Strojírenství

07. října 2021 07:49

Parker Hannifin nabírá. Kromě platu láká lidi i na přátelskou firemní kulturu a udržitelné hodnoty

Společnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v technologiích a systémech pro řízení pohybu, plánuje posílit své české týmy. A to zejména v Chomutově a v Sadské. Přitom nehledá jen pozice ve výrobě či operativě, ale například také plánovače výroby, IT specialisty nebo inženýry pro hledání strategických zdrojů.

Inzerce

Kromě v regionu nadstandardního finančního hodnocení láká především na přátelskou firemní kulturu a přesvědčivou vizi společnosti, která by ráda už v roce 2040 dosáhla uhlíkové neutrality.

„V našem případě není udržitelnost nějaký momentální výkřik. V tomto ohledu se v dobrém slova smyslu projevuje to, že jsme globální leader. Snižujeme přímé i nepřímé emise, pokud je to jen trochu možné, vždy upřednostňujeme spolupráci s lokálními a regionálními dodavateli. Navíc nám tyhle závazky už reálně pomáhají při hledání nových uchazečů, protože zejména mladí Češi na téma udržitelnosti stále častěji slyší,“ říká Ivan Cidrych, personální ředitel pro region střední a východní Evropy.

Společnost Parker Hannifin přináší řešení, která pomáhají zavádět čistší a účinnější energii, elektrifikaci, snižování hmotnosti vozidel a další inovace s pozitivním globálním environmentálním vlivem na stovky až tisíce společností napříč průmyslovým, automobilovým i leteckým a kosmickým odvětvím. Ale velmi aktivní je také lokálně – ať už jde o neustálou snahu zlepšovat ekologické podmínky ve městech a okolí svých závodů, nebo o dlouhodobou podporu charitativních projektů, jež pomáhají začlenit lidi zpátky do společnosti. Jen v loňském roce podpořila významnými částkami například Konto Bariéry, Ligu vozíčkářů nebo Nadaci Jakuba Voráčka.

Dobrá pracovní kultura

Velmi přísně nastavená pravidla má Parker Hannifin také v oblasti firemní kultury. „V letošním roce jsme udělali dvě kampaně, jejímiž ambasadory se stali sami zaměstnanci. Ne z donucení, ale z toho, že mají práci v Parker Hannifin opravdu rádi. Pět osobností z chomutovské pobočky jsme vybrali, aby sami představili svoje důvody, proč u nás pracují. Nejčastěji padala slova jako klidné podmínky, přátelská atmosféra, velký prostor pro vzdělávání a zlepšování a férovost. Poslední body jsou z velké části dány tím, že máme celosvětově velmi dobře nastavené procesy,“ doplňuje Ivan Cidrych.


O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte vice na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]