Strojírenství

30. září 2018 23:49

První společná konference HxGN LOCAL ČESKO A SLOVENSKO 2018

Ve dnech 11. – 12. září 2018 se poprvé konala společná uživatelská konference tří divizí nadnárodního koncernu Hexagon, které mají v České republice a na Slovensku své ochodní zastoupení.

Divize Hexagon Safety & Infrastructure, Hexagon Manufacturing Intelligence a Hexagon PPM letos poprvé uspořádaly společnou uživatelskou konferenci, během které klientům představily novinky, zajímavosti, tipy a triky z oblasti 3D měření, softwarových a hardwarových řešení.

Inzerce

Dopolední program prvního dne konference byl společný pro zákazníky všech tří divizí. Konferenci otevřela Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady a poté následovaly úvodní přednášky Sales Viceprezidentů pro region CEE divizí Manufacturing Intelligence a Safety a Infrastructure. Dopolední program uzavřely úvodníky generálních ředitelů lokálních poboček všech tří divizí.

Odpolední program byl tvořen jednotlivými bloky v rámci divizí. V divize Manufacturing Intelligence probíhaly paralelně 2 sekce. První sekcí byl blok přednášek, který byl věnován různorodým tématům napříč produktovým portfoliem Manufacturing Intelligence. Hlavními tématy byly souřadnicové měřicí stroje, měřicí ramena nebo systémy s bílým světlem.  Část tohoto bloku byla věnována měření speciálních geometrií. Diskutovalo se i o metrologických softwarech a jejich nástrojích pro řízení údajů o kvalitě.

Druhou sekcí byl Seminář PC-DMIS. Seminář byl kompletně věnován tomuto přednímu metrologickému softwaru.

Druhý den byl tvořen sérií workshopů, které byly zaměřeny na praktické ukázky nových vlastností produktů. Cílem těchto workshopů bylo poskytnout zákazníkům náměty a tipy, jak rozšířit jejich řešení o nové funkce a  služby. Pracovalo se se skenery s bílým světlem AICON MoveInspect XR8, Aicon StereoScan neo, AICON PrimeScan a BLAZE600A, se souřadnicovým měřicím strojem TIGO SF a přenosným měřicím ramenem Absolute Arm.

,,Chceme zákazníkům představit inovativní řešení a aktuální trendy v oblasti 3D měření a podat jim komplexní informace o novinkách v naší nabídce. Chceme, aby získali nové poznatky a zkušenosti, které následně využijí ve výrobě. Jsme proto připraveni jim poskytnout maximum informací,“ říká Jaroslav Veselý, generální ředitel divize Manufacturing Intelligence.

Praha 1.9. 2018

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]