by utekla polovina dílny. Ale právě naopak, je to o nalezení rozumné zátěže. Ta je pro každý stroj individuální. Je velká škoda odsoudit starší stroj do světa hlemýžďů jen proto, že je osazen nástrojem s vysokém řezným odporem. Nebo takto degradovat nový stroj. Přitom kolikrát stačí pouhá výměna za moderní nástroj s progresivní řeznou geometrií, kdy lze při naprosto stejné zátěži stroje dosáhnout mnohonásobně vyšší produktivity!

Rychloposuvové frézování jako takové dnes není žádnou novinkou. Nabízí se již řadu let a mezi výrobci panuje velmi silná konkurence. O to složitější je v této oblasti přijít s něčím výjimečným, co by vyčnívalo. Toto se nám beze zbytku podařilo s řadou High Feed +, kdy na hrubování těžko naleznete lepšího kandidáta. V mnoha firmách touto novinkou doslova překonáváme sami sebe, jelikož již spoustu let tomuto segmentu dominujeme se starší řadou rychloposuvových fréz. To je sice již 5 let stará koncepce, nicméně pokud přijde řeč na poměr cena/výkon, tak je to dodnes velmi těžce překonatelný favorit. Mnoho našich zákazníků má na tomto nástroji postavené veškeré hrubování. S novou řadou High Feed + se nám podařilo tuto vysokou laťku ještě více zvednout! Již nelámeme rekordy pouze v poměru cena na jednu řeznou hranu a výkon, nyní sbíráme zlaté medaile i v surovém výkonu. Nadneseně řečeno, převádíme tzv. „veletržní podmínky“ do reálného provozu k zákazníkům. S touto řadou nástroje lze dosáhnout posuvu kolem 10 000 mm/min, a to nikoliv v nějakém měkkém blátivém materiálu a při miniaturní šponě, ale v tvrdé nástrojové oceli, při 70% překrytí (ae) průměru nástroje a třísce (ap) kolem 1 mm! V řeči zubového posuvu zde není problém dosahovat hodnot až 2 mm/ot/zub, a to při řezných rychlostech kolem 200 m/min. Podotýkáme, že toto nejsou žádné teoretické hodnoty, ale parametry, s kterými stabilně frézují naši zákazníci ve svém ostrém provozu, kde jsme tento nástroj zavedli.

Tato řada si určitě nepřivlastňuje slovo „produktivní“ pouze pro sebe. V bohatém sortimentu firmy Grumant nabízíme mnoho hrubovacích specialit na frézování, ať už věčně „hladové kukuřice“, nebo rovinné frézy s masivními vroubkovanými plátky. Nicméně jsou to frézy, které buď potřebují silný stroj, nebo jsou úzce profilované. Na rovinné frézování těžko použijete víceřadou kukuřici, a naopak na frézování obvodů není použitelná rovinná fréza. Na frézování kapes potom žádná z této silné dvojice.

A jak je na tom rychloposuvová fréza? Mnohem lépe. Je to až neuvěřitelně univerzální nástroj, vhodný do každé výroby. Pro jeho plnohodnotné využití nepotřebujete silný stroj nebo super tuhé upnutí. Je to takový nezastavitelný pracant, s kterým budete produktivně frézovat plochy, obvody, zahloubení děr a různorodé kapsy. Do plného materiálu se lze zavrtávat po rampě nebo šroubovici.

V sortimentu nabízíme velké množství variant těchto fréz, a to od průměru 16 mm až do průměru 160 mm. Vybrat si můžete ze stokových, stopkových s přesazeným průměrem, modulárních a nástrčného provedení na frézovacím trnu. Vše s podporou vnitřního chlazení, kdy se s oblibou používá kromě emulze i chlazení vzduchem. Tato řada má u našich zákazníků takový úspěch, že jsme začali vyrábět i specifické průměry, které nejsou obsaženy v katalogu. Všechny VBD mají 4 řezné hrany, v nejmenších průměrech se používá oboustranné koncepce plátků, ve středních průměrech čtvercová velikosti 10 a v největších čtvercová velikosti 14. Kromě toho je zde na výběr ještě z různých typů utvařečů třísek a mnoha karbidů.

Nový mikrozrnný karbid s multivrstvým PVD povlakem se pak osvědčil jako univerzální volba pro těžké hrubování ocelí i korozivzdorných ocelí. Při těchto operacích se maximálně využije houževnatost substrátu a vysoká odolnost povlaku proti otěru a vysokým teplotám umožňuje dosáhnout vysokých řezných rychlostí.


„Chcete i Vy ve své výrobě zařadit na vyšší rychlostní stupeň?“


To vše Vám rádi poskytneme s naší kvalitní technologickou podporou, příznivými cenami a dodacími termíny do druhého dne od objednání. Chcete i Vy ve své výrobě zařadit na vyšší rychlostní stupeň? Nebo už tento typ nástroje máte od konkurence a rádi byste porovnali zlepšení, která Vám přinese upgrade na naše řešení? Využijte této záminky a kontaktujte nás, Grumant s. r. o.!

GRUMANT s. r. o.
Bečovská 1435
Praha 22-Uhříněves
104 00 Praha 114
tel.: +420 283 870 731
fax: +420 283 870 733
obchod@grumant.cz
www.grumant.cz

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]