Strojírenství

13. listopadu 2021 16:35

Přední tchajwanské společnosti na poli inteligentního strojírenství představily svá řešení partnerům na českém trhu

Ve středu 10. listopadu 2021 se pětice tchajwanských strojírenských společností vyznamenaných oceněním Taiwan Excellence, a to HIWIN Technologies, JEENXI Technologies (Sunmill), Fair Friend Enterprise (FFG), Tongtai Machine & Tool Co. a AXILE Machine (Buffalo Machinery), zúčastnila webináře nazvaného „Taiwan Excellence – Posouvání hranic inteligentní výroby“. Akce se konala pod záštitou Tchajwanské kanceláře zahraničního obchodu (Bureau of Foreign Trade Taiwan, R.O.C – BOFT) a Tchajwanské rady pro rozvoj zahraničního obchodu (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA).

Wen-Hsien Hsu, předseda Tchajwanské asociace výrobců obráběcích strojů a jejich příslušenství, v úvodu webináře zdůraznil, že inteligentní výrobní technologie jsou v kontextu vývoje průmyslu 4.0 klíčovým faktorem pro všechny společnosti. Tchaj-wan disponuje vysoce rozvinutými informatickými systémy a špičkovým komunikačním průmyslem, zároveň místní odborníci dokáží integrovat pokročilá softwarová i hardwarová řešení také do oblasti strojírenství. To jim dává dostatečnou mobilitu a flexibilitu, aby vytvářeli vysoce přesné high-tech produkty, které uživatelům zajišťují přidanou hodnotu, ale zároveň s tím s ohledem na potřeby globálních nákupčí zachovávají konkurenční ceny.

Maurice Chang, senior ředitel marketingu společnosti HIWIN, představil inteligentní 4.0 kuličkový šroub (intelligent 4.0 Ballscrew), první svého druhu na světě. Díky hybridnímu senzoru a pokročilému algoritmu disponuje funkcí předvídání životnosti, která pomáhá zcela eliminovat prostoje strojů. Jeho inteligentní mazání také šetří spotřebu oleje o 40 až 70 %. Lze jím detekovat i teplotu a vibrace, čímž se předchází chybám způsobeným tepelným efektem a je možné sledovat abnormality. Všechna data jde vizualizovat na dálku v reálném čase. Toto řešení je optimální pro udržení vysoké produktivity a zajištění stabilní kvality výrobků, je šetrné k životnímu prostředí a pomáhá snadnému plánování harmonogramů údržby.

Lucy Chen, odborná asistentka ve společnosti JEENXI, předvedla její nejnovější pětiosé obráběcí centrum (UH500) charakteristické designem hydraulického válce a využitím lineárních vodicích drah. Toto obráběcí centrum je ideální pro vytváření složitých tvarů a vícenásobně zakřivených dílů v pokročilých výrobních procesech. Jeho zapojení do výrobního procesu také zkracuje dobu cyklu a zvyšuje efektivitu. Kromě toho je lze uplatnit také ve víceprocesním obrábění, kde řeší problémy s výměnou obrobků, a pomáhá tak uspokojovat poptávku po různorodých, avšak objemově menších zakázkách.

Dále nachází uplatnění v automobilovém či leteckém průmyslu, ve zdravotnictví nebo větrné energetice.

Miro Lin, generální ředitel divize inteligentní výroby a datových služeb společnosti FFG, která je třetí největší strojírenskou skupinou na světě, na webináři odprezentoval AI pětiosé obráběcí centrum s otočnou hlavou (UB-660) využívající prvky umělé inteligence. Tento produkt odpovídá potřebám velkosériové, vysoce přesné výroby. Krom toho FFG také minimalizuje administrativní zátěž výrobců díky detekci komponent a údržbě založené na umělé inteligenci, jež snižují potřebu fyzické kontroly zařízení.

Jolly Wu, manažer asistovaného prodeje společnosti Tongtai, jež je předním tchajwanským výrobcem obráběcích strojů známým díky svým realizacím na klíč, se zaměřil na řešení Tongtai v oblasti automatizace zahrnující hardware, software a management. Ta umožňují napojit stroje k různým nakládacím a vykládacím zařízením či různým typům příslušenství pro optimalizaci produktivity. Kromě toho Tongtai nabízí i robotické rameno s 3D vizuálním systémem či další služby, jako jsou dva různé způsoby nakládání, kontrola kvality v reálném čase, funkce výrobního plánu či zapojení strojů v rámci sítě. Jejich kombinací se zvyšuje provozní efektivita společností působících
v široké škále odvětví.

Erica Tsai, manažerka prodejů společnosti AXILE, představila unikátní technologie SMT™ a ART™, jež umožňují implementaci řady inovativních řešení pro automatickou výměnu palet a flexibilních výrobních systémů. Digitální automatizační řešení od AXILE pomáhají zákazníkům zdokonalit efektivitu provozu a zvýšit jejich produktivitu až o 30 až 200 %. Možnost bezobslužné výroby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu je také přínosem ve snahách snížit nadbytečnou spotřebu energie i náklady na zaměstnance.

Webinář živě sledovalo 67 účastníků, včetně zástupců nejvýznamnějších oborových médií i předních strojírenských firem, a to jak místních, tak zahraničních. Pro všechny, kteří chtějí získat více informací o tchajwanské strojírenské produkci, je k dispozici Digitální pavilon Taiwan Excellence (https://world.taiwanexcellence.org/en/categories/machine-tools).

Záznam webináře „Taiwan Excellence – Posouvání hranic inteligentní výroby“ je dostupný na  https://www.youtube.com/watch?v=Q6YR9Ea8OKE.

Wen-Hsien Hsu, předseda Tchajwanské asociace výrobců obráběcích strojů a jejich příslušenství, uvedl webinář.

Maurice Chang, senior ředitel marketingu společnosti HIWIN, představil inteligentní produkty HIWIN pro kontrolu pohybu.

Lucy Chen, odborná asistentka ve společnosti JEENXI, hovořila na téma vysoce efektivních systémů pro automatickou výrobu.

Miro Lin, generální ředitel divize inteligentní výroby a datových služeb společnosti FFG, mluvil na téma inteligentní výroby FFG a budoucích příležitostí jejího uplatnění.

Jolly Wu, manažer asistovaného prodeje společnosti Tongtai, se zaměřil na výhody přechodu k inteligentním metodám výroby.

Erica Tsai, manažerka prodejů společnosti AXILE, hovořila o tom, jak v době po vypuknutí pandemie COVID-19 integrovat principy inteligentní výroby za účelem zvýšení efektivity a odolnosti.


O Taiwan Excellence, Tchajwanské kanceláři zahraničního obchodu a Tchajwanské radě pro rozvoj zahraničního obchodu

(1) Taiwan Excellence

Ocenění Taiwan Excellence Awards je Ministerstvem hospodářství Tchaj-wanu udíleno od roku 1993 za podpory Tchajwanské rady pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA). Všechny výrobky nesoucí tuto značku získaly titul Taiwan Excellence na základě vynikajících výsledků v oblastech výzkumu a vývoje, designu, kvality či marketingu a prošly přísným procesem hodnocení. Představují proto příklady výjimečné, inovativní tchajwanské produkce, již vyzdvihla místní vláda. Oceněné výrobky ztělesňují tchajwanskou průmyslovou zdatnost a pyšní se vynikající kvalitou. Symbol Taiwan

Excellence je jako ochranná známka uznáván celosvětově a je propagován ve 106 zemích a regionech. Více informací naleznete na http://www.taiwanexcellence.org.

(2) Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu, MOEA (BOFT)

Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu (BOFT), jež spadá pod Ministerstvo hospodářství (MOEA) Tchaj-wanu zodpovídá za implementaci strategií a předpisů týkajících se zahraničního obchodu, hospodářské spolupráce a zahraničních investic. BOFT spolupracuje s Tchajwanskou radou pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA) na mnoha projektech a aktivitách na podporu obchodu na mezinárodní i domácí úrovni.

(3) Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA)

Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA) je přední tchajwanská nezisková polovládní organizace podporující obchod. TAITRA je společně financována vládou, průmyslovými asociacemi a několika komerčními organizacemi. Pomáhá tchajwanským podnikům při posilování jejich mezinárodní konkurenceschopnosti a při řešení výzev, kterým čelí na zahraničních trzích. Spolu se sesterskými organizacemi Taiwan Trade Center (TTC) a Taipei World Trade Center (TWTC) vytvořila TAITRA prostřednictvím efektivních propagačních strategií již řadu obchodních příležitostí. Více informací na www.taitra.org.tw.

 

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]