Strojírenství

02. prosince 2023 12:48

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení

Inzerce

Společnost Elvira, přední dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, oznámila, že Raise3D, poskytovatel flexibilních řešení aditivní výroby představil na veletrhu Formnext novou 3D tiskárnu Raise3D DF2. Jedná se o další milník firmy v jejím rozsáhlém portfoliu profesionálního a průmyslového 3D tisku a představuje vstup na trh resinového 3D tisku.

Řešení DF2, založené na technologii Digital Light Printing (DLP), se může pochlubit vysokou rychlostí a přesností tisku, maximální kvalitou povrchů, a vysokou mírou spolehlivostí a bezpečnosti. Bylo vytvořeno pro technické prototypování, tvorbu výrobních pomůcek a malosériovou výrobu, přičemž využívá rozmanitý výběr vysoce kvalitních pryskyřic. DF2 se vyznačuje pracovními postupy, které urychlují práci uživatelů s tiskárnou a optimalizují využití resinových technologií ve výrobě.

Řešení DF2 integruje několik komponent pro zajištění kompletního pracovního postupu 3D tisku:

  • Raise3D DF2 3D Printer: DLP tiskárna pro výrobu maloobjemových, hladkých a opakovatelných dílů s vysokým rozlišením, díky přesnému a spolehlivému systému pro zdvih osy Z, efektivnímu řízení materiálu, vyhřívané komoře, vysoce kvalitnímu optickému systému, pokročilými Anti-Aliasing a technologie Air-Peel technologiemi pro rychlé a snadné sejmutí vrstvy.
  • Raise3D DF Wash: Automatizované čisticí řešení s efektivním řízením procesu a snadnou údržbou. Může se pochlubit robustními čisticími schopnostmi s pomocí dvou-turbinového mytí a simulace ručního mytí, a systémem dvou-ventilátorového sušení vzduchem. Lze využít různé čisticí prostředky, jako je alkohol, IPA, TPM a voda.
  • Raise3D DF Cure: Pokročilá vytvrzovací stanice vybavená několika UV vytvrzovacími a zahřívacími profily. Využívá duální vytvrzovací zdroje napříč více vlnovými délkami (365/385/405 nm).
  • Raise3D Resins: Výběr pryskyřic na míru pro různé aplikace s dalšími variantami, které budou brzy uvedeny na trh, zahrnuje uživatelsky přívětivou pryskyřici Standard; pryskyřici Tough 2K trvanlivou a odolnou proti nárazu; High Detail umožňující vysoké rozlišení a extrémně jemné detaily; a Rigid 3K s vysokou tuhostí a vynikající tepelnou a chemickou odolností.
  • Software ideaMaker Slicing přizpůsobený pro řešení DF2, který zjednodušuje proces tisku DLP. Mezi nabízené funkce patří mimo jiné Anti-Aliasing, automatická podpora, kompenzace kontur, detekce přísavek, generování textur a zmenšená velikost Gcode.

„Vstup společnosti Raise3D, která přichází s premiérovou s nabídkou 3D tisku z polymerové pryskyřice, rozhodně vítáme,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elivira, distributora tiskáren Raise3D na českém a slovenském trhu. „Tato tiskárna má potenciál přinést vysokou hodnotu pro výrobní podniky všech velikostí. Po velmi pozitivních ohlasech a zkušenostech s tiskárnou Hyper-Speed od Raise3D jsme velmi rádi, že resinová tiskárna právě od tohoto výrobce obohatí široké portfolio našich 3D tiskáren dostupných na portále Abc3D.“

Dostupnost Raise3D DF2 na českém a slovenském trhu se očekává na konci prvního čtvrtletí roku 2024.

 


O společnosti Elvira

Elvira je od roku 1991 dodavatelem kancelářské techniky a služeb na českém a slovenském trhu. V současné době se prostřednictvím svého portálu Abc3D věnuje zejména dodávkám a servisu 3D technologií včetně stolních, profi a produkčních 3D tiskáren, 3D skenerů, softwaru, materiálu a dalších pomůcek. Je poskytovatelem technologií vedoucích 3D výrobců včetně 3D Systems, Raise3D, BCN3D a Omni3D. K zákazníkům společnosti patří zejména průmyslové výrobní společnosti z odvětví automotive, strojírenství, robotiky a letectví, dále pak organizace ve školství a zdravotnictví. Společnost Elvira si zakládá na komplexním a individuálním přístupu k zákazníkům a umožňuje využít všech prezentovaných 3D technologií ve formě služby na míru.

Více na www.abc3d.cz

O společnosti Raise3D

Raise3D je jeden z největších světových výrobců 3D tiskáren FFF/FDM technologie a navrhuje a vyrábí vysoce výkonné 3D tiskárny a řešení aditivní výroby pro malé a střední podniky a malé a střední podniky. S pobočkami v Kalifornii, Texasu, Rotterdamu a Šanghaji je Raise3D certifikovanou společností ISO9001:2015 a ISO14001, která má pozici lídra ve vývoji kompletních řešení využívajících technologii aditivní výroby FFF pro polymery, kompozitní a kovové materiály.

Společnost Raise3D má centrálu ve Spojených státech a další zastoupení v Evropě a Asii. Její produkty využívají nejrůznější průmyslové obory jako je letectví, strojírenství, lékařství, vojenství a v neposlední řadě také školství. Jako přední výrobce průmyslových 3D tiskáren se Raise3D věnuje oblasti flexibilní výroby, která zákazníkům pomáhá zlepšit si svou konkurenční výhodu využitím všech předností aditivní výroby.

Raise3D pokračuje ve svém závazku k inovacím s pokračujícími investicemi do vývoje pryskyřice. Na obzoru je široká škála materiálů, jako je vysokoteplotní pryskyřice, pro díly pro konečné použití ve výrobě, které splňují speciální požadavky aplikací a které pohánějí technologický pokrok.

Společnost si uvědomuje nedílnou roli, kterou hraje vývoj pryskyřičných materiálů při rozvoji aplikací 3D tisku. Z tohoto důvodu je společnost Raise3D hrdá na to, že může přidat vývoj pryskyřice jako klíčovou kompetenci v rámci své organizace s průběžným přerozdělováním interních zdrojů k jejímu rozvoji.

Raise3D je navíc hrdá na to, že může spolupracovat se strategickými partnery, jako jsou Henkel a BASF Forward AM. Se zavedením řešení DF2 společnost Raise3D úspěšně ověřila širokou škálu materiálů, včetně LOCTITE 3D IND405™ a LOCTITE 3D PRO476™, Ultracur3D® RG 3280 a Ultracur3D® RG 1100 B.

V rámci firemní strategie bude řešení Raise3D DF2 i nadále podporovat otevřenou materiálovou platformu pro inovace, aby jejich zákazníci mohli prozkoumat nové možnosti v oblasti 3D tisku na pryskyřici. Se spuštěním řešení DF2 společnost Raise3D s potěšením oznamuje program ORP (Open Resin Program). Spolupráce mezi Raise3D a Resin Manufacturers s cílem identifikovat a vybrat nejvýkonnější pryskyřice pro řešení Raise3D DF2.

Více na www.raise3d.com

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]