Strojírenství

08. listopadu 2023 21:16

Nový život pro posuvný regál

Modernizace jako alternativa k nákupu nového systému ve společnosti thyssenkrupp Materials Hungary

17 let starý pojízdný regálový systém od společnosti thyssenkrupp Materials Hungary byl modernizací přizpůsoben současnému stavu techniky. Společnost OHRA vyměnila v rámci komplexní modernizace poškozené mechanické díly a modernizovala celou elektrotechniku. Modernizace zajišťuje, že systém bude i v budoucnu pracovat s vysokou úrovní dostupnosti, takže společnost thyssenkrupp Materials může i nadále spolehlivě a včas dodávat zboží svým zákazníkům.

Inzerce

Náhradní díly již nejsou k dispozici

Společnost thyssenkrupp Materials Hungary je jednou z předních obchodních společností na trhu s ocelí, lehkými kovy, barevnými kovy a plasty v Maďarsku. Společnost v roce 2005 instalovala paletové regály na pojízdných vozících, aby měla přímý přístup k velkému množství různých plechových svitků s vysokou skladovací kapacitou. Po 17 letech provozu se však ukazuje, že zásobování náhradními díly je stále obtížnější. Mnoho komponent řídicího a rozvodného systému posuvných regálů bylo vyřazeno z výroby nebo již nebyly k dispozici. Protože však ocelová konstrukce stále splňovala všechny požadavky, rozhodla se společnost thyssenkrupp Materials Hungary pro modernizaci zařízení. Vzhledem k tomu, že společnost OHRA již naplánovala a nainstalovala pojízdný konzolový regálový systém ve společnosti thyssenkrupp Materials Hungary, byl tento specialista na těžkou skladovací techniku pověřen také modernizací pojízdného regálového systému na svitky – i když ten byl v té době instalován externím dodavatelem.

Zcela nové skříňové rozvaděče

V první fázi vyměnila OHRA všechna kolečka a ložiska koleček – celkem 560 kusů – na pojízdných vozících. Ve druhém kroku byly kompletně vyměněny skříňové rozvaděče, včetně kabeláže – zde byly doposud instalovány zastaralé komponenty, pro které již nebyly k dispozici náhradní díly ani servis. Všechny funkce a diagnostika se dnes ovládají pomocí intuitivního barevného dotykového displeje. Funkce pozvolného spuštění nyní zajišťuje šetrný rozjezd a brzdění pojízdných vozíků – snižuje se tak opotřebení a chrání se uložené zboží. Bezpečnostní systém byl rovněž aktualizován, aby i nadále splňoval bezpečnostní požadavky. Celý regálový blok a každý pojízdný vozík byly mimo jiné vybaveny samokontrolními optickými senzory vpředu a vzadu.

Bezpečné a spolehlivé

Komplexní modernizační opatření byla dokončena během dvou týdnů. Díky modernizaci společnost OHRA zajistila, že pojízdný regálový systém bude spolehlivě sloužit po mnoho dalších let. S moderním řídicím systémem a špičkovým bezpečnostním systémem splňuje modernizované zařízení stejné požadavky jako nový regálový systém, ale vyžádalo si jen zlomek investic.

 


O firmě thyssenkrupp Materials Hungary:

thyssenkrupp Materials Hungary je přední firma v Maďarsku specializující se na prodej materiálů z oceli, lehkých a pestrých kovů a plastů. Díky široké nabídce výrobků, různým možnostem zpracování materiálů, velkým skladovacím kapacitám a celostátní distribuční síti je tento dceřiný podnik společnosti thyssenkrupp AG dodavatelem maďarského průmyslu. thyssenkrupp Materials Hungary přitom nabízí svým zákazníkům řešení z jedné ruky, když své spolehlivé dodávky materiálu doplňuje o další služby. Skladem je neustále více než 3 200 druhů zboží, které je expedováno do 24 hodin od objednání.

O společnosti OHRA:

Společnost OHRA patří na evropském trhu již více než 40 let k lídrům skladové techniky s velkou nosností. Je specialistou na skladování obzvláště dlouhého, těžkého či neskladného zboží. Na trhu skladové techniky se osvědčily její konzolové a paletové regály. Ty se vyznačují mimořádně vysokou nosností, odolností a dlouhou životností. Portfolio přitom sahá od jednoduchých regálových řešení přes kompletní regálové haly až po komplexní, plně automatizované skladovací systémy pro podniky všech velikostí a celou řadu odvětví. Všechny výrobky společnosti OHRA jsou vyráběny v pobočce Kerpen (Německo). Společnost OHRA má v současnosti díky vlastním distribučním kancelářím zastoupení ve 14 evropských zemích a v dalších 14 zemích je zastoupena prostřednictvím obchodních partnerů.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]