Strojírenství

01. února 2019 09:08

Průmyslovka v Hronově má nové dílny pro automechaniky za 14 mil.

Střední škola průmyslová, textilní a polygrafická v Hronově na Náchodsku pořídila nákladem 14 milionů korun nové dílny pro výuku automechaniků a nástrojařů. Podle Královéhradeckého kraje, který je zřizovatelem školy, by žáci díky modernímu vybavení dílen měli být lépe připraveni na budoucí povolání. Investice, kterou z většiny zaplatí dotace z evropských fondů, zapadá do snahy kraje podpořit technické obory vzdělávání.

„V Hronově jsme kromě rekonstrukce odborných učeben a dílen investovali i do pořízení moderního vybavení pro výuku oboru nástrojař a automechanik,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro školství a kulturu Martina Berdychová (Východočeši). Projekt zahrnoval rekonstrukci stávajících odborných učeben a jejich zázemí. Stavbaři postavili nový vstup do objektu, sanovali vlhké zdivo, opravili střechu a instalovali nové elektrorozvody, vzduchotechniku, topení.

Inzerce

Škola již před lety jako první v Královéhradeckém kraji zavedla výuku programování a obsluhu průmyslových robotů v součinnosti s obráběcími stroji. Nyní škola získala další moderní technologie, mezi které patří i laserové řezání a elektroerozivní obrábění. „Právě druhá z technologií je v současné době na středních školách v republice výjimečná. V rámci praktické výuky se tak žáci dostávají k technologiím, které doposud znali jen teoreticky,“ uvedl ředitel školy Josef Matyáš.

Střední škola průmyslová, textilní a polygrafická vznikla k 1. červenci 2018 splynutím Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky, Červený Kostelec, Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí a Střední průmyslové školy Hronov. V Hronově nyní nabízí dva maturitní obory elektrotechnika a strojírenství a čtyři učňovské obory elektrikář, nástrojař, automechanik a výrobce textilií. Nově bude škola vyučovat i obor mechanik seřizovač.

Největší investici do středních škol udělal kraj v poslední době do Střední školy Zemědělská akademie a Gymnázium v Hořicích na Jičínsku. V prosinci tam stavbaři dokončili rekonstrukci školního statku za téměř 100 milionů korun. Škola by se díky tomu měla stát centrem zemědělského vzdělávání v Královéhradeckém kraji.

Zdroj: ČTK

ry sd

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]