Strojírenství

23. července 2019 08:19

Obráběcí centra QUASER

Světový výrobce obráběcích strojů QUASER stále inovuje výrobky a přináší na trh každý rok mnoho nových modelů a inovovaných strojů.

Obráběcí centra, přicházející na český trh prostřednictvím firmy MACH TRADE, lze v zásadě rozdělit do několika kategorií:

A) vertikální obráběcí centra

Inzerce

Mezi vertikálními centry má doslova unikátní postavení nejmenší model MV 134 – tento stroj je výsledkem společného vývoje firem QUASER a japonského gigantu MATSUURA a obsahuje veškeré prvky japonské konstrukční školy obráběcích strojů. Jednoznačně lze říci, že je to „JAPONEC“, kterého můžete získat za příjemné taiwanské ceny. Impozantní je unikátní rozměr pracovního stolu tohoto stroje, stejně tak jako osové pojezdy. Navíc je jako jediný nám známý zástupce „malých“ center na českém trhu vybaven příčnými vynášecími šneky třísek a špon, čímž umožní plnou automatizaci třískového hospodářství stroje bez nutnosti, aby obsluha stroje ztrácela cenný provozní čas stroje nějakým „šťoucháním“ třísek na vynášecí dopravník nebo do „šuplíku“ na třísky.

Vertikální obráběcí centra

B) pětiosá obráběcí centra

Firma QUASER vyrábí pětiosá vertikální obráběcí centra ve dvou základních řadách:

řada MF – základní skelet ve tvaru „C“,

řada UX – základní skelet portálové konstrukce – firma se soustřeďuje na další rozvoj této koncepce strojů, protože má doloženo, že právě portálová konstrukce základního skeletu vytvoří nejtužší strukturu pro dlouhodobou přesnost obrábění. Firma představuje v této oblasti dvě pozoruhodné novinky, které si zaslouží samostatnou prezentaci.
Oba nové modely jsou k dispozici jak v základním provedení, tak i ve verzi APC s paletami.

Otočné stoly jsou vybaveny moderními momentovými motory zajišťujícími vysokou rychlost otáčení/naklápění a neskutečnou přesnost pohybů. Stroje lze vybavit širokou škálou různých vřeten včetně lineárních s kužely jak BT / ISO 40, tak i HSK 63 A.

Na obrázcích níže jsou znázorněny skupiny otočného a naklápěcího stolu včetně příčného posuvu u strojů UX 500 a UX 630.

Pětiosá obráběcí centra


www.machtrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku. Inzerce 3D […]

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]