Strojírenství

10. března 2015 16:24

Nový Dragonskin pro frézování

Na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení navazuje v krátkém horizontu nová řada Dragonskin pokrývající oblast frézování s vyměnitelnými břitovými destičkami. Společnost WNT přináší zcela inovativní změny týkající se nových sort ze slinutých karbidů a především nových povlaků generující nové dimenze v oblasti frézování.

„Legendary Performance“

Shodně jako u soustružnických destiček se jedná o novou generaci frézovacích nástrojů nesoucí společný název „Legendary Performance“, který předurčuje, že se jedná o zlomový krok s využitím novodobých technologií pro zvýšení konkurenceschopnosti a uživatelské spokojenosti. Perfektní kombinace nejmodernějších vysoce výkonných substrátů a nové struktury povlaků umožňuje dosahovat vysokých řezných rychlostí, vyšších výkonů a vyšší procesní bezpečnosti.

Inzerce

Dosud

Obr. 1: Nová technologie povlakování vykazuje vyšší přilnavost a soudružnost povlaku se základním materiálem, silnější a odolnější krycí vrstvu a odolnější strukturu pro vyšší zatížení.

NOVÝ povlak Dragonskin

Obr. 2: Nejmodernější technologie povrchové úpravy vytvářejí extrémně hladký povrch, který pozitivně ovlivňuje kontaktní tření mezi třískou a plochou čela. Výsledkem je snížení míry opotřebení při současném zvýšení životnosti.

Obr. 3: Porovnání stávající a nové břitové frézovací destičky po 70 min. v řezu v materiálu 1.2343 (X37CrMoV5-1).

„Dragonskin“

„Tajemství nové a jedinečné technologie povlakování spočívá v dlouholetých zkušenostech a v důsledném prosazování požadavků na neustálý vývoj nových metod povlakování. Díky progresivnímu přístupu k inovacím i díky know-how, kterým disponujeme v oblasti práškové metalurgie, dosahujeme – a v první řadě především naši zákazníci – dosud nevídaného výkonu při třískovém obrábění,“ říká jednatel společnosti WNT Česká republika pan Antonín Holub. Navíc vysvětluje, že nové generace nástrojů a jejich povlaků marketingově doprovází název „Dragonskin“, který umocňuje význam inovací a odlišuje je od technologií předešlých. „Stejně jako je dračí kůže symbolem nezranitelnosti, tak je i nová technologie povlakování Dragonskin WNT symbolem maximální ochrany před opotřebením a díky svojí neproniknutelné vrstvě je určena pro obrábění v nejtěžších pracovních podmínkách. Nové povlaky zaručují přilnavost a soudružnost se základním substrátem, perfektní odvádění třísek s minimálním nalepováním, nižší tření a řezný odpor díky extrémně hladkému finálnímu povrchu, vyšší odolnost proti opotřebení a v neposlední řadě vyšší životnost a procesní spolehlivost. „Na základě sofistikovaného vývoje vznikl extrémně tvrdý a nezničitelný povrch sametového vzhledu, který v tomto segmentu stanoví nová měřítka,“ dodává pan Holub. Toto tvrzení podtrhují praktické příklady, při kterých bylo prokazatelně dosaženo vyššího výkonu až o 80 % v porovnání se stávajícími nástroji. „Díky novým technologiím povlakování, potažmo nové generaci Dragonskin, přinášíme našim zákazníkům značnou konkurenční výhodu,“ uzavírá pan Holub.

Zvolte si správného „Draka“

Tímto společnost WNT pomáhá uživatelům vybrat správný nástroj, respektive vybrat vhodnou sortu dle obráběného materiálu, a tak co nejefektivněji optimalizovat obráběcí proces. V materiálech WNT uživatel dostává přehled nad novým sortimentem a vodítko k první volbě. Nové sorty WNT jsou rozdělené dle materiálového kódu a nově se symbolem draka barevně odlišeného dle skupiny obráběného materiálu. Např. modrý drak symbolizuje první volbu na oceli, žlutý drak na nerezavějící oceli, červený na litiny apod. Toto rozlišení pomáhá se rychle zorientovat a zvolit optimální řešení.

K tomu navíc napomáhá širší výběr z nových sort pro oblast frézování a to zejména pro oblast frézování nerezavějících ocelí. Přepracované typy našich osvědčených břitových destiček v řadách P, M a K dle ISO nesou nové označení, které jsou na první pohled snadno odlišitelné od stávajících.

„Uvedením na trh této nové generace a rozšířením programu Dragonskin jistě vývoj ve společnosti WNT nekončí. Díky posílení nových kapacit a vyšším požadavkům trhu budeme nadále naší produkci rozšiřovat o nové inovace v oblasti třískového obrábění tak, abychom byli více konkurenceschopní a uspokojili naše stávající a nové zákazníky,“ dodává na závěr pan Holub.

Ing. Jan Gryč
www.wnt.com

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]