Strojírenství

29. května 2023 23:59

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří mezi významné výrobce nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí. Dodává podlahové rošty do Evropy, na Střední východ, ale i do USA a Číny. Na trhu je téměř 30 let.

Inzerce

„Působíme na trhu ocelových konstrukcí již od roku 1994. Od svého založení se zaměřujeme na kompletní služby spojené s dodávkami podlahových roštů a schodišť pro stavební a technologické ocelové konstrukce. Od roku 1999 jsou všechny naše systémy certifikovány dle normy ČSN EN ISO 9001:2001, což nám umožnilo další rozvoj a vyšší kvalitu nabízených služeb,“ říká majitel společnosti Kytulava Vladimír Kutý.

Systémy podlahových roštů nebo schodišťových stupňů nachází své využití především v exteriéru. Najdeme je tak u lehkých konstrukčních staveb, jako jsou třeba rozhledny (podlahové rošty Kytulava byly využity například při stavbě rozhledny Mařenka na Třebíčsku), hojně využívány jsou také při stavbách tribun. Své místo mají ale i například v potravinářském průmyslu.

Využití ocelových konstrukcí nabízí řadu výhod, kromě nízkých pořizovacích nákladů je to také možnost konstrukci rozebrat a opakovaně použít. Rošty i stupně jsou navíc bezpečné, protipožární a protiskluzové, proto jsou vhodné jak v exteriéru, tak i v extrémnějším podmínkách průmyslových staveb s výkyvy teplot nebo vlhkosti.

Podlahové rošty: svařované nebo lisované

Odporově svařované rošty jsou označeny jako „SP“ a skládají se z nosné lišty a kroucené čtyřboké vzpěry, která je do ocelových nosných lišt tlakově přivařena. To znamená, že nosné prvky jsou tvořeny ocelovými pásy a svařované vzpěry slouží k zajištění jejich konstrukce ve volitelné vzdálenosti, kterou lze upravit na výrobní lince na míru. Jedná se o moderní technologii výroby, která nabízí vysokou tuhost a pevnost a zároveň jsou tyto rošty lehčí než lisované.

Lisované rošty jsou označeny jako „P“ a skládají se z nosné lišty a vzpěry, která je zalisována specifickým tlakem do předem vyražených štěrbin v nosné liště. Výřezy v nosné liště mají tvar S, X, nebo Y a v okamžiku vtlačení do nosných lišt se vzpěra v místě styku s nosnou lištou částečně zdeformuje. Tato deformace zajišťuje pevnost spoje, a proto není nutné žádné následné svařování spoje. Lisované rošty jsou mnohem estetičtější, proto je lze využít například i v industriálních interiérech nebo v komerčních stavbách.

Schodišťové stupně

Odporově svařované schodišťové stupně jsou vyráběny z rohoží „SP“ jejich řezáním na odpovídající rozměry schodiště. Dále je tento řezaný rošt opatřen bočnicemi s předvrtanými otvory pro připevnění ke konstrukci a s bezpečnostní protiskluzovou nášlapnou hranou. Všechny svary jsou očištěny a zabroušeny, aby nedošlo k poranění při manipulaci a montáži schodiště.

Žebříkové příčky

Žebříkové příčky tvoří doplněk k podlahovým roštům. Jedná se o schůdky pro svislé žebříky, které mají z bezpečnostních důvodů protiskluzovou perforaci na pochozí ploše. Tyto žebříkové příčky lze použít tam, kde je primárním problémem bezpečnost. Příčky žebříku jsou standardně dodávány v surovém stavu – černé, ale mohou být povrchově upraveny zinkováním nebo lakovány.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]