Strojírenství

08. listopadu 2023 21:16

Nový život pro posuvný regál

Modernizace jako alternativa k nákupu nového systému ve společnosti thyssenkrupp Materials Hungary

17 let starý pojízdný regálový systém od společnosti thyssenkrupp Materials Hungary byl modernizací přizpůsoben současnému stavu techniky. Společnost OHRA vyměnila v rámci komplexní modernizace poškozené mechanické díly a modernizovala celou elektrotechniku. Modernizace zajišťuje, že systém bude i v budoucnu pracovat s vysokou úrovní dostupnosti, takže společnost thyssenkrupp Materials může i nadále spolehlivě a včas dodávat zboží svým zákazníkům.

Náhradní díly již nejsou k dispozici

Společnost thyssenkrupp Materials Hungary je jednou z předních obchodních společností na trhu s ocelí, lehkými kovy, barevnými kovy a plasty v Maďarsku. Společnost v roce 2005 instalovala paletové regály na pojízdných vozících, aby měla přímý přístup k velkému množství různých plechových svitků s vysokou skladovací kapacitou. Po 17 letech provozu se však ukazuje, že zásobování náhradními díly je stále obtížnější. Mnoho komponent řídicího a rozvodného systému posuvných regálů bylo vyřazeno z výroby nebo již nebyly k dispozici. Protože však ocelová konstrukce stále splňovala všechny požadavky, rozhodla se společnost thyssenkrupp Materials Hungary pro modernizaci zařízení. Vzhledem k tomu, že společnost OHRA již naplánovala a nainstalovala pojízdný konzolový regálový systém ve společnosti thyssenkrupp Materials Hungary, byl tento specialista na těžkou skladovací techniku pověřen také modernizací pojízdného regálového systému na svitky – i když ten byl v té době instalován externím dodavatelem.

Zcela nové skříňové rozvaděče

V první fázi vyměnila OHRA všechna kolečka a ložiska koleček – celkem 560 kusů – na pojízdných vozících. Ve druhém kroku byly kompletně vyměněny skříňové rozvaděče, včetně kabeláže – zde byly doposud instalovány zastaralé komponenty, pro které již nebyly k dispozici náhradní díly ani servis. Všechny funkce a diagnostika se dnes ovládají pomocí intuitivního barevného dotykového displeje. Funkce pozvolného spuštění nyní zajišťuje šetrný rozjezd a brzdění pojízdných vozíků – snižuje se tak opotřebení a chrání se uložené zboží. Bezpečnostní systém byl rovněž aktualizován, aby i nadále splňoval bezpečnostní požadavky. Celý regálový blok a každý pojízdný vozík byly mimo jiné vybaveny samokontrolními optickými senzory vpředu a vzadu.

Bezpečné a spolehlivé

Komplexní modernizační opatření byla dokončena během dvou týdnů. Díky modernizaci společnost OHRA zajistila, že pojízdný regálový systém bude spolehlivě sloužit po mnoho dalších let. S moderním řídicím systémem a špičkovým bezpečnostním systémem splňuje modernizované zařízení stejné požadavky jako nový regálový systém, ale vyžádalo si jen zlomek investic.

 


O firmě thyssenkrupp Materials Hungary:

thyssenkrupp Materials Hungary je přední firma v Maďarsku specializující se na prodej materiálů z oceli, lehkých a pestrých kovů a plastů. Díky široké nabídce výrobků, různým možnostem zpracování materiálů, velkým skladovacím kapacitám a celostátní distribuční síti je tento dceřiný podnik společnosti thyssenkrupp AG dodavatelem maďarského průmyslu. thyssenkrupp Materials Hungary přitom nabízí svým zákazníkům řešení z jedné ruky, když své spolehlivé dodávky materiálu doplňuje o další služby. Skladem je neustále více než 3 200 druhů zboží, které je expedováno do 24 hodin od objednání.

O společnosti OHRA:

Společnost OHRA patří na evropském trhu již více než 40 let k lídrům skladové techniky s velkou nosností. Je specialistou na skladování obzvláště dlouhého, těžkého či neskladného zboží. Na trhu skladové techniky se osvědčily její konzolové a paletové regály. Ty se vyznačují mimořádně vysokou nosností, odolností a dlouhou životností. Portfolio přitom sahá od jednoduchých regálových řešení přes kompletní regálové haly až po komplexní, plně automatizované skladovací systémy pro podniky všech velikostí a celou řadu odvětví. Všechny výrobky společnosti OHRA jsou vyráběny v pobočce Kerpen (Německo). Společnost OHRA má v současnosti díky vlastním distribučním kancelářím zastoupení ve 14 evropských zemích a v dalších 14 zemích je zastoupena prostřednictvím obchodních partnerů.

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]