Strojírenství

23. července 2019 08:19

Obráběcí centra QUASER

Světový výrobce obráběcích strojů QUASER stále inovuje výrobky a přináší na trh každý rok mnoho nových modelů a inovovaných strojů.

Obráběcí centra, přicházející na český trh prostřednictvím firmy MACH TRADE, lze v zásadě rozdělit do několika kategorií:

A) vertikální obráběcí centra

Inzerce

Mezi vertikálními centry má doslova unikátní postavení nejmenší model MV 134 – tento stroj je výsledkem společného vývoje firem QUASER a japonského gigantu MATSUURA a obsahuje veškeré prvky japonské konstrukční školy obráběcích strojů. Jednoznačně lze říci, že je to „JAPONEC“, kterého můžete získat za příjemné taiwanské ceny. Impozantní je unikátní rozměr pracovního stolu tohoto stroje, stejně tak jako osové pojezdy. Navíc je jako jediný nám známý zástupce „malých“ center na českém trhu vybaven příčnými vynášecími šneky třísek a špon, čímž umožní plnou automatizaci třískového hospodářství stroje bez nutnosti, aby obsluha stroje ztrácela cenný provozní čas stroje nějakým „šťoucháním“ třísek na vynášecí dopravník nebo do „šuplíku“ na třísky.

Vertikální obráběcí centra

B) pětiosá obráběcí centra

Firma QUASER vyrábí pětiosá vertikální obráběcí centra ve dvou základních řadách:

řada MF – základní skelet ve tvaru „C“,

řada UX – základní skelet portálové konstrukce – firma se soustřeďuje na další rozvoj této koncepce strojů, protože má doloženo, že právě portálová konstrukce základního skeletu vytvoří nejtužší strukturu pro dlouhodobou přesnost obrábění. Firma představuje v této oblasti dvě pozoruhodné novinky, které si zaslouží samostatnou prezentaci.
Oba nové modely jsou k dispozici jak v základním provedení, tak i ve verzi APC s paletami.

Otočné stoly jsou vybaveny moderními momentovými motory zajišťujícími vysokou rychlost otáčení/naklápění a neskutečnou přesnost pohybů. Stroje lze vybavit širokou škálou různých vřeten včetně lineárních s kužely jak BT / ISO 40, tak i HSK 63 A.

Na obrázcích níže jsou znázorněny skupiny otočného a naklápěcího stolu včetně příčného posuvu u strojů UX 500 a UX 630.

Pětiosá obráběcí centra


www.machtrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]