Strojírenství

09. října 2018 15:04

Roadshow pro zákazníky na Slovensku se Kovosvitu vydařila

V průběhu jednoho týdne projeli s obráběcím strojem MCV800 na korbě kamionu napříč Slovenskem. Absolvovali sedm zastávek v areálu podniků, které jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky. Výsledkem mise zástupců jihočeské strojírenské firmy Kovosvit MAS je řádově 40 absolvovaných jednání, konkrétní objednávky na nákup obráběcích strojů, prohloubení vztahů se zákazníky i příslib dalších jednání. Netradiční roadshow se vydařila a ve firmě už plánují její druhý ročník, který by se měl uskutečnit v rozšířené podobě.

Inzerce

„Soustředili jsme se převážně na východní Slovensko, kde jsme v letošním roce posílili náš obchodní tým o zkušeného prodejce. Vycházeli jsme z předpokladu, že tato oblast má velký potenciál, a zároveň je kvůli nedostatečné infrastruktuře obtížněji dostupná. Proto jsme zvolili variantu, že za zákazníky dorazíme my, právě formou roadshow,“ říká Jan Hruška, marketingový manažer Kovosvitu MAS, a doplňuje: „Na naši akci máme pozitivní ohlasy, přinesla dokonce konkrétní obchodní případy, takže ji hodnotíme velmi pozitivně.“

Pracovníci Kovosvitu, kteří s nápadem na roadshow přišli, vyšli z toho, že komerčně velmi úspěšné vertikální tříosé centrum MCV800 je natolik kompaktní (s rozměry 2086 mm x 2749 mm x 2470 mm a hmotností 4000 kg), že se do kamionu bez větších problémů vejde. Nebylo potřeba ani speciálně upravovat podlahu návěsu kamionu. Patky stroje, které se standardně připevňují k betonu, byly připevněny na zhruba pěti centimetrovou prkennou fošnu, do které se hmotnost stroje rozložila. Na místě pak k oživení postačila 360 V přípojka k elektřině. Jednoduché, elegantní a účelné řešení.

„Samozřejmě nám rozměry stroje pro účely jeho přepravy pomohly. Na každé zastávce prakticky stačilo sundat boční plachtu z návěsu kamionu, připojit obráběcí centrum k elektřině a prezentace mohla začít,“ popisuje Jan Hruška. Podle jeho slov se také potvrdilo, že pro zákazníky je možnost si stroj prohlédnout za chodu daleko přínosnější než například prohlížení produktového katalogu. „V České republice se stroj MCV800 stal brzy po uvedení na trh našimi zákazníky velmi žádaný a podobný ohlas vyvolal i na Slovensku,“ doplňuje Jan Hruška.

Roadshow Kovosvitu po slovenských městech měla celkem sedm zastávek. První se uskutečnila v Bánovcích nad Bebravou, kde sídlí servisní společnost Kovosvitu MAS pro Slovenskou republiku, firma TCP Technology MAS. Odtamtud se kamion se strojem přesunul na východní Slovensko, kde se uskutečnilo dalších šest zastávek. Firmy, které poskytly pro roadshow zázemí, byly většinou zákazníky Kovosvitu.

„Akci hodnotíme velmi pozitivně. Když roadshow porovnám například s účastí Kovosvitu na odborném veletrhu, podařilo se nám uskutečnit podobné množství obchodních jednání při výrazně nižších nákladech, a hlavně jsme se dostali blíž k našim zákazníkům. Proto již plánujeme její druhý ročník, na který bychom rádi přizvali také partnery z řad nástrojářů, dodavatelů CAD/CAM systémů či například chladících kapalin,“ doplňuje Jan Hruška.

 

Program Roadshow MCV800 2018

Termín Město Firma
3. 9. 11:00 Bánovce nad Bebravou Priemyselný park Tamax, a.s.; Bánovce nad Bebravou, Slatinská 1333 / 4, 957 04
4. 9. 12:00 Rožňava CWT Metal s. r. o.; Rožňava, Jovická 636, 049 51 Brzotín
5. 9. 9:00 Kechnec Leadec s.r.o.; Kechnec (Parkovisko Molex Slovakia a.s.), Kechnec 58, 265 044
5. 9. 14:00 Prešov Commerc Service s. r.o.; Prešov, Ku Surdoku 3, 080 01
6. 9. 9:00 Bardejov Kamax Tools s.r.o.; BARDEJOV, Priemyselná 3752, 085 01
6. 9. 14:00 Stropkov Lumasek s.r.o.; Stropkov,Pri rybníku 1862/15, 091 01
7. 9. 9:00 Snina Galvanizovňa; Snina Strojárska 20, 067 81

 

Strojírenský podnik Kovosvit MAS historicky vnímá Slovensko jako domácí trh. Kromě servisní společnosti se o zákazníky starají také obchodníci, kteří jsou zaměstnanci Kovosvitu. V letošním roce se více zaměřil na region východního Slovenska, kde posílil obchodní tým. Cílem Kovosvitu je dosáhnout v příštích letech na Slovensku obratu ve výši 4 miliony eur, což odpovídá zhruba 20% podílu na tomto segmentu trhu.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]